Wybierasz się na duże zakupy, potrzebujesz przetransportować dzieci albo remontujesz mieszkanie i musisz szybko przewieźć rzeczy i nie chcesz korzystać z samochodu? Zapewniamy ci nowe rozwiązanie – rower transportowy.

Wspólny Ogród SDK to ogródek edukacyjno-społeczny prowadzony przez Jodie Baltazar i Paulinę Jeziorek. Każdy może tu przyjść, pomóc w pracy i dowiedzieć się jak uprawiać warzywa i zioła w sposób ekologiczny czyli – nie szkodzący innym organizmom.  

Zapraszamy Dzieci i Rodziców na projekcję filmu animowanego "KOT w PARYŻU". 21 LIPCA, poniedziałek, godz.11.15, sala widowiskowa. Wstęp wolny. ATRAKCJA: polskie dialogi czyta lektor na żywo!!! Dino prowadzi podwójne życie. W dzień jest grzecznym pieszczochem Zoe, córki policjantki, a w nocy pracuje z Nico – włamywaczem o wielkim sercu. Prawdziwy paryski kot. Miau...

Czy pamiętasz jak uwieczniłeś świat oczami kamery magnetowidowej? Jak duża część Twojego życia została zapisana na kasetach VHS? W każdy poniedziałek miesiąca, od 2 czerwca do 28 lipca w godzinach 14.00-18.00 Narodowy instytut Audiowizualny w Służewskim Domu Kultury, zaprasza chętnych do zdigitalizowania swoich domowych archiwów na nośnikach cyfrowych.

W sierpniu: Adaptacja przedprzedszkolna dla maluszków. Przed rozpoczęciem roku szkolnego codziennie przez dwa tygodnie zajęcia, które przygotują maluchy do przedszkola. Na zajęciach dzieci uczą się funkcjonowania w grupie, tu mają okazję spotkania z rówieśnikami i przyswajania zasad wspólnej zabawy. Zdobywają podstawową wiedzę; m. in. uczą się odróżniania strony lewej od prawej, poznają dni tygodnia czy miesiące, uczą się piosenek i tańców. Dajemy dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju; zajmujemy się plastyką, zabawą z towarzyszeniem muzyki, słuchaniem bajek, a także;tworzeniem z niczego; czyli alternatywą dla drogich zabawek. W programie: integracja, zabawy muzyczno-taneczne, kącik literacki z pacynką, zabawy plastyczne, animacja z chustą Klanzy. Zajęcia od poniedziałku do piątku od 18 do 25 sierpnia. Godz. 10:00-11:00. Wiek uczestników: 2-3 lata. Cena: 100 zł (10 zajęć) Miejsce: antresola plastyczna. Zajęcia prowadzi: Kamila Calińska telefon: 606-401-610

W czwartek 12 czerwca zapraszamy do udziału w konferencji " Prawo autorskie – co warto wiedzieć? Prawo autorskie i prawa pokrewne w instytucji kultury działającej w obszarze audiowizualnym", organizowanej przez Narodowy Instytut Audiowizualny w ramach działalności Centrum Kompetencji ds. Digitalizacji. http://www.nina.gov.pl/edukacja/wydarzenie/2014/05/26/prawo-autorskie---co-warto-wiedziec

Saksofonista Grzech Piotrowski i Rahul Pophali, instrumentalista z Indii, stworzyli muzyczny projekt, który wpisuje się w twórczość Piotrowskiego pod szyldem World Orchestra, skupiającej kilkudziesięciu muzyków ze wszystkich stron świata.

FINAŁ KONKURSU PODCZAS SŁUŻEWSKIEGO KIERMASZU RĘKODZIEŁA - 26 października, godz. 13.00 Grupa warszawskich psich blogerów DogBlog oraz Służewski Dom Kultury zapraszają najmłodszych, przedszkolaki oraz dzieci z klas 0-3, do udziału w konkursie plastycznym. Wystarczy narysować Miśka – głównego bohatera naszej bajki. To Wy zdecydujecie, jak naprawdę wygląda ten pies.

Agata Agi Włodarczyk, Przemek Bucharowski i Diuna (wilczak czechodłowacki) przez blisko dwa miesiące przemierzali piechotą Himalaje. Na spotkanie z niezwykłą trójką podróżników zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych!

Psia gra miejska, pokazy psich sportów, porady psich specjalistów i kiermasz psich różności - w niedzielę 30 czerwca służewski amfiteatr należał do psów. Tego dnia razem z grupą warszawskich psich blogerów DogBlog zorganizowaliśmy piknik Psia Dolina 2013. 

“Warsaw-heART-Luxembourg” zabiera w podróż do serc “heARTs” dwóch stolic – Luksemburga i Warszawy. Wystawa powstała z inicjatywy Ambasady Wielkiego Księstwa Luksemburg w Polsce z okazji Dnia Narodowego.