Nagłówek artykułów

Pracownie

Warsztaty ceramiczne

Na zajęciach poznajemy różne techniki pracy w glinie – od rzeźbienia po toczenie na kole.

 Na zdjęciu dłonie rzeźbiące w glinie. W tle widoczne narzędzia do rzeźbienia w glinie.
Początkujący ceramicy mogą w niej poznać różne techniki tworzenia i zdobienia ceramicznych kształtów. Lepimy w formach, wałkujemy, sklejamy, toczymy na kole … Szkliwimy, malujemy, odciskamy, wykładamy kolorowym szkłem, zdobimy drukowanymi wzorami… Spod naszych rąk wychodzą kubki, patery, donice, mozaiki, obrazy, biżuteria, elementy świata roślin i zwierząt oraz wiele innych niezwykłych motywów. Nasze pracowniane spotkania, to ciągły twórczy eksperyment i przygoda ze wspaniałym materiałem dającym wiele możliwości realizowania swoich artystycznych wizji.

 
Glina uczy cierpliwości, a tworząc prace, które zostają utrwalone, buduje poczucie sprawczości. Praca z gliną pozwala też na wyciszenie się i koncentrację, do czego często daleko, szczególnie dzieciom, ze względu na nadmiar bodźców percepcyjnych. Na zajęciach panuje atmosfera skupienia i koncentracji.  

Na koniec każdego roku artystycznego organizujemy wernisaż prac adpetów sitodruku. Zobacz galerię zdjęć i dołącz do nas!

 

Na zdjęciu dłonie rzeźbiące w glinie przy użyciu koła garncarskiego. Na Zdjęciu widoczne są prace uczestników zajęć ceramicznych. Kolorowe, ceramiczne talerze. Na zdjęciu prace wykonane na warsztatach ceramicznych. Kolorowe ozdoby ustawione na białej półce. Na zdjęciu prace wykonane na warsztatach ceramicznych. Ozdobne talerze ustawione na białej półce.
                                                                           Na zdjęciu prace wykonane na warsztatach ceramicznych. Ozdobne talerze powieszone na białej ściance ekspozycyjnej. Na zdjęciu osoba rzeźbiące w glinie na kole garncarskim.

 

Instruktorka

Monika Marks-Witkowska - kształciła się w sztuk plastycznych oraz chińskiego malarstwa swobodnego śladu pędzla sie-i, a także w technikach sztuki ceramicznej, w tym estampażu w pracowni artysty plastyka Stanisława Tworzydło. Jest członkiem założycielem Związku Ceramików Polskich. Zajmuje się zarówno ceramiką użytkową jak i artystyczną. Prowadzi pracownię artystyczną pod nazwą Pracownia DoRemontu.

Zapisz się na warsztaty

Informacje

  • Prowadzenie:  Monika Marks - Witkowska 
  • Zapisy on-line przez www.strefazajec.pl
  • Pracownia plastyczna
  • Środa, godz. 18:45 -20:45 
  • Wiek: od 18 lat
  • Koszt: 180,00 zł miesięcznie 
  • Pierwsze zajęcia w sezonie: 11. września
  • Maksymalna ilość uczestników: 10
  • Informacje:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Uczestnika zajęć obowiązuje REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ (materiały do pobrania)
Uczestnika obowiązuje opłacanie zajęć do 5-go dnia miesiąca:

- przez serwis internetowy Strefazajęć.pl (www.strefazajec.pl), wykonując PRZELEW na podany numer konta w serwisie
- lub gotówką w kasie SDK: poniedziałek - piątek w godzinach 11:00-15:00

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury