Spacer ornitologiczny połączony z terenową pogadanką o puszczykach.
W marcu w całej Polsce odbywa się wiele wydarzeń poświęconym sowom. Tematem naszego spaceru również będą sowy, a ściślej – puszczyki. To czas ich wzmożonej aktywności głosowej. Puszczyki wielokrotnie słyszane były także w Dolince Służewskiej, choć dotychczas lęgów tutaj nie stwierdzono, ale gdyby się zdecydowały – budka lęgowa typu E czeka. Na spacerze dowiemy się, jak liczne są polskie puszczyki, gdzie mieszkają i na co polują, przyjrzymy się także sowim wypluwkom. Będziemy również obserwować przyrodę parku. Może uda nam się odnaleźć jakieś zwiastuny wiosny?
Współorganizator: Warszawska Grupa OTOP.
Prowadzenie:
Sławomir Kasjaniuk – członek Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, przewodnik kampinoski, od ponad 15 lat mieszkaniec Służewa. Organizator spotkań i spacerów przyrodniczych w Warszawie, Kampinoskim Parku Narodowym oraz nad Bzurą. Uczestnik ornitologicznych programów badawczych i monitoringowych.
Ptasie Spacery odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o g. 12. Organizowane są by przybliżyć mieszkańcom Warszawy przyrodę unikalnego Parku Dolinka Służewska, będącego pozostałością doliny dawnej rzeki Sadurki. Uczestnicy i uczestniczki spacerów poznają występujące w parku gatunki ptaków lęgowych i przelotnych, a także typy siedlisk oraz gatunki roślin i zwierząt i powiązania między nimi. Dzięki cykliczności spacerów uczestnicy i uczestniczki mogą śledzić zmiany zachodzące w przyrodzie w kolejnych porach roku.