Przejdź do głównej nawigacji Przejdź to treści głównej Przejdź do narzędzi dostępności
Data:
Dni: 14.09.2024, sobota
17.00 - Koncert laureatów pierwszych nagród poprzednich edycji festiwalu
20.00 - Kuba Badach z zespołem
Miejsce wydarzenia
Scena plenerowa w Parku Dolinka Służewska przy Służewskim DK, ul. J. S. Bacha 15 w Warszawie
Wiek
bez ograniczeń
Koszt
wstęp wolny
Prowadzenie
Jarosław Wasik
Adres wydarzenia na Facebook-u
Wydarzenie na Facebooku

Szanowni Wykonawcy, Wierni Przyjaciele i Droga Widownio,
Festiwal Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” organizowany przez Służewski Dom Kultury w Warszawie jest stałym punktem na kulturalnej mapie stolicy.

Ostatnia edycja festiwalu odbyła się w 2019 r. Niestety, zamieszanie covidowe dotknęło także naszą imprezę i w latach 2020 – 2023 Poetycką Dolinę musieliśmy odwołać.
Ale... 14 września 2024 roku znowu wracamy do Dolinki Służewskiej :) 

Ta Poetycka Dolina" będzie wyjątkowa – o Jubileuszowe Grand Prix zawalczą na scenie laureaci pierwszych nagród minionych edycji festiwalu.

Gwiazdą wieczoru będzie Kuba Badach z zespołem.

Zapraszamy na dwunastą, jubileuszową odsłonę festiwalu i do świętowania z nami 20-lecia Służewskiego Domu Kultury.

Piotr Dąbrówka - artysta obdarzony charyzmą o bardzo męskiej barwie głosu autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Repertuar koncertu to kompozycje do poezji m. in.: Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka, Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego, Bolesława Leśmiana oraz autorskie utwory. Odważne interpretacje poezji, ekspresja wokalisty na długo zapadają w pamięć słuchacza.

 Laureat festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej

  • Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję "Łaźnia" – I NAGRODA, nagroda Publiczności i akredytowanych mediów
  • Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie – I NAGRODA • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku – I NAGRODA
  • Festiwal Sztuki Słowa w Elblągu – II NAGRODA
  • Festiwal Piosenki Ekologicznej Józefowie - I NAGRODA
  • Wieczorne Nastroje – Kwidzyn - I NAGRODA
  • Poetycka Dolina – Warszawa – I NAGRODA
  • Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską – I NAGRODA
  • Piaseczyński Zlot Piosenki Różnej w Piasecznie – I NAGRODA
  • Elbląskie Noce Teatru i Poezji – Laureat Księżycowej Statuetki
  • Finalista Olsztyńskich Spotkań Zamkowych,
  • Finalista Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu,
  • Laureat Nagrody Kulturalnej Miasta Radomia
  • Laureat Certyfikatu Jakości Artystycznej Lubelskich Ogrodów Piosenek

Łukasz Jemioła to wokalista i songster, specjalizujący się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking.

Wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Występował także z Marylą Rodowicz, Januszem Radkiem, Arturem Andrusem, Andrzejem Lampertem, Margaret, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Zakościelnym, Maciejem Miecznikowskim, zespołem Anawa Marka Grechuty. Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. Na swoim koncie ma album „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3”, płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach” oraz album „Dziękuję”.

Krzysztof Napiórkowski - wokalista, a także pianista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów piosenek i producent muzyczny.

Nagrody:

Jako student zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej, m. in. na Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie (2005), Poetyckiej Dolinie w Warszawie (2006), OPPP w Oleśnie Śląskim (2006), Bazuna w Elblągu (2006), Wieczorne Nastroje (2006), Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (z zespołem Po godzinach).
Laureat głównej nagrody Festiwalu 3M (2012).
Nominowany do nagrody Fryderyk 2019 za solowy album Semi electric”.

Działalność muzyczna

Nagrał 8 albumów solowych. Od ponad 15 lat koncertuje i nagrywa w kraju i za granicą. Brał udział w kilkudziesięciu projektach muzycznych z udziałem znakomitych muzyków, w setkach koncertów, wielu programach telewizyjnych i radiowych, a także współpracował podczas prac nad albumami innych wykonawców jako autor, wokalista i instrumentalista. Jest autorem kilkuset utworów, głównie piosenek. Napisał muzykę do tekstów wybitnych poetów takich jak m.in. Adam Mickiewicz, Bolesław Leśmian, Dylan Thomas, Zbigniew Herbert, Jan Twardowski jak również autorów współczesnych jak Krzysztof Karasek, Jacek Cygan, Michał Zabłocki, Andrzej Saramonowicz, Wojciech Kass, Paweł Szydeł.
Współpracował z Artystami m.in takimi jak: Anna Maria Jopek (album 10 x Twardowski), Anna Jurksztowicz (kompozycja i produkcja albumu Jestem tama sama), Dorota Miśkiewicz (album Ziemie obiecane), Joanna Kondrat (kompozycja utworów na albumy SamosieNiebieska płyta) Adam Strug (album 10 x Twardowski, zespół Monodia Polska), Marek Napiórkowski (albumy CVZiemie obiecane), Michał Jurkiewicz (zespoły Po godzinach, Śrubki).

www AniaNawojka

Asia Nawojska – tworzy, pisze, gra i śpiewa. Pianistka, wokalistka, aranżerka. Laureatka ogólnopolskich festiwali zarówno jako autorka, jak i interpretatorka. Szukająca, i z radością błądząca, gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywą a indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic soundu. Na swoim koncie ma dziesiątki koncertów własnych i towarzyszących innym artystom, a przede wszystkim kosz pełen piosenek, w tym samodzielnie wydaną EP, wiele singli, duetów m.in z Misią Furtak, Jackiem Sienkiewiczem, oraz współprac scenicznych z Ralphem Kamińskim, Mikromusic czy Jazz Bandem Młynarski-Masecki. W swoich piosenkach snuje opowieści o ludziach, zdarzeniach i nieuchwytnych



www PrzemekMazurekPrzemek Mazurek – poznański autor piosenek, a także aranżer, pedagog i twórca inicjatyw muzycznych. Stworzył m.in. cykl Wieczorów z Piosenką Nieobojętną, które od ponad dziesięciu lat cieszą się dużą popularnością. Powołał również do życia literacki kabaret Klub Szyderców Bis, który można spotkać na poznańskich scenach. Wspólnie z Teatrem Mozaika jest twórcą wielu spektakli dla najmłodszych, a w 2021 ukazała się jego pierwsza płyta dla dzieci pt. „Muzyczne wygibasy”, a w 2023 – „Grajmy w zielone”. Zanim zawodowo zajął się muzyką, można było usłyszeć go na wielu festiwalach piosenki literackiej, a na części z nich jurorzy (a nawet publiczność) nagrodzili jego autorskie piosenki bądź interpretacje (w tym również podczas Poetyckiej Doliny w 2009 r.).



www SaStadYASKATI / SĄSTĄD 
YASKATI - prasłowiańska nazwa jaskółki - umiłowanego ptaka, który jest znakiem nadchodzącej wiosny, a dodatkowo symbolizuje czystość, boskość, pierwiastek żeński, przywiązanie do domu. 
YASKATI to Dominika - liderka zespołu, która jak jaskółka - żyje w locie i kocha wolność.

YASKATI, niegdyś funkcjonująca jako SĄSTĄD, wykonuje autorską muzykę z gatunku avant pop, gdzie w formie piosenki pojawiają się elementy eksperymentalne, zaczerpnięte z jazzu, muzyki klasycznej, czy polskiej piosenki lat 60′.
W 2019 roku zespół wydał swój autorski album pt. „Grunt". Singlem „Indeks" zespół zadebiutował podczas 56 KFPP w Opolu.
Zespół jest laureatem największych konkursów piosenki autorskiej, aktorskiej i poetyckiej w Polsce, m.in.: Poetycka Dolina, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, OFF Północna, Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego.


www MarcinSkrzypczakMarcin Skrzypczak –  śpiewający autor, kompozytor, gitarzysta, humanista, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale filologii polskiej. W latach 2005-2011 był laureatem większości festiwali organizowanych w Polsce - m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu „Poetycka Dolina” w Warszawie, Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej „Wieczorne Nastroje”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie. Ponadto otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Towarzystwa „Polonia” w Monachium na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, a także I Nagrodę i Złote Skrzydło na Festiwalu Sztuk Różnych „Bieszczadzkie Anioły”.

W 2013 r. ukazała się debiutancka CD „Zmyślony”, na której znajdują się zarówno nagradzane na konkursowych koncertach autorskie utwory Marcina Skrzypczaka, jak i wiersze poetów polskich, m.in. Beaty Obertyńskiej, Ewy Lipskiej, Adama Ochwanowskiego, Zbigniewa Joachimiaka czy Janusza Stanisława Pasierba.

Marcin Skrzypczak gra recitale tylko i wyłącznie przy akompaniamencie gitary. Mówi, że jest profesjonalnym amatorem. Jest na scenie całym sobą, całym życiem.

 




 Z historii Festiwalu Piosenki Artystycznej Poetycka Dolina"

 

2019PDplakatWEBjpg

7 września 2019  Jedenasty
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY:   Elżbieta Zapendowska, Ewa Kornecka, Janusz Szrom i Łukasz Zagrobelny
WERDYKT:
I miejsce: Natalia Skorupka
II miejsce ex equo: Piotr Zubek i Wieża Bajzel
III miejsce: Filip Mizia
Nagroda dodatkowa/ tort oraz nominacja do udziału w
55. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie: Wieża Bajzel

Gospodarzem imprezy był Jarosław Wasik.
Gwiazdą koncertu galowego była Alicja Majewska z zespołem
.

 

plakatPROMOp011 września 2018  Dziesiąty Jubileuszowy
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY:  Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Marcin Kusy, Robert Kasprzycki
WERDYKT:
I miejsce: Zespół "Są Stąd" w składzie: Bartłomiej Plewka,Rafał Kierpiec, Dominika Kierpiec-Kątny, Natalia Tomecka

II miejsce: Lepimy. Julita Zielińska
III miejsce: Gosia Janek
Wyróżnienia:
Karolina Micor
Piotr Zubek
FMxD w składzie: Filip Mizia, Kacper Mikołajuk
Nagroda dodatkowa - tort ufundowany przez Muffia Bakery:
Filip Mizia za elementy parateatralne

Gospodarzem imprezy był Jarosław Wasik.
Gwiazdą koncertu galowego była Renata Przemyk z zespołem
.

Fotorelacja

 

 

A3pd20172 września 2017  Dziewiąty
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY:  Elżbieta Zapendowska, Olga Bołądź, Agata Passent, Paweł Sztompke
WERDYKT:
I mejsce Ex aequo: Agnieszka Ozon / Joanna Nawojska
II miejsce: Zespół "TRZY TONY GRUZU"
III miejsce: Zespół "NIC WIELKIEGO"
Wyróżnienie: Łukasz Szuba

Gospodarzem imprezy był Jarosław Wasik.
Gwiazdą koncertu galowego był zespół RAZ DWA TRZY

Fotorelacja

 

 

VIIIafisz2016 Groniec3 września 2016  Ósmy
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY:  Elżbieta Zapendowska, Olga Bończyk, Marek Dutkiewicz, Sambor Dudziński
WERDYKT:
I miejsce: KAMIL OWCZAREK
II miejsce: PIOTR ZUBEK
III miejsce ex equo:BEA oraz IZABELA SZAFRAŃSKA i PAWEŁ SOKOŁOWSKI
Nagroda Specjalna Spółdzielni Mieszkaniowej „Służew nad Dolinką”: KAMILA DAUKSZ
Nagroda dodatkowa - tort ufundowany przez Muffia Bakery otrzymali gitarzyści: DARIUSZ DAUKSZ i TOMASZ BORUCH

Gospodarzem imprezy był Jarosław Wasik.
Gwiazdą koncertu galowego była Katarzyna Groniec z zespołem
.

Fotorelacja

 

 

VIIafiszPDOK 20128 września 2012  Siódmy
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY:  Anna Panas, Elżbieta Zapendowska, Artur Andrus, Mietek Szcześniak
WERDYKT:
I miejsce: Piotr Dąbrówka
II miejsce: Pawłeł Leszoski
III miejsce: Zespół Alter Etno
3 równorzędne wyróżnienia: Piotr Zubek, Zespół Bieguni, Zespół Mom Bassa
Wyróżnienie indywidualne dla akompaniatora: Michała Zawadzkiego

Gospodarzem imprezy był Artur Orzech.
Gwiazdą koncertu galowego był
Michał Bajor z zespołem.

 

 

VIafiszPD 2011

10 września 2011 Szósty
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY: Elżbieta Zapendowska, Lora Szafran, Maria Szabłowska, Magdalena Turowska
WERDYKT:
I nagroda: Mateusz Rulski – Bożek
II miejsca, dwa równorzędne otrzmały: Monika Parczyńska i Katarzyna Łęcka
III nagrody, dwi równorzędne przyznano: Michałowi Konstratowi oraz Agacie Rożankowskiej. 

Gospodarzem imprezy był Artur Orzech.
Gwiazdą wieczoru był Mieczysław Szcześniak, a jego specjalnym gościem - Lora Szafran.

Relacja fotograficzna

 

 

VafiszPD 201018 września 2010  Piąty
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY:  Elżbieta Zapendowska, Michał Ogórek, Janusz Strobel, Tadeusz Woźniak
Nie przyznano pierwszej nagrody.
II miejsca, dwa równorzędne przyznano: zespołowi Chwila Nieuwagi za piosenkę "A kiedy mi przyjdzie” oraz Filipowi Małkowi za piosenkę "Gaz”
III miejsce: Zespół O niebo lepiej za piosenkę "Nie piszę bloga” 
Trzy równorzędne wyróżnienia dla:  Justyny Panfilewicz, Leny Magdaleny Lepiarczyk, Agaty Gałach

 

 

IVafiszPDOK 200929 sierpnia 2009  Czwarty
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY:  Krystyna Tkacz , Elżbieta Zapendowska, Michał Bajor, Tomasz Raczek
Prowadzenie koncertu: Magda Turowska, Gospodarz Festiwalu: Artur Orzech
Gwiazdą wieczoru była  Edyta Geppert z zespołem

 

 

 

 

IIIafiszPDOK 200830 sierpnia 2008  Trzeci
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina" 

JURY:  Elżbieta Zapendowska, Kazimiera Szczuka, Grzegorz Turnau, Magda Czapińska
Prowadzenie koncertu: Arkadiusz Janiczek i Michał Piela
Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Turanu

 

 

 

 

IIIafiszPD 20071 września 2007  Drugi
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY: Elżbieta Zapendowska, Magdalena Turowska, Jarosław Paszkowski, Staszek Soyka
WERDYKT:
Prowadzenie koncertu: Iwona Kutyna i Tomasz Karolak
Gwiazdą wieczoru był Staszek Soyka Sekstet

 

 

 

Iafisz 20062 września 2006  Pierwszy
Festiwal Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina"
JURY: Elżbieta Zapendowska, Magdalena Turowska, Jarosław Paszkowski, Grażyna Łobaszewska, Mariusz Szczygieł
WERDYKT:
Gwiazdą wieczoru był Jarosław Wasik z zespołem i Goście

 

 

Partnerzy :

 

      
Logo Muffia

Zobacz również

Projekty

Zdzisław Beksiński – twórca i sąsiad.

Nasze Osiedle było jeszcze w budowie, kiedy w 1977 roku Zdzisław Beksiński, wywłaszczony z domu rodzinnego w Sanoku, kupił mieszkanie w Warszawie przy ul. Sonaty 6,...

Projekty

„Żeby to miało ręce i kopyta. Słuchowisko dla ludzi" / jubileusz 20-lecia Służewskiego DK

Co kozy myślą o ludziach, którzy są ogrodzeni płotem? Czy pszczoły są podobne do mieszkańców służewskich bloków? Po co kozom betonowy placyk? Dlaczego ludziom się...

  • Młodzież
  • Dorośli
  • Bezpłatne
Spotkanie / Wykład

Wigilia wielokulturowa

Zapraszamy na wigilię wielokulturową – będzie to okazja do wysłuchania różnych historii i perspektyw oraz poznania osób, z którymi mijamy się codziennie na...

  • Młodzież
  • Dorośli
  • Bezpłatne
Spotkanie / Wykład

Nie-świńskie opowieści / wykład z cyklu Reinterpretacje świata sztuki

  NOWY cykl wykładów o sztuce poświęcony hybrydom i fantastycznym istotom, które od starożytności po współczesność zapełniają historie przedstawiane w sztukach...

  • Dzieci
  • Młodzież
  • Dorośli
  • Rodzinne
  • Bezpłatne
Muzyka

Występy grup artystycznych z pracowni Służewskiego DK

Na scenie wystąpią grupy artystyczne, które przez cały sezon rozwijały swoje talenty prezentując różnorodne formy twórczości. Będzie to czas, by razem doświadczyć radości ze...