Przedstawiamy najpiękniejsze panny w okolicy. Poznajcie się! Cytrynka (biała kózka) i Myszka (brązowa kózka).
Młode kózki, przyjechały do Służewskiego Domu Kultury z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Zwierząt PAN w Jastrzębcu, urodziły się w lutym i marcu 2021.
Pierwsze kozy zostały do nas sprowadzone w 1993 roku.
Przypominamy, aby nie karmić zwierząt dla ich dobra.
Chcemy wszystkich Państwa zapewnić i uspokoić, że zwierzęta znajdują się pod profesjonalną opieką i stałym nadzorem lekarza weterynarii. Służewski Dom Kultury zapewnia zwierzętom godziwe warunki egzystencjalne: stały nadzór opiekuna, regularne karmienie, przestronną, ogrzewaną oborę i duży wybieg z naturalną łąką.
Gospodarstwo dziecięce w Służewskim Domu Kultury to zupełnie unikatowy projekt.
Chcąc żyć w dobrej, sąsiedzkiej relacji z naturą - trzeba ją najpierw poznać. Dlatego od początku działalności skupiamy się na edukacji przyrodniczej w nurcie edukacji empatycznej. Rozbudzamy zainteresowanie i uwrażliwiamy na zielone skarby Służewa i Warszawy.
W środku wielkiego, europejskiego miasta tworzymy gospodarstwo, w którym dzieci (ale też dorośli) mogą doświadczyć typowej dla wsi symbiozy człowieka z przyrodą. Sami sadzimy rośliny, opiekujemy się zwierzętami, a potem cieszymy się plonami.
Reszty dowiecie się z słuchowiska Żeby to miało ręce i kopyta.
Dwie kozy mieszkające w Służewskim Domu Kultury komentują swoje otoczenie, czyli objaśniają nam ogrodzony płotem ludzki świat i – o, kozo! stepują. Jest też kozi beatbox i sekcja kontrabasów. Koniecznie słuchajcie w słuchawkach! A role kóz odegrały aktorki Monika Chrząstowska i Monika Soszka.
Słuchowisko zrealizowanena zamówienie Służewskiego Domu Kultury przez www.radioarchitektura.pl