Przejdź do głównej nawigacji Przejdź to treści głównej Przejdź do narzędzi dostępności

Wspólny Ogród to wyjątkowe miejsce w Służewskim Domu Kultury. Tu metodą prób i błędów uczymy się jak dbać o grządki od marca do października.

Wspólny Ogród jest naturalny. Uprawiamy zioła, warzywa i owoce, troszczymy się o glebę, kompostujemy i zbieramy deszczówkę. Dbamy o to, by ogród służył również zwierzętom, a nam dostarczał zdrowych plonów. Spotykamy się dwa razy w tygodniu by wspólnie dbać o ten kawałek przyrody i dobrze spędzić czas.
Uczymy się, jak przygotowywać sadzonki, jak zrobić naturalne opryski i nawozy, albo dbać o krzewy owocowe. Czasem pieczemy w piecu glinianym, czasem malujemy tyczki do podpierania pomidorów - tematyka spotkań jest szeroka, a wstęp wolny.

W ramach ogrodu prowadzimy także warsztaty dla dzieci z przedszkoli i szkół.

Jeżeli chcesz dołączyć do wspólnoty ogrodników, napisz do nas lub po prostu przyjdź. O spotkaniach i imprezach w ogrodzie dowiesz się z repertuaru Służewskiego Domu Kultury.


KKamilaMusiatowicz wwwordynatorka:
Kamila Musiatowicz
 - Przyrodniczka z wykształcenia i zamiłowania, edukatorka Współzałożycielka kilkudziesięciu ogrodów społecznościowych, deszczowych, sensorycznych i edukacyjnych. Pasjonatka i kolekcjonerka nasion.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 


Gospodarstwo dziecięce w Służewskim Domu Kultury to zupełnie unikatowy projekt.

Chcąc żyć w dobrej, sąsiedzkiej relacji z naturą - trzeba ją najpierw poznać. Dlatego od początku działalności skupiamy się na edukacji przyrodniczej w nurcie edukacji empatycznej. Rozbudzamy zainteresowanie i uwrażliwiamy na zielone skarby Służewa i Warszawy.

W środku wielkiego, europejskiego miasta tworzymy gospodarstwo, w którym dzieci (ale też dorośli) mogą doświadczyć typowej dla wsi symbiozy człowieka z przyrodą. Sami sadzimy rośliny, opiekujemy się zwierzętami, a potem cieszymy się plonami.

Reszty dowiecie się z słuchowiska Żeby to miało ręce i kopyta.
Dwie kozy mieszkające w Służewskim Domu Kultury komentują swoje otoczenie, czyli objaśniają nam ogrodzony płotem ludzki świat i – o, kozo! stepują. Jest też kozi beatbox i sekcja kontrabasów. Koniecznie słuchajcie w słuchawkach!  A role kóz odegrały aktorki Monika Chrząstowska i Monika Soszka.
Słuchowisko zrealizowanena zamówienie Służewskiego Domu Kultury przez www.radioarchitektura.pl


 

Zobacz również

Projekty

Zdzisław Beksiński – twórca i sąsiad.

Zdzisław Beksiński – już jako nasz sąsiad – był twórcą uznanym, znanym w kraju i za granicą, lecz nie chciał być popularny, unikał wyjazdów, wernisaży, ograniczał...

Projekty

„Żeby to miało ręce i kopyta. Słuchowisko dla ludzi" / jubileusz 20-lecia Służewskiego DK

Co kozy myślą o ludziach, którzy są ogrodzeni płotem? Czy pszczoły są podobne do mieszkańców służewskich bloków? Po co kozom betonowy placyk? Dlaczego ludziom się...

  • Młodzież
  • Dorośli
  • Bezpłatne
Spotkanie / Wykład

Wieczór wspomnień o Zdzisławie Beksińskim w 20. rocznicę śmierci

W dniu 96. rocznicy urodzin Zdzisława Beksińskiego i 3 dni po 20. rocznicy jego śmierci, spotkamy się w Służewskim Domu Kultury, by wspomnieć tego niezwykłego artystę...

  • Dorośli
  • Bezpłatne
Konkursy/Festiwale

8. Dyktando nad Dolinką

Zapraszamy do udziału w 8. Konkursie Ortograficznym „Dyktando nad Dolinką”!

  • Młodzież
  • Dorośli
  • Płatne
Muzyka

„Pani Bóg" / koncert Kuby Sienkiewicza

Kuba Sienkiewicz – wokal, gitara Łukasz Dąbrowski – akordeon elektroniczny

  • Młodzież
  • Dorośli
  • Bezpłatne
Spotkanie / Wykład

„Bryllowanie” / wieczór wspomnień o Erneście Bryllu w 90. rocznicę urodzin poety i koncert Marcina Stycznia z zespołem

Gdyby żył, 1 marca skończyłby 90 lat. Ernest Bryll – legenda literatury. Wybitny polski poeta, prozaik, dramaturg, tłumacz, krytyk, dziennikarz i dyplomata. Niedługo...