Przejdź do treści (Skrót: Ctrl+Shift+5)

Nagłówek artykułów

Kino

Matki równoległe, reż. Pedro Almodóvar / seans filmowy z cyklu Kino Kobiet

Wpis archiwalny

w cyklu Kino Kobiet

 27.11.2022 / niedziela/ g. 17 

/ sala widowiskowa  / wstęp wolny 

FB fanpageGREY


Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? - to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości udzielają jej mężczyźni (...)

Kino Kobiet to spotkania z filmami zrealizowanymi głównie przez kobiety, o kobietach oraz o ich światach. Nie zabraknie filmów dokumentalnych oraz pełnometrażowych fabuł. Będzie inspirująco, przejmująco i ciekawie. Zapraszamy wszystkie osoby, które mogą być zainteresowane, właśnie takim kobiecym i mądrym, spojrzeniem na kino. Do zobaczenia w Kinie Kobiet w sezonie 2022/23!

Wstęp na seanse będzie przeważnie bezpłatny.

Repertuar będzie aktualizowany na bieżąco.


W Kinie Kobiet / "Matki równoległe", reż. Pedro Almodóvar

 Hiszpania/Francja, 2021, 120 min.

Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Matki równoległe to historia dwóch samotnych kobiet, które nie podejrzewają, że losy ich i ich dzieci będą splatały się w zupełnie niespodziewanych momentach ich życia.
Film spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony krytyki i zdobył dwie nominacje do Oscara, w tym za rolę Penélope Cruz.
(opis dystrybutora)