23-25.09.2022 / tu: pełen program
Mokotów jest dzielnicą, która posiada w swoich zasobach kilkanaście teatrów. Działają w różnych formach: jako teatry zawodowe, fundacje, stowarzyszenia, grupy nieformalne oraz teatry amatorskie.
Teatry to miejsca, w których realizowane są projekty artystyczne i tworzą się małe społeczności. Są ważnym elementem życia mieszkańców – w teatrze można oderwać się od codzienności, zrelaksować lub wręcz odwrotnie podyskutować o współczesnych problemach.
Teatry młodzieżowe odgrywają niebagatelną rolę w wychowaniu przez sztukę – obok warsztatu aktorskiego uczą pracy w grupie, odpowiedzialności i działań na rzecz innych.
Mokotów zaprasza Was w świat teatru.
W zakładkach znajdziecie informacje o wydarzeniach, które przygotowały dla Was Teatry i Domy Kultury.
Mokotowski Trójdzionek Teatralny realizowany jest we współpracy Urzędu Dzielnicy Mokotów, mokotowskich instytucji kultury i organizacji pozarządowych.
Zapraszają: Miłosz Górecki – Przewodniczący Rady Dzielnicy Mokotów oraz Rafał Miastowski Burmistrz Dzielnicy Mokotów.
Progam w SDK:
Spektakl "TO NIE MY" teatru tańca AFERA
23 września 2022, godz. 19:00
To spektakl o miłości, o buncie, o odmienności, o szukaniu dla siebie miejsca w dzisiejszym świecie.
Mówimy kocham, ale to nasze kocham ma wiele aspektów i płaszczyzn. Grecy mieli aż 8 słów określających miłość. Ich treść stała się podstawą do stworzenia przez Teatr AFERA subtelnego, przepełnionego młodzieńczą energia spektaklu tanecznego.
Czas trwania spektaklu: 50 min.
LEŚNE LUDKI I POTWÓR
24 września 2022, godz. 11:00
Spektakl Grupy Teatralnej K. Calińskiej
Obowiązują bezpłatne wejściówki!
Spektakl Grupy Teatralnej Kamili Calińskiej przy Służewskim Domu Kultury
Przedstawienie jest interpretacją mini poematu Małgorzaty Strzałkowskiej Leśne głupki i potwór oraz wiersza Barbary Lewandowskiej O wiośnie.
W naszej wersji nie głupki, a ludki dowiadując się o kradzieży tęczy przez potwora z zardzewiałej rury, przerywają lekcje szkolne i ruszają na ratunek, aby odzyskać tęczę. Tekst, jak to u Strzałkowskiej, pełen humoru, nauki, zabawny i z morałem.
Spektakl zrealizowany przez grupę dziewczynek w wieku 7-9 lat.
Opracowanie, adaptacja, przygotowanie: Kamila Calińska.
CUDOWNY CHŁOPAK
24 września 2022, godz. 12:30
Spektakl Grupy Teatralnej K. Calińskiej
Obowiązują bezpłatne wejściówki!
Spektakl jest adaptacją powieści R.J. Palacio Cudowny chłopak, która traktuje o inności, odrzuceniu, tolerancji i przyjaźni. I, o tym, żeby „nie oceniać książki po okładce”.
Spektakl zrealizowany przez dzieci w wieku 10-11 lat.
Opracowanie, adaptacja, przygotowanie: Kamila Calińska
WARSZTAT IMPROWIZACJI RUCHOWEJ
23 września 2022, godz. 20:15-21:45
dla młodzieży i dorosłych od lat 17
Poszukiwanie przestrzeni we własnym ciele i balansu pomiędzy ja i my. Wspólne budowanie improwizowanej sytuacji scenicznej poprzez skupienie na odczuciach własnego ciała w kontakcie z drugim człowiekiem.
Warsztaty poprowadzi: Magdalena Golla.
Magdalena Golla – instruktorka tańca współczesnego i pedagożka teatru. Założycielka Teatru Tańca AFERA i Grupy Artystycznej KONTRA. Specjalizuje się w contakt improwizacji i teatrze tańca. Szkoliła się u Witolda Jurewacza, Leszka Bzdyla, Bogumiły Ćwięki. Brała udział i prowadziła warsztaty taneczne na wielu festiwalach teatralnych w Europie.
WARSZTATY TEATRALNE
24 września 2022, godz. 11:20-12:20
Obowiązują bezpłatne wejściówki
dla dzieci w wieku 6-10 lat
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak używać wyobraźni, swojego ciała i głosu oraz dlaczego w teatrze tak ważna jest współpraca. Stworzą też miniprzedstawienie metodą improwizacji.
Warsztaty poprowadzi: Kamila Calińska.
Kamila Calińska – aktorka i pedagogożka. Od 2006 roku związana ze Służewskim Domem Kultury, w którym prowadzi zajęcia ogólnorozwojowe dla maluchów wg autorskiego programu. Od momentu oddania do użytku obecnej siedziby SDK prowadzi również warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 5-12 lat. Ponadto współpracuje z przedszkolami oraz szkołami, gdzie oprócz teatralnych prowadzi również zajęcia aktorskie. Wcześniej związana z Centrum Kreatywności Dziecięcej Aureliuszowo, które organizowało warsztaty kreatywnego myślenia w przedszkolach i szkołach.
Do pandemii wolontariuszka współpracująca z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, gdzie prowadziła warsztaty oparte zarówno na kreatywnym myśleniu, jak i na teatrze dla małych pacjentów.