Przejdź do głównej nawigacji Przejdź to treści głównej Przejdź do narzędzi dostępności
Data:
Dni: 23.01.2025 / czwartek / 19
Miejsce wydarzenia
sala widowiskowa
Koszt
wstęp wolny
Dodatkowe informacje
  • Czas występu: 40-50 min.

Olga Balińska i Wojtek Kurek to duet performatywny. Artyści eksplorują potencjał dźwiękowy tańca i cielesność perkusji, zagadnienia gestów, dynamiki, napięć między pauzą i działaniem. Ich doświadczenie performatywne oraz czerpanie z kultur azjatyckich pozwala odświeżyć relacje ruchu i free improvisation. Tworzą synchroniczną strukturę, dialog – spontaniczność improwizacji i uważność na wzajemne gesty i znaki (movement language) – wymachujące ręce, powykręcane palce, upadające głowy. 

Ich wzajemna relacja obrodziła wyjątkowym kodem dźwiękowo-językowym, który naturalnie ewoluuje i wybrzmiewa w trakcie performansu – szuranie, sylabiczny głos, oddechy czy spontaniczne okrzyki. Performance jest wzbogacony o transowe, w duchu minimalizmu, współbrzmienia melodyki lub elektroniki. Istotnym jest dla nich egzystencjalny potencjał tańca i polirytmie relacji społecznych; współzależności między jednostką i zbiorowością. 

Czas występu: 40-50 min.

 

Olga Balińska – tancerka, choreografka, performerka. Absolwentka Western Academy of Beijing, gdzie otrzymała dyplom międzynarodowy – International Baccalaureate Diploma – z Academic Award w Higher Level Dance jak również High School Arts Award. Podczas jej pobytu w Chinach była także, przez 4 lata, częścią APAC (Asia Pacific Activities Conference) Dance, w którym otrzymała Performance Award 2017-2018 i Best Performer 2018-2019. Ukończyła studia w Holandii w Fontys Academy of The Arts na profilu tanecznym Urban Contemporary oraz na profilu choreograficznym, gdzie skupiła się na tworzeniu i rozwoju własnego ruchu i artystycznej wizji. 

Instagram: @olgabdance 
YouTube: @olgabalinska7549 (Olga Balińska) 

Wojtek Kurek – improwizator, perkusista, producent, autor instalacji dźwiękowych, muzyki do teatru i animacji. Porusza się na gruncie muzyki eksperymentalnej, elektroakustycznej i folkowej. Programuje własne instrumenty i efekty (środowisko Max/MSP), którymi przetwarza dźwięki akustyczne generując organiczne struktury. Wydał ponad 30 albumów, które ukazały się w Polsce, USA, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugalii i Szkocji. Poszukuje własnego idiomu w podejściu do perkusji, improwizacji i elektroakustyki. Skupia się na narracji, czasie, a zainteresowanie do socjologii i filozofii przekłada na relacje z odbiorcami i współtwórcami. Praktykuje podejście inkluzywne poszukując mostów między pogłębiającymi się różnicami klas społecznych czy konwencjami w samej sztuce. 

www.wojtekkurek.com 
Instagram: @wojtek_kurek_ 

Zobacz również

Projekty

Zdzisław Beksiński – twórca i sąsiad.

Nasze Osiedle było jeszcze w budowie, kiedy w 1977 roku Zdzisław Beksiński, wywłaszczony z domu rodzinnego w Sanoku, kupił mieszkanie w Warszawie przy ul. Sonaty 6,...

Projekty

„Żeby to miało ręce i kopyta. Słuchowisko dla ludzi" / jubileusz 20-lecia Służewskiego DK

Co kozy myślą o ludziach, którzy są ogrodzeni płotem? Czy pszczoły są podobne do mieszkańców służewskich bloków? Po co kozom betonowy placyk? Dlaczego ludziom się...

  • Dzieci
  • Młodzież
  • Dorośli
  • Rodzinne
  • Bezpłatne
Muzyka

33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Służewskim DK

  Cel 33. Finału WOŚP to onkologia i hematologia dziecięca. Rozkład jazdy w Służewskim Domu Kultury (Nr...