Zapraszamy na spotkanie autorskie z Justyną Suchecką, autorką książki "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat”, które poprowadzi Kacper Andruszczak. Dodatkowo ogłaszamy konkurs na naszym Facebooku, w którym do wygrania omawiana przez nas książka.
„Young Power” Justyny Sucheckiej to opowieść o młodzieży XXI wieku. O wspaniałych, ambitnych, pracowitych, pełnych pomysłów i odwagi młodych ludziach, od których my, dorośli, wiele się możemy nauczyć. W książce "Young power" Suchecka zapisała opowieści pełne młodzieńczej energii.
Autorka jest dziennikarką, specjalistką od spraw młodzieży, od kilku lat związana z tematami edukacji. Wraz z Natalią Szostak prowadzi na YouTube kanał na temat książek „Krótka przerwa”, pisze też do wydawanego przez Agorę dwumiesięcznika „Książki. Magazyn do czytania”. W 2020 roku została laureatką nagrody Grand Press w kategorii "dziennikarstwo specjalistyczne" za cykl tekstów "Tysiące dzieci wypadło z systemu. Gdzie ich szukać".
Spotkanie dotyczyć będzie książki, a także aktualnej sytuacji uczniów i szkół w czasie pandemii.
Konkurs
Dzięki współpracy z wydawnictwem "Znak emotikon" mamy do przekazania aż trzy egzemplarze omawianej przez nas książki.
W poniższym poście konkursowym na Facebooku, odpowiedz na pytanie w komentarzu:
Kto Cię inspiruje i dlaczego? Własnymi słowami opisz wybraną przez ciebie osobę i uzasadnij swój wybór.
Trzy najciekawsze i najbardziej kreatywne odpowiedzi zostaną nagrodzone książką Justyny Sucheckiej "Young power!"
Opis wydawcy:
Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali! Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat.
Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu do polskiego. Chyba każdy tak czasem robi. Ale on zaszył się potem w garażu rodziców i wprowadził pomysł w życie. Po tygodniach stukania, wiercenia i skręcania - na podwórko wjechał podobny do marsjańskiego łazika robot: ALISA. Urządzenie potrafi wwiercić się w ziemię, pobrać próbkę i natychmiast ocenić jej skład. Dzięki niemu rolnicy w kilka minut mogą się dowiedzieć, jak najlepiej zadbać o glebę pod uprawy.
Kira wpadła na pomysł „latającego plecaka", jadąc ze szkoły zatłoczonym metrem. Zobaczyła unoszący się pod sufitem balonik i pomyślała, że na pewno da się wykorzystać hel w produkcji plecaków. Stworzyła projekt takiego plecaka, który zdobył tysiące głosów i zwyciężył w konkursie na pomysły biznesowe. A to był dopiero początek!
Prowadzenie:
Kacper Andruszczak - teatrolog - absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej, od kilku lat związany z pracą w kulturze. Regularnie prowadzi spotkania autorskie z popularnymi polskimi pisarzami i aktorami m.in z Joanną Bator, Jakubem Żulczykiem czy Joanną Kołaczkowską. W ramach swojej pracy, nagrywa krótkie recenzje książkowe, gdzie podpisuje się jako #tenodksiążek.