Przejdź do treści (Skrót: Ctrl+Shift+5)

Nagłówek artykułów

Spotkanie / Wykład

"Przewodnik po emocjach". Spotkanie z Anną Cyklińską / z cyklu Służewskie Spotkania Literackie

Wpis archiwalny

 20.11.2022 / niedziela / g. 18  

/ offline: sala widowiskowa z publicznością / wstęp wolny 
/ online: transmisja  na profilu SDK na Facebook'u   

 
FB fanpageGREY


Jak trafnie rozpoznawać emocje? Jakie sygnały pochodzące z ciała wiążą się z konkretnymi uczuciami? Co może nam dać precyzyjne nazwanie emocji?

PrzewodnikpoEmocjach OKLADKA„Przewodnik po emocjach” Anny Cyklińskiej to wyjątkowy poradnik psychologiczny, który poprowadzi czytelnika po dwudziestu ważnych emocjach, których ludzie doświadczają w swoim życiu. Autorka nie tylko tłumaczy, czym są emocje i dlaczego są one tak istotne, ale przede wszystkim pokazuje, co się dzieje, kiedy ich nie dostrzegamy, nie wyrażamy lub je tłumimy.

Jak mówi sama „dzięki tej książce nie dowiesz się, jak rozpoznawać emocje na twarzach innych osób, ani nie nauczysz się, jakie sygnały pochodzące z ciała wiążą się z konkretnymi uczuciami. Postaram się za to udowodnić, że emocje są czymś raczej relatywnym, indywidualnym i osadzonym w konkretnym kontekście. Zorientujesz się, jak ważne jest holistyczne spojrzenie na regulowanie emocji – wymaga ono nie tylko konkretnych umiejętności, lecz także zadbania całościowo o swój dobrostan. Pokażę ci, jak umiejętne i precyzyjne nazywanie emocji może przyczyniać się do ich okiełznania.”
Książce towarzyszy również część ćwiczeniowa, pozwalająca zrozumieć, jak zauważać emocje w ciele i pracować nad ich słownikiem oraz odpowiadająca na pytanie, jak praktykować uważność.
„Przewodnik po emocjach” wskazuje narzędzia do nawigowania po emocjach i pomaga w ich odkrywaniu – także w sobie.

Jarosław Mikołajewski, fot. Elżbieta Lempp / za https://culture.plAutorka:
 Anna Cyklińska –
psychoterapeutka w nurcie CBT, prowadząca popularny podcast "Można zwariować" i instagram psychoedu_


Na zjęciu: Kacper Andruszczak, w ciemnym golfie na jednolitym jasnym tle. Fot. G. GudejkoProwadzący: Kacper Andruszczak:  animator kultury, teatrolog, historyk sztuki. Od kilku lat prowadzi spotkania literackie ze znanymi autorami, rozmawiał m.in. z Joanną Bator, Jakubem Żulczykiem czy Jakubem Małeckim. Podpisuje się jako #tenodksiążek.


Organizatorzy:

Służewski Dom Kultury

Wydawnictwo W.A.B.
Psychoedu - Ania Cyklińska