Przejdź do głównej nawigacji Przejdź to treści głównej Przejdź do narzędzi dostępności
Data:
18 styczeń 2021 ─ 18:00
Miejsce wydarzenia
Galeria przy Kozach/ online
Koszt
wstęp wolny

Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy fotorelację z wystawy w Galerii przy Kozach. Wierzymy, że jeszcze w listopadzie będziemy mogli pokazać prace Igora Rudzińskiego na żywo. Tymczasem zapraszamy do malarskiej podróży online.


 "Fatamorgana"...

 

Plakat przedstawiający jeden z wystawianych obrazów (w kolorach żółci), z informacjami na czarnym tle, pod obrazem, dotyczący szczegółów wystawy (opisanych w artykule).to zjawisko optyczne powstające na pustyni, ale to również metafora wytworów wyobraźni. Takie właśnie są najnowsze prace Igora Rudzińskiego, znanego również jako "Niebieski_Robi_Kreski".

 

"Malując, staram się stworzyć coś, na zasadzie mojej własnej absurdalnej krainy. Lubię malować najróżniejsze stworzenia, łączyć ze sobą gatunki zwierząt tworząc nowe, osadzać je w nietypowych sytuacjach."

Artysta o swoich pracach, cytat za noizz.pl

 

Igor działa kompulsywnie, transowo, intuicyjnie.

 

Myśli totalnie i bezkompromisowo. Gdziekolwiek się da - kreską zawłaszcza przestrzeń. Materiał nie ma znaczenia, okoliczności zawsze są przypadkowe. Rysuje na ścianie i na papierze, maluje na płótnie, robi „wrzuty" na murze, graffiti na bilbordach, szyldach, plakatach. Kiedyś litery dziś raczej figury. I jeszcze pisze, nagrywa filmy, montuje muzykę...

 

Nigdy nie wierzył w to, co widział z tej prostej przyczyny, że zawsze widział to, w co wierzył. 

 

Pełny biogram Artysty dostęony jest tutaj.

 


Zbiór prac Artysty pokazany w planie ogólnym Galerii - prace są opisane na dalszych zdjęciachZbiór prac Artysty pokazany w planie ogólnym Galerii - prace są opisane na dalszych zdjęciach Zdjęcie czarno-białego obrazu. Na nim abstrakcyjna postać przypominająca połączenie zwierzęcia z kilkoma głowami oraz parasola. W tle widoczne krople deszczu.Praca przedstawia fantasmagoryczny wizerunek samochodu w kolorach tęczy z kłami z przodu maski i oczami na przedniej szybie. Z rury wydechowej wydobywa się brunatny ogon. Tło w czerwonych barwach Obraz składający się z trzech części. Na wszystkich znajduje się 5 abstrakcyjnych, kolorowych postaci przypominających zwierzęta na zielonym tle.  Praca przedstawia fantasmagoryczny wizerunek stworzenia z grzybami wyrośniętymi na głowie. Kompozycja zdominowana przez barwę żółtą. Praca przedstawia fantasmagoryczny wizerunek pająka z nieregularnie rozłożonymi oczami i ostro zakończonymi nóżkami. Praca wykonana na różowym tle. Praca przedstawia fantasmagoryczny wizerunek hybrydy węża i motyla. Skrzydła są żółte z czarno-białymi obręczami, twarz postaci przypomina maskę ludyczną. Praca na niebieskim tle. Abstrakcyjny, czarno-biały obraz stworzenia przypominającego żółwia z wystającymi kłami, długim nosem oraz liśćmi w miejscu ogona oraz wyrastającymi ze skorupy. Na głowie biała czapka w czarne grochy. Czarno-biały obraz abstrakcyjnego stworzenia przypominającego połączenie ośmiornicy oraz pawia z liśćmi paproci na głowie.  Kolorowe, abstrakcyjna stworzenie. Wznoszący się do góry wąż z wystawionym językiem i wystającymi kłami oraz rogiem na środku głowy.  Abstrakcyjne, kolorowe zwierzę. Połączenie żółwia z głową przypominającą głowę byka. Ze stworzenia wystają inne głowy. Wszystko na niebieskim tle.  Abstrakcyjne stworzenie przypominające kolorową twarz złożoną z kształtów liści w różnym rozmiarze i rozłożeniu na zielonym tle.  Stworzenie przypominające głową łosia. Abstrakcyjna forma, ostre i pokręcone rogi, ogon z oczami, dwa wystające zęby znajdują się na boku stworzenia.  Stworzenie swoją formą przypominające kolorowego jamnika. Zamiast kadłuba znajdują się 4 okrągłe głowy. Wszystkie głowy mają wystające zęby i wytrzeszczone oczy.

 
W przypadku liberalizacji rozporządzenia dot. zamknięcia instytucji kultury, ekspozycja zostanie udostępniona zwiedzającym 30 listopada w godzinach 10:00-19:00.
Wstęp jak zawsze wolny!

 


Kuratorką wystawy oraz Galerii przy Kozach jest Barbara Czekańska

Autorem fotorelacji z wystawy jest Maciej Tengli

Zobacz również

Projekty

Zdzisław Beksiński – twórca i sąsiad.

Nasze Osiedle było jeszcze w budowie, kiedy w 1977 roku Zdzisław Beksiński, wywłaszczony z domu rodzinnego w Sanoku, kupił mieszkanie w Warszawie przy ul. Sonaty 6,...

Projekty

„Żeby to miało ręce i kopyta. Słuchowisko dla ludzi" / jubileusz 20-lecia Służewskiego DK

Co kozy myślą o ludziach, którzy są ogrodzeni płotem? Czy pszczoły są podobne do mieszkańców służewskich bloków? Po co kozom betonowy placyk? Dlaczego ludziom się...

  • Dzieci
  • Młodzież
  • Dorośli
  • Rodzinne
  • Bezpłatne
Muzyka

33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Służewskim DK

  Cel 33. Finału WOŚP to onkologia i hematologia dziecięca. Rozkład jazdy w Służewskim Domu Kultury (Nr...