Nagłówek artykułów

Projekty

Chcieć to móc - projekt Centrum Łowicka i SDK

1

Projekt Centrum ŁOWICKA oraz partnera - Służewskiego Domu Kultury dofinansowany z Funduszu Animacji Kultury, przeznaczony jest dla wychowanków domu dziecka i zakłada przeprowadzenie 11 warsztatów.
Tematyka dotyczy architektury i budownictwa, poczynając od skali najmniejszej (wzornictwo przedmiotów codziennego użytku i grafika) poprzez skalę pośrednią (wnętrza, domy),
do skali największej - urbanistyka, planowanie przestrzenne. Warsztaty oparte są o metodę pracy
od pomysłu do realizacji. Uczestnicy warsztatów spróbują projektowania mebli, wnętrz, mieszkań, budynków, ogrodów, terenów zielonych oraz urbanistyki i planowania przestrzennego. Młodzież będzie robić makiety, malować, budować i konstruować używając prawdziwych materiałów budowlanych.
Spotkania odbywać się będą w Centrum ŁOWICKA i Służewskim Dom Kultury oraz w pracowniach związanych z prezentowaną na danym spotkaniu branżą, np. w pracowni architektonicznej,
w stolarni, w pracowni krawieckiej. Głównym celem warsztatów jest ułatwienie młodzieży poznania własnych uzdolnień i predyspozycji. Zastanowienia się nad wyborem własnej drogi zawodowej. Warsztaty mogą pomóc uczestnikom w wyborze dalszej ścieżki edukacji.

Najbliższe warsztaty w SDK:

· 27 maja (sobota), godz. 11.00 „Zieleń”
· 11 czerwca (niedziela), godz. 11.00 „Fontanna”

Dziękujemy za pomoc:

  • firmie LUXDOM
  • FUNDACJI MAMY DZIECI

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury