Przejdź do treści (Skrót: Ctrl+Shift+5)

Nagłówek artykułów

Teatr

„Body Concert" / Lone Wolf Tribe / spektakl w ramach Festiwalu „Lalka też Człowiek"

W ramach  XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu
Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka Też Człowiek”

/    9.10.2023 / poniedziałek / 18.00 

/ sala widowiskowa / wstęp wolny / obowiązują zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Body Concert to medytacja bez słów nad piękną nietrwałością życia. 


W towarzystwie elektroakustycznej partytury Kevin Augustine animuje swoją lalkową obsadę z ponadgabarytowymi kończynami, dłońmi i stopami w rygorystycznej solowej choreografii, ujawniając spokojne piękno naszej wspólnej ludzkiej podróży. Kevin Augustine zainspirowany ręcznie zrobioną i podarowaną mu przez babcię pacynką odkrył, że on też potrafi robić własne zabawki. W 1997 roku założył w Nowym Yorku grupę artystyczną Plemię Samotnych Wilków, której celem jest tworzenie inteligentnego, intymnego i wysoce fizycznego teatru lalkowego o zbiorowej ludzkiej historii. Jako tytułowy samotny wilk ze swojego plemienia lalkowego, jest scenarzystą, reżyserem, wykonawcą i twórcą lalek. Kreuje swoich przyjaciół z piankowych poduszek na kanapie.

Mark Bruckner (kompozytorrealizator dźwięku) jest laureatem Nagrody Audelco oraz nominowanym do nagrody Henry Hewes American Theatre Wing. Mark dzieli swój czas między Nowym Jorkiem i Uniwersytet w Iowa, gdzie jest wizytującym profesorem sztuki teatralnej i interdyscyplinarnym artystą. Jego elektroakustyczna partytura do Body Concert została wykorzystana podczas pokazu na International Saison de Theatre Insolite 2019 w TroisDivieres w Quebecu, sponsorowanego przez Les Sage Fous Theatre.