Powiadomienia dla odwiedzających (2)

Nagłówek artykułów

Inne

Otwarcie sezonu SDK

Przez cały dzień jesteśmy dla Was. Można przyjść, porozmawiać, zapisać się na zajęcia. Przygotowaliśmy też na ten szczególny dzień mnóstwo atrakcji. Zapraszamy!


Program:


14:00 / START IMPREZY
Zapraszamy do zapoznania się z warsztatami i topografią terenu Służewskiego DK.

14:30 / scena plenerowa
PREZENTACJE PRACOWNI I WYSTĘPY GRUP ARTYSTYCZNYCH SDK:

ZESPÓŁ WOKALNY “SŁUŻEWIANKI”
Zespół wokalny "Służewianki" powstał w roku 2015 w ramach projektu "Młodzi 50+".
SŁUŻEWIANKI mają na swoim koncie wiele koncertów przed publicznością. Występują na imprezach dzielnicowych, imprezach m.st. Warszawy. Są laureatkami konkursów oraz przeglądów wokalnych.

KRĄG MAM i MAMA FIT
MAMA FIT to Ćwiczenia dla mam z dziećmi. Fantastyczna zabawa połączona z aktywnością fizyczną.
KRĄG MAM to spotkanie mam dzieci małych i większych, a także tych zupełnie małych, jeszcze mieszkających w brzuszku.
Celem spotkań jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do spotkania z kobietami na poziomie serca. Osoba, która prowadzi spotkanie proponuje kolejne tematy spotkań w oparciu o potrzeby sygnalizowane przez uczestniczki.

TEATR TAŃCA “AFERA”
Podstawowa technika naszej pracy to taniec współczesny, którego cechą jest szanowanie różnic pomiędzy tancerzami i wykorzystanie ich naturalnych predyspozycji. Inspiracje z jednej strony romantyzmem i liryką Isadory Duncan, a z drugiej dramaturgią tańca Marthy Graham budują rdzeń naszych poszukiwań scenicznych.
W sezonie 2018/2019 zespół pracować będzie nad nowym spektaklem. Tancerki "Afery" będą również przygotowywać się do gościnnych występów w Hamamatsu w ramach 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią.

HIP-HOP AKADEMIA
Pracujemy nad różnymi projektami artystycznymi głównie związanymi z tańcem Hip-Hop. Bierzemy udział w wymianach międzynarodowych, gdzie wspólnie z uczestnikami z innych krajów promujemy wszystkie elementy kultury Hip-Hop.

ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE DLA MALUCHÓW
Na zajęciach dzieci 2-3 letnie, uczą się funkcjonowania w grupie i przyswajają zasady wspólnej zabawy.

BREAKDANCE / COMMERCIAL
Taniec Breaking to połączenie artyzmu i atletyzmu, w którym olbrzymią rolę przykłada się do oryginalności i muzykalności. Bez wątpienia jest jedną z najefektowniejszych form tanecznych z jaką możemy się spotkać. Jest to taniec trudny, jednak już nawet nauka podstaw, daje olbrzymią satysfakcję.

BEATBOX
Zapraszamy na warsztaty Beatbox z jednym z najlepszych beatboxerów w Polsce! Bobby - mistrz Polski, koncertujący z grupą AudioFeels - pokaże Wam, jak robić muzykę bez instrumentów.

ZESPÓŁ WOKALNY “DECYBELE”
Grupa śpiewająca w ciekawych, nowoczesnych, niebanalnych aranżacjach wokalnych. Podczas zajęć w SDK szlifują warsztat wokalny, aktorski, ruchowy. Pracują też nad autorskim musicalem.
Pełna profeska!!

14:30-18:00 / OTWARTE WARSZTATY SDK:

/ sala plastyczna
CERAMIKA
Uczestnicy mają szansę w przyjaznych warunkach realizować swoje pomysły, poznawać nie tylko techniki ceramiczne ale i swoją wyobraźnię.
Tworzymy ozdoby, biżuterię, bawimy się formami, bo... ceramika nie ma ograniczeń!

GRAFIKA
Wykonywanie odbitek przy pomocy ręcznej prasy graficznej, rysowanie, klejenie, projektowanie – wszystko to, co wprowadzi nas w świat grafiki bez użycia komputerów!

/ plener
JOGA DLA DZIECI
Zajęcia dla dzieci inspirowane jogą, to doskonała zabawa, dobroczynna dla ich ruchowego i osobowościowego rozwoju, która: wzmacnia ciało, zwiększa zakres ruchu, ulepsza koordynację i równowagę. Ulepsza zdolność koncentracji poprzez uspokajający wpływ na układ nerwowy, uczy technik odpoczynku i samokontroli. Dzieci mogą ćwiczyć same, lub z rodzicem, do czego zachęcamy. Obserwujemy wtedy jak tworzy się i umacnia uważna, wysokiej jakości relacja.

PLASTYKA
Przy sztalugach malarskich odkrywamy świat wyobraźni, a rzeźbiąc doświadczamy radości tworzenia. Uczymy się nowych technik plastycznych, a z niepotrzebnych kartonów i folii budujemy niezwykłe konstrukcje.

SITODRUK
Zapraszamy na warsztaty z podstaw techniki sitodruku. Podczas zajęć będziesz miał okazję stworzyć autorskie projekty oraz powielać je na tkaninach oraz wyrobach papierowych. Rysujemy, projektujemy, robimy kolaże łącząc zdjęcia z rysunkiem oraz szablonem.

/ studio foto
FOTOGRAFIA DLA DZIECI
Uczymy podstaw fotografii, bawimy się nią, poznajemy historię i techniki, dużo rozmawiamy o fotografowaniu, a przede wszystkim zarażamy entuzjazmem.
Studio foto w SDK to miejsce, w którym można skorzystać z zaplecza fotograficznego i ciemni. To miejsce dla każdego, kto lubi robić zdjęcia: od amatora do profesjonalisty, od przedszkola do seniora.

FOTOGRAFIA PORTRETOWA DLA DOROSŁYCH
Co to znaczy dobry portret? Jak pracować z modelem/modelką? Jak pracować ze sztucznym oświetleniem (studio) a jak ze światłem zastanym? Uczestnicy poznają naważniejsze zasady fotografii portretowej, poznają klasyków gatunku, nauczą się tajników oświetlenia.

/ foyer
STANOWISKO INFO
Informacja o wszystkich pracowniach i repertuarze SŁUŻEWSKIEGO DK.

ZAPISY
Informacja, pomoc przy zapisach na warsztaty.

MŁODZI 50+
Punkt informacyjny programu MŁODZI 50+ obejmującego:
Kursy językowe i komputerowe
Trening pamięci
Zajęcia wokalne
Ćwiczenia na krzesełkach, Nordic Walking,
Zumba, Stretching, Pilates
Pisanie ikon, Tkactwo
Wykłady o kulturze
Spotkania, Wyjścia do teatru

GRUPA MUSICALOWA "ORFEUSZ"
Wyjątkowe autorskie warsztaty musicalowe dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 16 lat.
W czasie cotygodniowych zajęć wokalnych, tanecznych i aktorskich uczestnicy przygotowują spektakl muzyczny, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu koordynator zajęć dziecięco-młodzieżowej grupy musicalowej "ORFEUSZ".


“MUZOGRAJKI” - STOISKO Z INSTRUMENTAMI DLA DZIECI
Promujemy nowe warsztaty umuzykalniające dla dzieci.
Zapraszamy na spotkanie z instruktorem, który opowie jak zainteresować dziecko muzyką i instrumentami.

/ ogród
WSPÓLNY OGRÓD “DŻEM SESSION” - PRZYGOTOWYWANIE PRZETWORÓW
Jabłka, gruszki, śliwki, dynia plus zioła z naszego ogródka równa się pyszne aromatyczne dżemy. Dołącz do nas! (słoiczki mile widziane).

/ sala taneczna
TANIEC WSPÓŁCZESNY / TEATR TAŃCA
Warsztat poprowadzi Magdalena Golla - choreograf i instruktor Teatru Tańca AFERA.

HIP-HOP
Warsztaty dla grupy dziecięcej poprowadzi Ola Gębarowska.
Bardziej zaawansowanych tancerzy zapraszamy na warsztat z Janem Władoniem.

BREAKDANCE / COMMERCIAL
Warsztat poprowadzi Damian Kaczmarek.

/ sala muzyczna
GITARA KLASYCZNA
Pracownia Gitary Klasycznej Służewskiego Domu Kultury zaprasza tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z gitarą, jak i tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

BEATBOX
Zapraszamy na warsztaty z Mistrzem Polski - Bobbym!!

/ antresola
ŚPIEW DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Zapraszamy na konsultacje z Agnieszką Piotrowską-Hajduk, która jest założycielką i trenerką wokalną zespołu DECYBELE.

/ domek literacki
STUDIO RAPSODYCZNE - TEATR DLA DOROSŁYCH
Zapraszamy na konsultacje z opiekunem grupy teatralnej Studia Rapsodycznego.

PONADTO:

/ plener
HARCERSKI KLUB RATOWNICZY
Pokaz ratownictwa medycznego oraz warsztaty pierwszej pomocy poprowadzą harcerze z Klubu Ratowniczego "Mokotów".

ZBIÓRKA KARMY I DARÓW RZECZOWYCH DLA ZWIERZĄT BEZDOMNYCH
Zbieramy suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, a także obroże, smycze, zabawki, pledy itp.

SLACKLINE - SPACER PO LINIE
Spróbuj swoich sił w wyjątkowej dyscyplinie sportowej polegającej na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie rozpiętej pomiędzy dwoma drzewami.
Proponujemy bezpieczny spacer i naukę balansowania na linie zawieszonej na wysokości kilkunastu centymetrów nad ziemią pod okiem doświadczonego instruktora.

MALOWANIE BUZIEK
Możesz stać się kim tylko chcesz. Czeka na Ciebie nasza plastyczka Ania z głową pełną pomysłów!!

TURNIEJ SUMO
Wesoła zabawa dla młodzieży i dorosłych. Specjalne stroje przekształcają zawodników w japońskich kolosów.
Sumo to forma zapasów uważana za sport narodowy Japonii, polegająca na wypchnięciu przeciwnika poza centralny krąg ringu lub zmuszeniu go do dotknięcia ringu każdą częścią ciała oprócz stóp. W ten sposób prawdziwymi mistrzami tej sztuki są osoby o sporej porcji tłuszczyku na ciele ;)

16:00 / sala widowiskowa
"BAJKOWANIE" - seans z bajkami kliszowymi i muzyką na żywo.
Córeczka i Tata, imitując głosy postaci i tworząc na żywo ścieżkę dźwiękową, zilustrują a może opowiedzą na nowo stare historie zapisane na kliszy filmowej. Bajki są zrealizowane w formie serii slajdów a postacie i światy przedstawiane w rozmaitych technikach rysunku lub lalkowej. Niekiedy przygody pingwinków albo świnek domagają się nowej, przewrotnej interpretacji a niektóre należy pozostawić w ich oryginalnej aurze, niespotykanej dziś łagodności i dobroci.
(bezpłatne wejściówki dostępne w Służewskim DK)


17:30 / sala widowiskowa
FILM DLA MAŁYCH I DUŻYCH
Wracamy do klasyki fantasy / sci-fi z roku 1982. Zapraszamy na jeden z najlepszych filmów w karierze S. Spielberga.
"..Pozostawiony przypadkowo na Ziemi kosmita zaprzyjaźnia się z małym chłopcem, Elliotem. Niezwykły przybysz próbuje wrócić do domu.."
(wstęp wolny)

20:00 / scena plenerowa
KUBA BADACH - TRIBUTE TO A. ZAUCHA
Podczas plenerowego koncertu usłyszymy niezapomniane piosenki legendy polskiej sceny muzycznej – Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Kuby Badacha i Jacka Piskorza. m.in.: „Byłaś serca biciem”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Bądź Moim Natchnieniem” i wiele, wiele innych …
„To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory…” (Kuba Badach)
(wstęp wolny)

Służewski Dom Kultury / ul. Bacha 15

SDK/wstęp wolny

Obserwuj nas na instragramie @sluzewskidomkultury