Nagłówek artykułów

Archiwum

Wernisaż wystawy Narysuj Miśka

 Zapraszamy do Galerii Łącznik na otwarcie wystawy pokonkursowej "Narysuj Miśka". 


Zapraszamy do Galerii Łącznik na otwarcie wystawy pokonkursowej "Narysuj Miśka". 

Misiek nie jest ani wysoki, ani niski. Nikt nie wie, ile ma lat, ani dlaczego trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Nie przyciąga ludzi swoją urodą. Mówią o nim, że jest taki zwyczajny. Na stronie internetowej schroniska można przeczytać tylko kilka słów o Miśku: spokojny, bezproblemowy, lubi dzieci. Ot, nic specjalnego, ktoś by pomyślał. Jednak znaleźli się ludzie, którzy zapragnęli go przygarnąć... Tak zaczęła się wspaniała przygoda psa ze schroniska...


To początek bajki Anity Janeczek-Romanowskiej „O Miśku, który uwierzył w siebie”. Jej premiera miała miejsce w Służewskim Domu Kultury podczas Dnia Kundelka, który świętowaliśmy 26 października 2013 roku. Tego dnia odbył się także wielki finał konkursu plastycznego „Narysuj Miśka” - bo to dzieci miały zdecydować, jak wygląda kundelek, główny bohater bajki.

Na konkurs zorganizowany przez Służewski Dom Kultury oraz grupę warszawskich psich blogerów DogBlog zostało nadesłanych ponad 300 prac dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0-3 szkół podstawowych. Jury pod przewodnictwem ilustratorki książek dla dzieci Krystyny Michałowskiej przyznało 7 nagród głównych oraz 21 wyróżnień.

Bajkę „O Miśku, który uwierzył w siebie” można przeczytać na stronie www.dogblog.com.pl

LISTA NAGRODZONYCH DZIECI ZNAJDUJE SIĘ TU

(powyżej: praca Róży Mrozik - GRAND PRIX)

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury