Bóbr europejski to nasz największy sprzymierzeniec
w walce z suszą.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nielicznie występujący w Polsce, dziś spotykany nawet w mieście – także w naszej Dolince Służewskiej. O bobrach, w tym o naszej parkowej rodzince, opowie Roman Głodowski, przyrodnik, fotograf i prezes Stowarzyszenia Nasz Bóbr.
Dowiemy się m.in. dlaczego bobry ścinają drzewa, czy są pożyteczne dla człowieka, jak możemy sobie radzić w sytuacjach konfliktowych na linii człowiek-bóbr, czy można żyć wspólnie w mieście oraz co one robią w naszym parku.
Zabierzcie ze sobą dobre nastroje, przygotujcie pytania i nastawcie się na potężny zastrzyk wiedzy o bobrach oraz piękne, jesienne krajobrazy Dolinki.
Prowadzenie: Roman Głodowski, przyrodnik, fotograf, współczesny bobrowniczy. Prezes i założyciel Stowarzyszenia Nasz Bóbr, działającego na rzecz zwierząt, u którego szczególną atencją cieszą się właśnie bobry.
W kwietniu zapraszamy Państwa na inne wydarzenia także poświęcone tym niezwykłym zwięrzętom, a organizaowane we współpracy Stowarzyszenia Nasz Bóbr oraz Służewskiego Domu Kultury:
- 20.03. - 15.04. 2022 / pn-ndz w godz. otwarcia SDK
Wystawa fotografii przyrodniczej Stowarzyszenia "Nasz Bóbr" - 07.04.2022 / czwartek / g. 19
Spotkanie autorskie z Adamem Robińskim, autorem książki „Pałace na wodzie. Tropem polskich bobrów - 26.04.2022 / wtorek / g. 19
Przyrodniczy wtorek z ekspertem / #4 RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNA: Bioróżnorodność bobrowych siedlisk. Zróbmy krok wstecz, żeby zrobić miejsce przyrodzie/ Ekspert: Roman Głodowski
Spacer realizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Bobrów,
"Zróbmy krok wstecz, żeby zrobić miejsce przyrodzie" stowarzyszenia „Nasz Bóbr”.