W spektaklu wykorzystano fragmenty „Wspomnień” Anny Dostojewskiej, „Idioty” Fiodora Dostojewskego i pamiętnika Apolinarii Susłowej. 

Sala widowiskowa / Wstęp wolny

Stanisław Mackiewicz oddał hołd bohaterce wieczoru teatralnego: „Wszystkie arcydzieła Dostojewskiego powstały dopiero od chwili znajomości z Anią. Stworzyła uprzednio kaleczonemu i poniewieranemu geniuszowi możliwości owocowania. Dla uspokojenia nerwów Dostojewskiego, dla zabliźnienia ran, które mu zadało życie i klątwy chorób, Ania poniosła takie poświęcenia, o jakich nie słyszałem, nie widziałem, nie przypuszczałem, aby je była zdolna ponieść inna jakaś żona dla innego jakiegoś męża”. Spektakl jest rodzajem eseju, zaproszeniem do refleksji o związkach życia i sztuki.

 

plakat

 

Scenariusz – Andrzej Jarski , Reżyseria - Wiesław Bednarz, Aktorzy: Hanna Kordasiewicz w roli Anny Dostojewskiej , Danuta Zagórska Filińska w roli Anny Dostojewskiej, Agata Maczkowska  w roli Apolinarii Susłowej i Nastasji Filipownej, Andrzej Jarski  w roli Dostojewskiego, Marek Gajewski w roli Księcia Myszkina, Juliusz Roszczyk  w roli Rogożyna

 

Poprzedni
kwiecień 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
27 28 29 30 31
2
3
5
12
13
14
15
16
17
20
24
26
28
30

BOX REPERTUAR

box bartok

senioraliawiolWEB BELKA

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor