"Orfeusz i Eurydyka" na nowej scenie SDK.

14 września 2014 (niedziela) o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej SDK przy ul. J.S. Bacha 15 odbędzie się premierowe przedstawienie nowej wersji "Orfeusza i Eurydyki".

Przedstawienie "Orfeusz i Eurydyka" inaugurujące jesienny sezon teatralny na nowo otwartej scenie widowiskowej SDK miało premierę w 1993 roku i od tego czasu przez lata pokazywane było na wielu, nie tylko warszawskich, scenach.

Obecna wersja baśniowego musicalu została rozbudowana o dodatkowe piosenki, natomiast stare utwory opracowano w zupełnie odmienionej aranżacji.

Przedstawienie według scenariusza i w reżyserii prof. Ryszarda Cieśli z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie zyskało też zupełnie nową choreografię, kostiumy oraz nowoczesne animacje.

Obsadę spektaklu w większości stanowią podopieczni pracowni artystycznych Służewskiego Domu Kultury. Są to młodzi aktorzy w wieku od 6 do 15 lat, tylko dwoje z prawie trzydziestki występujących na scenie osób to dojrzali artyści.

Sztuka porusza ważkie i ponadczasowe tematy życiowych postaw poświęcenia, odpowiedzialności i odwagi. Bajkowa oprawa jest pretekstem do stawiana ponadczasowych pytań o to co należy zrobić kiedy coś złego przydarzy się naszemu najlepszemu przyjacielowi – czy powinniśmy wtedy pogrążyć się w zwątpieniu i smutku? A może raczej naszym obowiązkiem jest spieszyć na ratunek, nawet narażając się na niebezpieczeństwo?
Spektakl mimo bajkowej oprawy adresowany jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Nie brakuje w nim emocjonujących przygód zaskakujących zwrotów akcji, pojawiają się postaci wróżek, smoków, zbójników jest też mała syrenka.

Wstęp na przedstawienie jest wolny.

scenariusz i reżyseria
Ryszard Cieśla

muzyka i teksty piosenek
Maria Szreder

choreografia
Magda Golla

scenografia i kostiumy
Katarzyna Szczurowska

przygotowanie wokalne
Anna Kuć

aranżacje piosenek
Maria Szreder, Sylwia Jedynecka
i Marcin Żebrowski

reżyseria dźwięku
Jarosław Regulski

inspicjent
Agata de Mezer

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor