Nagłówek artykułów

Relacje

Relacja z Dnia Fotografii w SDK

belka DF

DZIEŃ FOTOGRAFII w Służewskim Domu Kultury

11 marca 2018 r., w piękną słoneczną niedzielę, w Służewskim Domu Kultury po raz pierwszy odbył się dzień poświęcony wyłącznie fotografii, na który przybyło prawie 1000 osób, zarówno dorosłych jak i dzieci. 

Program całego dnia był bardzo intensywny. Uczestnicy mogli wziąć udział w spotkaniach zeznanymi osobami ze świata fotografii: Markiem Arcimowiczem, fotografem National Geographic, który opowiedział o swoich ekstremalnych wyprawach fotograficznych, z Krystianem Bielatowiczem, fotografem zajmującym się reportażem społecznym od Andów po Kamczatkę czy z Kasią Kubicką, która opowiedziała o tym, jak i czy warto wydać swoją własną książkę fotograficzną. Swoje spotkanie, StreetMeet, poprowadzili również członkowie największego polskiego kolektywu fotografii ulicznej Un-Posed, łącząc je z przeglądem portfolio wybranych uczestników. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się otwarte warsztaty fotograficzne, prezentujące całą ofertę kursów organizowanych cyklicznie w Służewskim Domu Kultury. A były to warsztaty z podstaw fotografii, fotografii analogowej, fotografii studyjnej, obróbki cyfrowej, fotografii artystycznej oraz fotoedycji. Całościowy program warsztatów na najbliższy sezon widnieje na stronie www.sdk.waw.pl. Nowością były warsztaty z podstaw fotografii dla dzieci w wieku
8+, które uruchamiamy również na przełomie marca i kwietnia w SDK. 

Spotkaniom i warsztatom towarzyszyła ogólnopolska akcja fotograficzna Wojciecha Grzędzińskiego „Twarze Polaków”, w której wzięły udział 93 osoby! We foyer można było również obejrzeć wystawę książek fotograficznych wybranych w prestiżowym konkursie „Fotograficzna Publikacja Roku 2017”, którego partnerem są Fotofestiwal, Miejsce Fotografii oraz księgarnia Bookoff.

Służewski Dom Kultury to prawdziwe MIEJSCE FOTOGRAFII otwarte dla amatorów i profesjonalistów. Prowadzimy warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczymy podstaw fotografowania, bawimy się nią, poznajemy historię i techniki, dużo rozmawiamy o ważnych kadrach, a przede wszystkim rozwijamy pasję poznawania świata poprzez fotografię. Pracujemy także nad zaawansowanymi projektami artystycznymi, w tym nad edycją zdjęć czy
przygotowaniem do publicznego pokazu. To także miejsce, w którym można skorzystać ze studia fotograficznego i ciemni. To miejsce dla każdego, kto lubi robić zdjęcia: od amatora do profesjonalisty, od przedszkola do seniora.

Więcej informacji na stronie www.sdk.waw.pl

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury