W kwietniu br. nasi tancerze ze Służewskiego Domu Kultury brali udział w międzynarodowym projekcie zatytułowanym - ˝Street show connection˝ Projekt finansowany był ze źródeł Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus + akcji KA 1.
Celem naszej międzynarodowej grupy było przygotowanie występu wokalno-tanecznego, który zaprezentowaliśmy chorwackiej publice na głównym placu Zagrzebia. Wymiana odbyła się w dniach 23.04. do 30.04.

pod"Street show connection" - międzynarodowa wymiana w ramach Erasmus+Organizacją koordynującą nasze działania w Chorwacji było stowarzyszenie „ Urbana mladež” z Zagrzebia. W Projekcie uczestniczyła również młodzież z Hiszpanii i Słowenii.

Podczas przygotowań oprócz samych treningów na sali tanecznej odbywało się wiele warsztatów dotyczących promowania oraz organizacji imprez tematycznych. W trakcie siedmiu dni spotkań poruszane były tematy związane z organizacją i planowaniem eventów, pozyskiwaniem finansów oraz promocją i realizacją założonych celów. Uczestnicy projektu dowiedzieli się również jak organizować wydarzenia, aby były bezpieczne i przede wszystkim przygotowane zgodnie z prawem. Wszystko odbywało się w ciekawej atmosferze pracy w podgrupach, gdzie każda grupa przygotowywała swoje wydarzenie i plan realizacji oraz prezentowała pozostałym.

Już po powrocie do Polski opierając się na nabytej wiedzy, młodzi uczestnicy projektu zaczęli planować własne lokalne przedsięwzięcia, które mamy nadzieję zaprezentować w najbliższej przyszłości. Oczywiście oprócz pracy nad naszym głównym celem było mnóstwo dobrej zabawy. Świetnym tego przykładem były wieczory międzykulturowe, na których uczestnicy z poszczególnych państw prezentowali rodzimą kuchnię, napoję i oczywiście historię swoich krajów."Street show connection" - międzynarodowa wymiana w ramach Erasmus+ - spotkanie podsumowujące

Całe przedsięwzięcie oprócz nabytych umiejętności pozostawiło nam wiele miłych wspomnień i nowych kontaktów. Obecnie planujemy dwa projekty, które odbędą się na terenie naszego miasta a dokładnie w Służewskim Domu Kultury. W pierwszym z nich wezmą udział uczestnicy z trzech krajów - Chorwacji, Węgier i Polski.

Podsumowaniem międzynarodowego projektu ˝Street show connection˝ była debata podczas comiesięcznych Warsztatów Kulturowych organizowanych przez Kamila Jakuzę Jaczyńskiego w ramach Hip-Hop Akademii. Młodzi ludzie mogli opowiedzieć na czym polegał projekt, jakie trudności pojawiły się w jego realizacji i co można by zmienić na lepsze. Cała debata trwała około dwóch godzin. Zostaliśmy mile zaskoczeni podejściem lokalnej młodzieży, która wyraziła chęć wzięcia udział w kolejnych edycjach. W trakcie spotkania prezentowane były filmy i materiały wytworzone w ramach projektu.

Link do wideo prezentującego podumowanie projektuZobacz filmik podsumowujący projekt "Street show connection" - pokazy na głównym skwerze w Zagrzebiu

 

Poprzedni
październik 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
25 26 27 28 29 30
5
11
13
16
23
24
25
26
30
31
1 2 3 4 5

BOX REPERTUAR

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor