W dniach 26-26 września 2015 r. w Służewskim Domu Kultury przy ul. J. S. Bacha 15 odbył się Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury adresowany do osób zajmujących się animacją oraz edukacją kulturalną pracujących w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych, placówkach oświatowych, a także osób będących niezależnymi liderami życia lokalnego, artystów z zacięciem społecznikowskim i wszystkich tych, którym bliskie są zagadnienia animacji kultury. Głównymi celami Konwentu były: spotkanie oraz integracja środowiska animatorów i edukatorów kultury, wzmocnienie ich kompetencji zawodowych oraz wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami działającymi w obszarze kultury.

 

W ramach Konwentu odbył się panel z udziałem zaproszonych ekspertów oraz dyskusje w grupach roboczych ukierunkowane na wypracowanie wspólnych stanowisk, ustaleń i rekomendacji dla polityk dotyczących animacji i edukacji kulturalnej w województwie.

 

Konwent Animatorow W.Pawlowska114Konwent Animatorow W.Pawlowska214Konwent Animatorow W.Pawlowska087Konwent Animatorow W.Pawlowska122Konwent Animatorow W.Pawlowska132Konwent Animatorow W.Pawlowska102Konwent Animatorow W.Pawlowska112Konwent Animatorow W.Pawlowska143Konwent Animatorow W.Pawlowska157

 Drugiego dnia uczestnicy mogli wziąć udział w cyklu szkoleń i warsztatów branżowych. W programie zaplanowano również czas na prezentacje ciekawych, innowacyjnych projektów oraz działań z obszaru animacji i edukacji kulturalnej.

 

 

 

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik objął honorowym patronatem Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury.

Mazowiecki Konwent Animatorów Kultury dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura-Interwencje 2015.

 

 

W organizację MKAK zaangażowało się kilkanaście podmiotów kultury oraz dziesiątki osób z nimi związanych. Z myślą o kontynuacji spotkań animatorów kultury z Mazowsza, organizatorzy zdecydowali się na dokonanie oceny Konwentu, zarówno pod kątem osiągnięcia zaplanowanych celów, jak i samej organizacji wydarzenia dlatego w czasie jego trwania i po jego zakończeniu przeprowadzono badanie ewaluacyjne.

 

Raport_ewaluacyjny_Mazowiecki_Konwent_Animatorów_Kultury

 

Adresatami Raportu są przede wszystkim organizatorzy Konwentu, instytucje partnerskie oraz wszystkie osoby zaangażowane w jego realizację. Osobnym adresatem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, którego pracownicy znajdą zebrane w Raporcie opinie uczestników na temat samej Strategii, a także problemów i potrzeb pracowników kultury z Mazowsza. Raport jest także skierowany do wszystkich uczestników Konwentu, których głos był cennym źródłem informacji dla badaczy.

 

 

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor