Pracownia Służewskiego Domu Kultury na międzynarodowych warsztatach „4 elements for 4 corners of Europe" w Chorwacji.
W dniach 13-22 października 2014 Hip hop Akademia, pracownia Służewskiego Domu Kultury uczestniczyła w międzynarodowym projekcie „4 elements for 4 corners of Europe" współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus +. Inicjatorem programu była organizacja Urban youth działająca w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu, której celem jest wsparcie młodych ludzi w działaniu poprzez edukację nieformalną oraz rozwój ich potencjału na rynku pracy.


Projekt miał charakter międzynarodowy, uczestniczyli w nim przedstawiciele Chorwacji, Polski oraz Węgier. Nasz kraj reprezentowała kilkuosobowa grupa z Hip hop Akademii SDK. Program edukacyjny był bardzo intensywny - średnio trwał osiem godzin dziennie. Uczestnicy projektu „4 elements for 4 corners of Europe" podczas prelekcji poznawali tajniki działań biznesowych. Na zajęciach prowadzonych przez fachowców z danej dziedziny przyswajali wiedzę z zakresu marketingu, finansów, planowania biznesowego, promocji i public relations. Młodzież uczestnicząca w zajęciach miała możliwość opracowania, pod okiem instruktorów, działań promocyjnych dla własnego projektu. Przez 10 dni zajęć i warsztatów organizatorzy pokazali uczestnikom jak rozwijać posiadane umiejętności. Wskazali młodzieży odpowiednie narzędzia i przekazali niezbędną wiedzę pozwalającą na przekształcenie pasji w biznes.
Bardzo ważne było, że międzynarodowe grupy młodzieży, pochodzące z różnych regionów Europy i posiadające różnorodne doświadczenia, mogły wspólnie pracować nad projektami i swobodnie wymieniać się swoimi doświadczeniami. To niezmiernie istotne, twórcze i za razem jednoczące doświadczenie.
W programie przewidziano też czas na zajęcia artystyczne i kulturowe. Wspólny taniec, śpiew, rap oraz prezentacje charakterystycznych dla danego kraju potraw i regionalnych przysmaków a zwłaszcza prezentacje dotyczące historii każdego z krajów pozwoliły na pogłębienie wiedzy o europejskich sąsiadach. Warsztaty dały przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń, spojrzenia na różne problemy z perspektywy innych uczestników.
Wszyscy uczestnicy spotkań określili je jako bardzo owocne co dobrze rokuje na przyszłą współpracę przy międzynarodowych projektach.

Pracownia Służewskiego Domu Kultury na warsztatach w Chorwacji.Prezentacja Chorwacji.Prezentacja Polski.Warsztaty.

 

 

Poprzedni
wrzesień 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
1
3
4
7
11
13
18
19
20
25
26
27
28
29
1

WEB BelkaBoczna 2017PD

BOX REPERTUAR

box bartok

senioraliawiolWEB BELKApink

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor