20180305ZZodiaku WEB NEWS

foto01Spektakl muzyczny składa się z piosenek do tekstów Jacka Kaczmarskiego z programu „Mój zodiak” i muzyki Zbigniewa Łapińskiego oraz felietonów/opowiastek Zbigniewa Łapińskiego, stanowiących rodzaj osobistego, filozoficznego komentarza Kompozytora do współczesnej rzeczywistości, relacji międzyludzkich, mechanizmów, rządzących światem.

Teksty do „Znaków Zodiaku” powstały jeszcze w latach 80. XX wieku. Na początku lat 90. XX wieku, po powrocie Jacka Kaczmarskiego do Polski, Poeta podczas wzmożonej współpracy ze Zbigniewem Łapińskim nad kolejnymi trasami koncertowymi („LIVE”, „Mury w Muzeum Raju”, „Wojna Postu z Karnawałem” ) zainteresował Zbigniewa Łapińskiego właśnie tekstami „Znaków Zodiaku”. Wtedy też powstało 7 kompozycji do siedmiu wybranych wierszy, natomiast kolejne cztery powstały już po zakończeniu współpracy z Jackiem Kaczmarskim.

W spektaklu dopełnieniem refleksji nad ludzkimi charakterami, zawartej w tekstach Jacka Kaczmarskiego są felietony/opowiastki, które podczas spektaklu przeczyta Marian Opania. Dotykają one ważnych kwestii: relacji człowieka z Bogiem, człowieka ze społeczeństwem, funkcjonowania sztuki we współczesnym świecie.

Zbigniew Łapiński swoje opowiastki napisał z dużą swobodą dygresji i poczuciem inteligentnego humoru, powodując w odbiorcach konieczność zatrzymania się w biegu, otrząśnięcia się z takiego współczesnego amoku, który w zasadzie może jedynie doprowadzić do odnalezienie pozornego sensu życia i pozornego spełnienia.

Muzyka: Zbigniew Łapiński, Marcin Partyka ("Rak")
Aranżacje piosenek: Zbigniew Łapiński Marcin Partyka
Kierownictwo zespołu muzycznego: Marcin Partyka
Wykonawcy: Joanna Jeżewska, Justyna Panfilewicz, Izabela Szafrańska, Marian Opania, Jakub Sienkiewicz, Jan Kondrak
Felietony Zbigniewa Łapińskiego czyta Marian Opania
Reżyseria: Katarzyna Walentynowicz
Prowadzenie koncertu: Teresa Drozda

05/03/2018 g.19.00 / sala widowiskowa SDK / bilety - 50,00 zł na www. kupbilecik.pl i w kasie SDK

20180305ZZodiaku PLAKATweb OK

 

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
23
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor