Wybitni fleciści: Robert Nalewajka, Marcin Kamiński, Marcin Stawiszyński, Tomasz Kiniorski wykonają utwory znanych kompozytorów, m.in. J.S. Bacha, W.A. Mozarta i N. Paganiniego.

Sala widowiskowa / Wstęp wolny

 

 

O kwartecie

Robert Nalewajka

Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie Elżbiety Dastych-Szwarc. Był stypendystą Yamaha Music Foundation of Europe. Jest laureatem Konkursu Fletowego w Krakowie. Obecnie jest solistą Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej, członkiem zespołu Camerata Vistula i Warszawskiego Kwintetu Dętego Da Camera. Na stałe współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Polską Orkiestrą Radiową oraz orkiestrami Sinfonietta Cracovia i Leopoldinum. Współpracował m.in. z takimi dyrygentami jak: sir Yehudi Menuhin, Krzysztof Penderecki, Marc Minkowski, Charles Dutoit, Valery Gergeev, Jerzy Semkow, Jerzy Maksymiuk, Jacek Kasprzyk, Grzegorz Nowak, Jan Krenz. Dokonał wielu nagrań muzyki symfonicznej, kameralnej oraz filmowej. Gra na złotym 18K flecie firmy Pearl.

Marcin Kamiński

Ukończył Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie w klasie prof. Jean-Claude Gerarda oraz z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Kazimierza Moszyńskiego. Jest laureatem licznych konkursów muzycznych. Brał udział w koncertach orkiestr festiwalowych w Stuttgarcie i Ludwigsburgu oraz w nagraniach Bach Akademie dla niemieckiej telewizji SDR. Od 1996 roku jest solistą Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie, Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Na stałe współpracuje między innymi z Sinfoniettą Cracovia, Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową, Concerto Avenna. Dokonał licznych nagrań, między innymi dla Polskiego Radia oraz Telewizji Polskiej. Jest pedagogiem w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.

Marcin Stawiszyński 

Absolwent AMFC w Warszawie, klasa fletu E. Dastych-Szwarc. Uczestnik kursów mistrzowskich u profesorow: T.Wye, M. Kofler, B. Boyde, B. Kuijken, J. Balint. Laureat II nagrody na ogólnopolskim konkursie fletowym w Warszawie (2004) oraz III nagrody na międzynarodowym konkursie muzyki współczesnej w Krakowie (2005). W latach 2006-2008 pierwszy flecista Opery i Filharmonii Podlaskiej, 2008-2009 Sinfonii Iuventus, a od grudnia 2009 flecista piccolo w Operze Narodowej w Warszawie. Współpracuje także z Polską Orkiestrą Radiową, orkiestrami: Sinfonia Varsovia oraz Sinfonietta Cracovia.

 

 

Tomasz Kiniorski

Ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie w klasie Grzegorza Cimoszki. Występuje jako solista i kameralista. Współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, Alfred Hause Tango Orchester, Orkiestrą Festiwalową Probaltica, z zespołem Camerata Constanza, z warszawskimi teatrami dramatycznymi. Jako muzyk sesyjny bierze udział w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej. Obok działalności koncertowej z zamiłowania komponuje, aranżuje oraz realizuje nagrania. Prowadzi klasę fletu w Szkole Muzycznej w Konstancinie.

 

 

materiały prasowe Kwartetu

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor