Muzyczna impreza plenerowa.

Zagrają: "Chłopcy kontra Basia", "Daga Dana" i "Misia FF".

Wstęp wolny.

12068912 1074524352571371 3637844097835368051 o

 

Chłopcy Kontra Basia - minimalistyczny skład, który za punkt wyjścia obiera sobie polską twórczość tradycyjną. Rozsmakowani w minionej kulturze ubierają słowa we współczesne kompozycje, nadając im aktualny wymiar i sens. Ubogacają swe dotychczasowe brzmienie w partie trąbek, ukulele, fortepianu. Autorskie teksty Barbary Derlak wokalistki zespołu, powstają w oparciu o archiwalne nagrania oraz zapiski etnografów, tak aby oddawały stylistykę baśni, gawędy czy przyśpiewki. Ludowe fascynacje przejawiają się także w warstwie muzycznej pod postacią oberkowej frazy, surowości pieśni obrzędowej, czy melodyjności ballady. Całość podana jest we współczesnych, jazzujących aranżacjach.

 

DAGADANA (ДаґаДана) jest polsko-ukraińskim kwartetem, łączącym różne style muzyczne. Pełne humoru koncerty, pokazują, że jest to ten rodzaj muzyki, który uszczęśliwia zarówno słuchaczy, jak i twórców. Ciepłe wokalizy, przetwarzanie głosu na żywo, odważne plastikowe brzmienia, transowy kontrabas oraz wykorzystanie dziecięcych instrumentów muzycznych, to recepta DAGADANY na dźwięki, których nigdy dosyć. Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. Pozostają jednocześnie ambasadorami słowiańskiej kultury zarówno jej polskiej jak i ukraińskiej części.

 

Misia FF jest jedną z najważniejszych postaci, jakie pojawiły się w polskiej muzyce rozrywkowej na przestrzeni ostatnich lat. Poruszająca się w obrębie indie poprocka wokalistka, basistka i autorka tekstów stopniowo wybiła się na pierwszy plan rodzimej popkultury. Laureatka Fryderyka i Paszportu Polityki.

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor