natura news2

NATURA fb post 1NAPRAWIAJ NATURĘ
Niepokojące informacje na temat stanu środowiska docierają do nas ze wszystkich stron. Tracimy lasy pierwotne, znikają gatunki zwierząt, maleje bioróżnorodność, a pola uprawne zajmują coraz więcej przestrzeni, gdy do kosza trafia około 40 % wyprodukowanej żywności. Czy można być obojętnym wobec tych informacji?
Cykl „Naprawiaj naturę” został stworzony z myślą o tych osobach, które chcą wiedzieć więcej i chcą działać na rzecz natury. Raz w miesiącu spotykamy się w Służewskim Domu Kultury, miejscu silnie związanym z ekologią, oglądamy filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane problemy, a następni debatujemy ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.
Oglądaj, debatuj i działaj!
Wstęp: 15 PLN do nabycia na kupbilecik.pl lub w SDK

 

 

 Terminy projekcji:
 

4 kwietnia (środa) godz. 19:00
ZIARNO. NIEZNANA HISTORIA reż. Jon Betz, Taggart Siegel, USA, 2016, 94 min.

Debata z udziałem Greenpeace Polska: Po co nam banki nasion? Bioróżnorodność a bezpieczeństwo

W ostatnim stuleciu traciliśmy ponad 90% wielu odmian warzyw. Obejrzyj film „Ziarno. Nieznana historia” Akademii Dokumentalnej Against Gravity i podyskutuj z ekspertami z Greenpeace Polska!

4 kwietnia o godz. 19 w Służewskim Domu Kultury odbędzie się pokaz filmu „Ziarno. Nieznana historia”. To czwarta projekcja cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” realizowanego z WWF i Greenpeace. To propozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o ekologii i działać na rzecz środowiska. 

Nasiona to jedna z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Te żywe zarodki to maleńkie kapsuły czasowe, które przechowują wiadomości z przeszłości naszej planety. To również życie samo w sobie – dzięki nim mamy, co jeść, w co się ubrać i surowce istotne dla naszego codziennego życia. Ich różnorodność i bogactwo zaskakuje, ale w ciągu niespełna wieku rolnictwa przemysłowego  pieczołowicie budowana od tysiącleci obfitość nasion drastycznie spada, a wiele z nich zagrożonych jest dziś wyginięciem. 

Po projekcji filmu „Ziarno.Nieznana historia” (reż. Taggart Siegel, Jon Betz, USA 2016, 94 min), 4 kwietnia (środa) godz. 19:00 w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew) odbędzie się debata z udziałem Greenpeace Polska: Po co nam banki nasion? Bioróżnorodność a bezpieczeństwo. 

Banki nasion to nasze gigantyczne spiżarnie, skarbce, które razie zagłady pozwolą nam przetrwać.

Dlaczego musimy dbać o jak najszerszą różnorodność nasion? Film to opowieść ku przestrodze, portretująca historię i cykl przemiany nasion oraz toczącą się w ich tle walkę człowieka z naturą.  Poznajemy zapalonych aktywistów społecznych, założycieli banków nasion, którzy  walczą o zachowanie bogactwa odmian nasion. W fascynujących wywiadach dowiadujemy się o roli nasion i o tym  jaki wpływ ma bioróżnorodność na nasze bezpieczeństwo. 

„Ziarno. Nieznana historia” to czwarty pokaz cyklu o ekologii organizowanego przez Akademię Dokumentalną Against Gravity, WWF Polska i Greenpeace  Polska. Spotkania cyklu „Naprawiaj naturę”  odbywają się raz miesiącu w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu silnie związanym z ekologią. W programie filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs  Against Gravity, które obrazują wybrane zagadnienia z zakresu ekologii, a po nich spotkania ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.

Bilety w cenie 15 zł ( dostępne przed projekcją lub online: kup bilecik.pl )
Wstęp na debaty wolny

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/2067818023448837/

http://akademiadokumentalna.pl/naprawiaj-nature-ekocykl-z-wwf-i-greenpeace/

https://www.facebook.com/events/2067818023448837/?event_time_id=2067818036782169

Kontakt:

Paulina Jeziorek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 790 025 145

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor