natura news2

NATURA fb post 1NAPRAWIAJ NATURĘ
Niepokojące informacje na temat stanu środowiska docierają do nas ze wszystkich stron. Tracimy lasy pierwotne, znikają gatunki zwierząt, maleje bioróżnorodność, a pola uprawne zajmują coraz więcej przestrzeni, gdy do kosza trafia około 40 % wyprodukowanej żywności. Czy można być obojętnym wobec tych informacji?
Cykl „Naprawiaj naturę” został stworzony z myślą o tych osobach, które chcą wiedzieć więcej i chcą działać na rzecz natury. Raz w miesiącu spotykamy się w Służewskim Domu Kultury, miejscu silnie związanym z ekologią, oglądamy filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane problemy, a następni debatujemy ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.
Oglądaj, debatuj i działaj!
Wstęp: 15 PLN do nabycia na kupbilecik.pl lub w SDK

 

 

 Terminy projekcji:

7 marca (środa) godz. 19:00
ZJEDZ TO! reż. Grant Baldwin, Kanada, USA, Wlk. Brytania, 2014, 74 min.

Debata z udziałem Greenpeace Polska: Marnowanie jedzenia – dlaczego połowa wyprodukowanej żywności trafia do śmietnika?

Wyrzucamy do kosza aż 50% żywności, którą produkujemy. Obejrzyj film „Zjedz to!” Akademii Dokumentalnej Against Gravity i podyskutuj z ekspertami z Greenpeace Polska! 

naprawiaj marzec7 marca o godz. 19 w Służewskim Domu Kultury odbędzie się pokaz filmu „Zjedz to!”. To trzecia projekcja nowego cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” realizowanego z WWF i Greenpeace. To propozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o ekologii i działać na rzecz środowiska. 

Jedzenie to obsesja naszych czasów. Wszyscy kochamy jeść i z zapałem oglądamy kulinarne programy, magazyny i blogi. Jak to możliwe, że przy takim pozytywnym stosunku do jedzenia, wyrzucamy do kosza aż 50% żywności, którą produkujemy i to nie dlatego, że jest szkodliwa , ale dlatego, że źle i nieatrakcyjnie wygląda? Film śledzi proces marnotrawienia jedzenia zarówno na farmach produkujących żywność, jak i w naszych domach. Okazuje się, że co roku w USA wyrzuca się do kosza produkty warte miliony. A jak jest w Polsce? 

Po projekcji filmu „Zjedz to!” (reż. Grant Baldwin, Kanada/Wielka Brytania/USA 2014, 74 min), 7 lutego (środa) godz. 19:00 w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew) odbędzie się debata z udziałem Greenpeace Polska: Marnowanie jedzenia – dlaczego połowa wyprodukowanej żywności trafia do śmietnika?

Kontenery z żywnością wielkości basenu 

Twórcy filmu postanowili przez pół roku żywić się tym, co przeznaczone jest do wyrzucenia. W rezultacie swoich poszukiwań, na przedmieściach kanadyjskiego Vancouver, odkryli ogromne ilości zapakowanego fabrycznie jedzenia czekającego na wywóz na wysypisko - kontenery wielkości basenu wypełnione paczkami humusu; góry jedzenia po kulinarnej fotosesji; ogromne ilości czekolady nienadającej się do sprzedaży zgodnie z stanowionymi normami, jednak wciąż nadającej się do spożycia. 

Eksperyment twórców filmu przyniósł niespodziewany rezultat. Film zwraca uwagę na istotną kwestię – korekta naszych codziennych postaw może spowodować wielką zmianę. 

Zjedz to! (Just It It) - trailer Aganst Gravity from Against Gravity on Vimeo.


„Zjedz to!” to trzeci pokaz cyklu o ekologii organizowanego przez Akademię Dokumentalną Against Gravity, WWF Polska i Greenpeace  Polska. Spotkania cyklu „Naprawiaj naturę” będą odbywały się raz w miesiącu w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu silnie związanym z ekologią. W programie filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane zagadnienia z zakresu ekologii, a po nich spotkania ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska. 

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/2067818023448837/
http://akademiadokumentalna.pl/naprawiaj-nature- ekocykl-z- wwf-i- greenpeace/
https://www.facebook.com/events/2067818023448837/?event_time_id=206781803344883636

Bilety: w cenie 15 zł ( dostępne przed projekcją lub online: kup www.bilecik.pl )
Wstęp na debaty wolny

Kontakt:
Paulina Jeziorek
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 790 025 145


4 kwietnia (środa) godz. 19:00
ZIARNO. NIEZNANA HISTORIA reż. Jon Betz, Taggart Siegel, USA, 2016, 94 min.

Debata z udziałem Greenpeace Polska: Po co nam banki nasion? Bioróżnorodność a bezpieczeństwo

Nasiona to jedna z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Te żywe zarodki to maleńkie kapsuły czasowe, które przechowują wiadomości z przeszłości naszej planety. To również życie samo w sobie – dzięki nim mamy, co jeść, w co się ubrać i surowce istotne dla naszego codziennego życia. Ich różnorodność i bogactwo zaskakuje, ale w ciągu niespełna wieku rolnictwa przemysłowego pieczołowicie budowana od tysiącleci obfitość nasion drastycznie spada, a wiele z nich zagrożonych jest dziś wyginięciem. Film to opowieść ku przestrodze, portretująca historię i cykl przemiany nasion oraz toczącą się w ich tle walkę człowieka z naturą. Poznajemy zapalonych aktywistów społecznych, którzy za wszelką cenę walczą o zachowanie bogactwa odmian nasion. W fascynujących wywiadach dowiadujemy się o roli nasion, a przede wszystkim dlaczego warto o nie dbać i troszczyć się o jak najszerszą ich różnorodność.

Osoby, które wezmą udział przynajmniej w trzech projekcjach i debatach otrzymają od nas specjalne naszywki „Obrońców natury”.

Organizatorzy: Akademia Dokumentalna, Służewski Dom Kultury, Greenpeace Polska, WWF Polska
Wspierają nas: Wspólny Ogród SDK, Kooperatywa Dobrze
Patroni medialni: Zwykłe życie, Co jest grane 24

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor