baraz news

Baraż - opowieść o złożonej i pełnej miłości relacji ojca i syna, to debiutancki film Tomasza Gąssowskiego.

Scenarzysta i reżyser Barażu jest znany szerszej publiczności jako kompozytor wielokrotnie nagradzanej muzyki do filmów Andrzeja Jakimowskiego: Zmruż oczy, Sztuczki, Imagine oraz najnowszego Pewnego razu w listopadzie.

Baraż zdobył już wiele nagród m.in. na prestiżowym Festival Européen du Film Court de Brest we Francji, czy 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Dzięki tej wygranej Baraż wszedł na drogę oskarową w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Fabularny.

Baraż otrzymał również nagrody m.in. na festiwalach: Lubuskie Lato Filmowe, Prowincjonalia, Transatlantyk, Dwa Brzegi, Offeliada, był pokazywany na 29.FFP w Chicago - największym na świecie przeglądzie kina polskiego. Tomasz Gąssowski jest nominowany do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii Najlepsza Reżyseria i Scenariusz, a Jacek Borusiński i Oliwier Kozłowski w kategorii Najlepszy Aktor. Odtwórcy głównych ról otrzymali rownież nagrodę dla Najlepszego Aktora na International Short Film Festival Open Place 2017 na Łotwie.

WYBRANE MEDIA O BARAŻU: 

Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z reżyserem. 

 

baraz 1 baraz 2 baraz 3

baraz 2

 

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor