IntroLokalnie01MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY EDYCJA LOKALNA w SDK 13-14-15 maja 2016

Festiwal filmów dokumentalnych.

W dniach 13–22 maja 2016 w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce odbędzie się 13. edycja festiwalu filmowego M I L L E N N I U M D O C S A G A I N S T G R A V I T Y. Jest to największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce i trzeci co do popularności festiwal filmów dokumentalnych w Europie, który w 2015 odwiedziło ponad 40 tysięcy widzów. Festiwal od początku swojego istnienia stawiał na kino dokumentalne najwyższej próby oraz pogłębioną dyskusję na temat współczesnego świata. Jest laureatem nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za Najważniejsze wydarzenie filmowe roku 2008. Hasło festiwalu to O D E R W I J S I Ę ! . Zatem odrywamy się od Śródmieścia Warszawy, gdzie ma miejsce główna cześć festiwalu i zapraszamy do wzięcia udziału również w edycji lokalnej odbywającej się m.in. w Służewskim Domu Kultury, 13–14–15 maja.

Bilety na seanse w SDK w sprzedaży przez internet lub 1/2 H przed seansem

PROGRAM w Służewskim Domu Kultury

13 maja, niedziela, godz. 17:00
PERŁOWY GUZIK
REŻ. PATRICIO GUZMÁN
CHILE, FRANCJA | 2015 | 90 MIN.
BILET 13,00 ZŁ

PerlowyGuzik

Woda ma pamięć, która potrafi zakonserwować wspomnienia. Woda to także najdłuższa granica Chile. 2670 mil chilijskiego wybrzeża to największy archipelag świata i jednocześnie krajobraz o niemal nadprzyrodzonym pięknie. Są tu wulkany, góry i lodowce, ale również głosy ludzi rdzennej Patagonii, pierwszych angielskich żeglarzy oraz politycznych ofiar reżimu Augusto Pinocheta. Patricio Guzmán stara się uchwycić ten wielopłaszczyznowy kontekst w swoim niezwykle poetyckim filmie. 

 

 

13 maja 2016 r, piątek,g.19:00
SONITA
REŻ. ROKHSAREH GHAEM MAGHAMI
IRAN, NIEMCY, SZWAJCARIA | 2015 | 90 MIN.
BILET 13,00 ZŁ

Sonita

Sonita to młoda i utalentowana afgańska raperka. W wieku 10 lat po raz pierwszy stała się przedmiotem transakcji małżeńskiej, zorganizowanej przez rodziców w celu zdobycia posagu dla jej brata. Do ślubu ze starszym mężczyzną nie doszło, ale sytuacja powtórzyła się kilka lat później. Film jest poruszającym portretem młodej dziewczyny, która za wszelką cenę walczy o swoją wolność. Dziś Sonita z powodzeniem nagrywa muzykę i prowadzi kampanię przeciwko przymusowym wydawaniu dziewczynek za mąż.

 

 

14 maja, sobota,g.15:00
DON JUAN
REŻ. JERZY ŚLADKOWSKI
SZWECJA, FINLANDIA | 2015 | 92 MIN.
BILET 13,00 ZŁ

DonJuan

22-letni Oleg, student ekonomii, ma objawy zespołu Aspergera. Matka usilnie chce go wyrwać z życiowego letargu, otworzyć na świat, a przede wszystkim znaleźć mu dziewczynę. Oleg trafia do teatralnej grupy. Ma zagrać tytułową rolę w sztuce Don Juan. Prowadzona w ten sposób terapia nabiera ironicznego wyrazu. Na horyzoncie pojawia się piękna aktorka Tania, która zmienia Olega nie do poznania. Reżyser nazwał ten film „dokumentalnym obrazem na poprawę nastroju”.

 

 

15 maja, niedziela,g.15:00
SZWEDZKA TEORIA MIŁOŚCI
REŻ. ERIK GANDINI
SZWECJA | 2015 | 90 MIN.
BILET 13,00 ZŁ

SzwedzkaTeoriaMilosci

Filmowe spojrzenie na dzisiejszą Szwecję i wielowymiarowe konsekwencje wprowadzenia w niej wizji świata wolnych, równych ludzi, pozbawionych więzów zależności ekonomicznej. Niezależność ma swoją ciemną stronę. Dziś aż jeden na czterech Szwedów umiera samotnie, a Szwedki są największą grupą wśród klientek banku nasienia, bo pragną potomstwa, choć nie są w stanie zbudować trwałej relacji z partnerem. Czy z drogi ku niezależności da się jeszcze w ogóle zawrócić? Czy ceną za wolność musi być dojmująca samotność?

 

 

15 maja, niedziela,g.17:00
POD OPIEKĄ WIECZNEGO SŁOŃCA
REŻ. WITALIJ MANSKI
ROSJA, ŁOTWA, NIEMCY, CZECHY, KOREA PÓŁNOCNA | 2015 | 106 MIN.
BILET 13,00 ZŁ

PodOpiekaWiecznegoSlonca

Północna Korea to według koreańskiej propagandy najszczęśliwszy kraj na świecie. Film pokazuje życie „przeciętnej” koreańskiej rodziny i mechanizm tamtejszej indoktrynacji. Film jest w rzeczywistości zapisem starannie wyreżyserowanego przez władzę i przećwiczonego spektaklu, dedykowanego Kim Ir Senowi i Kim Dzon Unowi. Władza narzuca wszystko, łącznie z ludzkimi reakcjami. Całość okazuje się przerażającą choreografią oszustwa – równie surrealistyczną, co złowrogą, przypominającą nową wersję The Truman Show.

 

 

15 maja, niedziela,g.19:00
DOBRY AMERYKANIN
REŻ. FRIEDRICH MOSER
AUSTRIA | 2015 | 100 MIN.
BILET 13,00 ZŁ

DobryAmerykanin

Polityczny thriller o konspiracyjnej polityce Biura Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w USA. Korupcja, kłamstwa, osobiste ambicje i chciwość zablokowały wprowadzenie taniego i niezwykle skutecznego systemu monitoringu i analiz, który powstrzymałby ataki terrorystyczne z 11 września. System William Binneya pozwalał śledzić każdy elektroniczny sygnał na Ziemi przy jednoczesnym poszanowaniu prywatności. Został zablokowany przez NSA na trzy tygodnie przed atakiem na WTC. Poznajemy kulisy odrzucenia tego projektu na rzecz drogiego i bezużytecznego programu. 

  

plakat warszawa plus lokalnie

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor