tydzien news

34 publiczne instytucje kultury, 16 dni wypełnionych ciekawymi wydarzeniami: koncerty, spektakle, warsztaty, wystawy i pikniki w 11 dzielnicach Warszawy

Już po raz trzeci warszawskie instytucje kultury wspólnie promują wydarzenia kulturalne z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Tydzień Dziecka”. To kolejna tego typu akcja w Warszawie, w której udział biorą aż 34 instytucje kultury. Propozycje dają gwarancję najwyższej jakości pod względem programu, miejsca i wartości edukacyjnych - zostały przygotowane przez najlepszych artystów, pedagogów i animatorów. Dzięki wspólnej mapie wydarzeń odbiorcy mają łatwy dostęp do informacji, nie muszą się martwić o konieczność poszukiwania i wyboru odpowiedniej propozycji dopasowanej specjalnie do potrzeb dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów. Liczymy na to, że z „Tygodnia Dziecka” skorzystają również osoby, które na co dzień nas nie odwiedzają, a dzięki tej akcji staną się wiernymi i stałymi odbiorcami naszego programu.

„Tydzień Dziecka” to inicjatywa instytucji kultury należących do sieci ADESTE. Nie byłaby możliwa bez wsparcia Biura Kultury m.st. Warszawy, dla którego rozwój publiczności (audience development) jest strategicznym priorytetem w ramach Programu Rozwoju Kultury w Warszawie do roku 2020.

„Tydzień Dziecka” jest przykładem kooperacji kulturalnej – sprzyja ułatwieniu dostępu do kultury i tworzeniu komplementarnej oferty kulturalnej, zarówno dla samych warszawiaków, jak i turystów odwiedzających stolicę.

 

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w tym wyjątkowym projekcie.
Szczegółowy plan wydarzeń  > > > https://bit.ly/2ISHS9R
 Plakat z programem wydarzeń  > > > https://goo.gl/VMrwzK

 

WIĘCEJ KULTURY W WARSZAWIE TO WIĘCEJ OKAZJI DO ŚWIĘTOWANIA!

ADESTE
warszawskie instytucje kultury razem
3. TYDZIEŃ DZIECKA = 11 domów kultury + 10 teatrów + 9 muzeów + 1 filharmonia + 1 orkiestra + 1 galeria sztuki + 1 centrum sztuki.

 

 

Propozycje Służewskiego Domu Kultury:

SŁUŻEWSKI DOM KULTURY
ul. J.S. Bacha 15

2 czerwca, g. 12:00
SMURFOWISKO, czyli Gargamel złapany 
spektakl muzyczny w plenerze

Sceniczna wersja opowieści o Smurfach to rozśpiewane i roztańczone widowisko, pełne zaskakujących sytuacji, akrobatycznych ewolucji tanecznych, z dużą dawką humoru i zabawnych zdarzeń,  którego dodatkowym atutem jest świetna muzyka Ryszarda Poznakowskiego i Wojciecha Trzcińskiego.
wstęp wolny

6, 7 czerwca g. 10:00
Dziecięce ogrody muzyczne - Indie
audycja muzyczna dla dzieci
spotkania dla grup szkolnych (dzieci 5-10 lat)

Wstęp płatny, bilety 10 zł, zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 czerwca g. 17:00
ORFEUSZ i EURYDYKA
 
premiera musicalu dla najmłodszych przygotowanego w warsztatów musicalowych dla dzieci i młodzieży w wieku 6 – 16 lat.

Jest to opowieść luźno nawiązująca do antycznej historii Orfeusza i Eurydyki, w której bohaterowie potrafią pokonać przeciwności losu dzięki odwadze i determinacji, a przyjaźń bierze górę nad  zniechęceniem i zmęczeniem. 

Wstęp wolny

10.06, godz. 16:00
Dziecięce Ogrody Muzyczne – Hiszpania
audycja muzyczna dla dzieci, spotkania dla rodziców z dziećmi (5 – 10 lat)

Tak jak w Alhambrze czy Sewilli, również w naszym Magicznym Ogrodzie zabrzmi gitara
i flamenco, kastaniety, wspólne klaskanie i Ole! Pojawi się także Carmen ze słynnej opery oraz
marzyciel Don Kichot. Kreacje audiowizualne realizowane wspólnie z dziećmi przez Kolor
Kolektyw z pewnością będą miały intensywny kolor. Spotkania poprowadzi animatorka Anna
Szawiel.

bilety: 10 zł, dostępne przez eBilet.pl i w kasie Służewskiego Domu Kultury

Kontakt dla mediów:
Marta Rybicka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
22 843 91 01

 

 

Białołęcki Ośrodek Kultury, Bielański Ośrodek Kultury - Filia Estrady 112,Centrum Interpretacji Zabytku, Centrum ŁOWICKA,Centrum Promocji Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski,
Dom Kultury Dorożkarnia, Dom Kultury "Rembertów", Dom Kultury "Włochy",Filharmonia Narodowa w Warszawie, Nowy Teatr, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Karykatury w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Warszawy,Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Orkiestra Sinfonia Varsovia, Ośrodek Kultury Ochoty OKO, Państwowe Muzeum Etnograficzne, PROM Kultury Saska Kępa, Służewski Dom Kultury, STUDIO teatrgaleria, Teatr Baj, Teatr Dramatyczny, Teatr Kwadrat, Teatr Lalek Guliwer, Teatr Lalka, Teatr Powszechny, Teatr Rampa, Teatr Syrena, TR Warszawa, Wawerskie Centrum Kultury, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, Zamek Królewski w Warszawie

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor