PAX WEB NEWS

21-22 października PAX dzielenie w Służewskim Domu Kultury. Podczas dwóch dni spotykamy się na warsztacie ruchowym dotyczącym projektu PAX oraz na prezentacji work in progress połączonej z dyskusją. Udział w warsztacie i pokazie są bezpłatne. Zapraszam

► zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
► rejestracja do 20 października
► HARMONOGRAM:

21 PAŹDZIERNIKA:
// 17:30 - 19:30 // warsztat ruchowy
22 PAŹDZIERNIKA
// 18:30 // work in progress
// 19:00 // dyskusja

PAX warsztat to zestaw metod choreograficznych, zadań performatywnych i ćwiczeń improwizacji, które będziemy praktykować podczas spotkania w kontekście zagadnień związanych z projektem PAX. Podczas zajęć wykonamy ćwiczenia ruchowe solo, w grupie i z partnerem. Dewizą warsztatu jest praca z ciałem bez jego negacji. Ćwiczenia mają na celu swobodne poszukiwanie, eksploracje ruchu i angażowanie własnej inwencji w pracy z zaproponowanym materiałem bądź zadaniem.

W trakcie 2h warsztatu podzielę się praktyką choreograficzną, którą wykorzystuje podczas pracy nad projektem PAX. Celem warsztatów jest poszerzenie poszukiwań, które prowadzę oraz wymiana moich dotychczasowych doświadczeń z uczestnikami warsztatu. Trwający 2h warsztat nie wymaga przygotowania tanecznego i skierowany jest zarówno do profesjonalistów jak i amatorów.

・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・・

PAX WEB PLAKATPAX to projekt choreograficzny Wojciecha Grudzińskiego, łączący rozpoznanie na temat konsumpcjonizmu. Proces ma na celu sprowokowanie refleksji na temat marketingowych działań stymulujących ludzkie zachowania. PAX to projekt, który zapożycza nazwę od systemu szaf IKEA. // Interesuje mnie zjawisko ewolucji firm w ogromne korporacje. IKEA nie jest już tylko sklepem z meblami. Fenomen spędzania wolnego czasu w IKEA, jest tematem który chcę zweryfikować. Celem projektu jest stworzenie choreografii seryjności i multiplikacji. Wymienione terminy nie tylko opisują produkty IKEA, nawiązują również do idei homogenizacji i konsumpcjonizmu. Moja rewizja ma na celu konfrontacje zachowań społecznych, poszukiwanie ewentualnych różnic w ludzkich reakcjach, w ich nawykach oraz rytuałach związanych ze spędzaniem wolnego czasu w IKEA. Projekt skupia się na aktywnościach, które pozwolą na upowszechnianie, rozwój i obecność powstającej choreografii. Formy prezentacji oraz jej dokumentacja, będą odbywają się w sposób multidyscyplinarny – performance, film, katalogi, wydawnictwa i inne media.

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
23
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor