reporter news ogolny

Zawód: reporter: Grzegorz Szymanik/rewolucje

Gościem kolejnego spotkania z cyklu poświęconego pracy reporterów będzie Grzegorz Szymanik, z którym w kontekście jego książki „Motory rewolucji” porozmawiamy o wspólnych mechanizmach rewolucji, począwszy do arabskiej wiosny poprzez Czeczenią aż po Ukrainę, o problemach zapisu indywidualnych losów bohaterów oraz o szczerości i emocjonalności w pracy reportera. Po rozmowie gość zaprasza na pokaz zdjęć ze swojej pracy. 

Grzegorz Szymanik (ur. 1985) - jeden z najciekawszych reporterów młodego pokolenia, na życie zarabiał już: na wyścigach konnych w Irlandii, był aktorem w objazdowym teatrzyku dla dzieci, remontował domki działkowe i prowadził internetowy talk show z celebrytami. Na Uniwersytecie Warszawskim skończył dziennikarstwo i prawie skończył polonistykę. Od 2008 roku w „Gazecie Wyborczej” – najpierw w dziale stołecznym, a od 2013 roku jako reporter magazynu „Duży Format”. Za reportaż z rodzinnej wioski Aleksandra Łukaszenki nagrodzony w konkursie PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, a za teksty z Polski - stypendium im. Teresy Torańskiej. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Grand Press. Autor książki „Motory rewolucji” i współautor książki „Po Północy w Doniecku.”  

„Zawód: reporter” - cykl spotkań z najlepszymi młodymi polskimi reporterami. Reporterzy zaprezentują unikalne materiały związane z ich książkami (fotografie, fragmenty filmów, nagrania dźwiękowe), które pozwolą nam głębiej doświadczyć opisywanej przez nich rzeczywistości.
Spotkania poprowadzi Rafał Grzenia - pisarz, współautor książki reportażowej „Sura” dotyczącej wojny i rewolucji w Syrii.

Sala widowiskowa, wstęp wolny

Poprzedni
maj 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
30
1
2
3
9
10
15
21
24
25
27
29
31
1 2 3

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor