chorwacja news

FESTIWAL CHORWACKI - MUZYKA, ZABAWA, PRZYSMAKI 
10. 06 (sobota) godz.12.00 – 20.00
Wstęp wolny

PLAKAT FESTIWAL CHORWACKI fullWEBNa powitanie lata przygotowaliśmy barwną, dynamiczną imprezę, prawdziwe- polsko- chorwackie święto. Tego dnia zmysły smaku, wzroku i słuchu zajęte będą przyjemnościami prosto z Chorwacji.
Na dwóch scenach rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo, w wykonaniu kilku zespołów z Chorwacji; orkiestry mandolinistów PARTENCA, chóru dziecięcego Čarčojak z solistą Marinem Karmeliciem, gitarzysty Denisa Ćerića, młodego wirtuoza akordeonu – Martina Kutnara z Zagrzebia oraz żeńskiego zespołu Čuvite z wyspy Šolta. Chorwatki wspólnie z polskim zespołem Służewianki, działającym w Służewskim Domu Kultury wykonają repertuar obejmujący m.in. znaną w obu krajach piosenkę O MARIJANO.
Prawdziwym hitem FESTIWALU będzie wieczorny koncert (godz. 18.00) gwiazd sceny muzycznej Chorwacji – zespołu PARNI VALJAK, znanego również z wspólnych wykonań ich utworów z polskimi muzykami (m. in. Maleńczukiem, Piekarczykiem, Staszczykiem).
W Parku ustawione będą stoiska turystyczne z promocyjną ofertą wakacyjną oraz gastronomiczne, gdzie degustować będzie można m.in.: racuszki chorwackie tzw. fritule, kostki z rogaća, zagrebaćke śtrukli, napoje w tym herbatkę z liści oliwnych, sałatkę z ośmiornicy, sery, mięsiwa z grilla, owoce morza. parni internetW piecu glinianym pieczony będzie kukurydziany chleb oraz wielki placek – soparnik nadziewany blitvą. Opowieści o winie i oliwie uzupełnią tę smakowitą, chorwacką ucztę. O godz.17.00 zapraszamy do Amfiteatru zewnętrznego na wspólną polsko- chorwacką zabawę taneczną przy muzyce na żywo, w wykonaniu chorwackich zespołów i solistów.W Sali widowiskowej prezentowane będą chorwackie filmy-„Sonja i Bik” oraz „Zagonetni djećak”, emisję którego poprzedzi występ dzieci ze szkoły chorwackiej, która funkcjonuje w Służewskim Domu Kultury. Odbędzie się też spotkanie z rzeźbiarką z Pučišcia na wyspie Brač –Żeljką Martinović z jedynej w Europie szkoły kształtowania marmuru.Festiwal Chorwacki organizowany jest przez Służewski Dom Kultury, Urząd Dzielnicy Mokotów oraz Ambasadę Republiki Chorwacji w Polsce.

naglowek Program
program internetnaglowek Koncert Finałowy

naglowek Partnerzybelka patronacka01

belka patronacka02pop

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
18
23
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor