Wyhaftuj mapę roślinNa spotkaniu, w którym może wziąć udział każdy chętny, będziemy kontynuować tworzenie wspólnego dzieła - haftowanej mapy roślin jadalnych. Twórcza atmosfera i pogodne rozmowy - nie tylko o roślinności naszej okolicy - są doskonałą propozycją na miłe spędzenie czwartkowego wieczoru.

Galeria SDK / g.18.30 / wstęp wolny.

Podczas spotkań naszej wesołej haftującej kliki, pracujemy nad mapą roślin jadalnych okolicy Służewskiego Domu Kultury. Mapa o rozmiarach 1,2 m X 1,2 m została pocięta na 16 kawałków i ostatecznie będzie zszyta, stając się haftowanym arrasem. Dzięki niej można się będzie dowiedzieć, gdzie w okolicy rosną owoce, orzechy, zioła i inne przydatne rośliny. Wyhaftowaliśmy już ulice, chodniki, ścieżki, budynki. W marcu będziemy pracować nad legendą i opracowywać metody znakowania roślin. W ten sposób powstanie całkiem praktyczne dzieło sztuki zbiorowego autorstwa. Jeśli potrafisz haftować LUB, jeśli nie potrafisz, lecz chciałbyś się tego nauczyć i dołączyć do naszej grupy, przyjdź! Zapraszamy wszystkich bez względu na płeć i wiek.

 

WOwyhaftuj01HAFTOWAĆ BĘDZIE Z NAMI GOŚĆ SPECJALNY Z KRAKOWA: MONIKA DROŻYŃSKA, AUTORKA HAFTÓW DOKUMENTUJĄCYCH MURALE PODPATRZONE W MIEŚCIE, ZAŁOŻYCIELKA SZKOŁY HAFTU ZŁOTE RĄCZKI

"WYHAFTUJ SIĘ to projekt dokumentujący złość techniką hafu ręcznego na tkaninie. Działanie ma formę otwartą, odbywa się w formie spotkań przy stole, który jest ustawiany w przestrzeniach publicznych miast. Każdy przechodzień może usiąść i wyhaftować swoją złość. Projekt będzie kontynuowany, aż słowa pojawiające się na tkaninie zaczną tracić swoją czytelność. Od 2011 roku wyhaftowało się ponad 2 tysiące osób w Europie i Azji, w językach tureckim, węgierskim, słowackim, czeskim, niemieckim, polskim, francuskim, angielskim, japońskim, rumuńskim, słoweńskim, greckim, ukraińskim, chińskim, mandaryńskim, holenderskim..."

Monika realizuje obecnie II część projektu, tym razem dokumentując złość metodą obrazkową. W czwartek będzie można wyhaftować się metodą obrazkową wprost na tkaninę Moniki.

WOwyhaftuj03 emocje
Wstęp wolny!

link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/1028000960579448/

Zapraszamy do zapoznania się z innymi wydarzeniami kulturalnymi na stronie Warszawska-Kulturalna: http://warszawska-kulturalna.pl/wyhaftuj-mape-roslin

Poprzedni
wrzesień 2017
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
1
3
4
7
11
13
18
19
20
25
26
27
28
29
1

WEB BelkaBoczna 2017PD

BOX REPERTUAR

box bartok

senioraliawiolWEB BELKApink

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor