„Strzał w dziesiątkę” - spotkanie z Moniką Małkowską.
Zapraszam do uczestnictwa w cyklu wykładów wokół rozmaitych zagadnień ze styku kultury wysokiej i popularnej. Za każdym razem pojawi się w tytule dziesiątka – dziesięć obiektów, których wpływ miał skalę masową. Te obiekty (sztuki lub rzemiosła) zmieniły zbiorowy wygląd, obyczajowość, zachowanie, poglądy estetyczne, upodobania. Obiekty, które wyznaczały styl epoki.
Salon Literacki / Wstęp wolny– zaprezentowane na ekranie – będą tematem wykładu oraz rozmowy.

 

strzal w 10 1

*Dziesięć sukienek, które zrobiły modę*

Będzie to spacer po historii (od starożytnego Egiptu do lat 80. XX wieku), zarazem okazja poznania kilku niezwykłych osobowości. Ich pomysły na strój sprawiły, że zmieniło się spojrzenie na „słabą” płeć. I właśnie te kreacje – zaprezentowane na ekranie – będą tematem wykładu oraz rozmowy.

Zaczniemy od królowej Nefretete, która podkreślała „boskość” obcisłą tuniką. Zobaczmy, jakie kreacje pomogły utrzymać się na tronie Elżbiecie I. Zajrzymy pod spódnicę słynnej królewskiej metresy madame Pompadour. Dowiemy się, co pod przezroczystą suknią nosiła madame Récamier. Odtańczymy charlestona w pierwszej w historii świata mini. Polecimy w kosmos w metalowej koszulce od Paco Rabanne. I wrócimy – do współczesności, globalizacji i wymieszania kultur w kicce Kenzo.

Zapraszam!

Monika Małkowska

 

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor