MARZEC 2016

3 marca (czwartek), godz. 18.00
SPOTKANIE AUTORSKIE z Moniką Małkowską. Poznamy „10 miejsc, które przeobraziły się w obrazy”. Zajrzymy m.in. do ogrodu Moneta w Giverny czy Bretanii uwiecznianej przez Gaugina.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

5 marca (sobota), godz. 18.00
KONCERT zespołu Jugonostalgia. Niezwykłe trio zabierze słuchaczy w muzyczną podróż po regionach byłej Jugosławii – Dalmacji, Bośni i Hercegowinie.
W skład zespołu wchodzą Tereza Vesna Bujvit (śpiew, ozdobne instrumenty perkusyjne), Aca Zinić (instrumenty klawiszowe, śpiew), Bata Petrović (gitara, śpiew).
Sala widowiskowa/bilety: 15zł, seniorzy 10zł 

kup bilet przez internet tutaj

8 marca (wtorek), godz. 9.00-15.00
XVI PRZEGLĄD MUZYCZNY PRZEDSZKOLAKÓW Mokotów 2016. Na wydarzenie zapraszamy wspólnie z Przedszkolem nr 139, Przedszkolem nr 344 oraz MDK.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

8 marca (wtorek), godz.18.00
WERNISAŻ wystawy fotografii Leonarda Karpiłowskiego pt. „Okiem Leonarda”. Karpiłowski był wybitnym fotografem, współzałożycielem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Stowarzyszenia Twórców, ma w dorobku udział w blisko 70 wystawach. Był nie tylko praktykiem, ale i teoretykiem, autorem książek. Nie bez powodu mówi się, że to człowiek, który o fotografii wiedział wszystko.
Galeria przy Kozach/wstęp wolny.

9 marca (środa), godz. 19.00
SPEKTAKL teatru tańca „ID, EGO, SUPER” w wykonaniu grupy Afera&Kontra. Przedstawienie w trzech aktach jest zainspirowane filozofią Sigmunta Freuda. Młodzież występująca na scenie zgłębia różne stany świadomości poszukując swojego miejsca na ziemi. Spektakl to połączenie tańca współczesnego i teatru.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

10 marca (czwartek), godz. 18.30
SPOTKANIE RĘKODZIELNICZE. Wspólnie haftujemy mapę roślin i rozmawiamy o roślinności naszej okolicy.
Galeria SDK, wstęp wolny.

12 marca (sobota), godz. 10.00
SPEKTAKL MUZYCZNY „Kraina Niczyja” przygotowany przez Grupę musicalową SDK „Orfeusz”. Jest to opowieść o tym jak uparte dążenie do realizacji marzeń pomoże nam odnaleźć własną drogę i nasze miejsce we Wszechświecie.
Sala widowiskowa/bilety 10zł

13 marca (niedziela), godz. 18.00
RODZINNY SPEKTAKL MUZYCZNY „Drzwi“. Zapraszamy na poruszającą opowieść o problemach młodych ludzi pukających do drzwi kariery. Czy są gotowi na wyzwania tego świata?
Sala widowiskowa/bilety 10 zł

 kup bilet przez internet tutaj

15 marca (wtorek), godz. 10.00, 11.15, 12.15
MAŁA AKADEMIA MUZYKI - „Raszpla i basówka”. Naszym gościem będzie Wojtek Król, nietuzinkowy muzyk grający na raszpli i basówce – instrumentach, które są odmianami kontrabasu. Przyjrzymy się z bliska grubym strunom i posłuchamy najniższych dźwięków, jakie można usłyszeć w muzyce.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

15 marca (wtorek), godz. 18.00
SPOTKANIE z cyklu „Tajemnice antycznego świata“. Tym razem przyjrzymy się „Paciorkowemu szlakowi“ i dowiemy, co wynika z badań paciorkowych ozdób.
Domek literacki/wstęp wolny.

16 marca (środa), godz. 18.00
WARSZTATY KULTUROWE. „Hannibal w Warszawie” czyli spotkanie ze słubickim raperem Ablem. Porozmawiamy o nowym albumie muzyka, a uczestnicy będą mieli szansę wygrać płyty i wejściówki na koncert.
Domek literacki/wstęp wolny.

16 marca (środa), godz. 19.00
KOMEDIOWE ŚRODY. Zapraszamy na nowy cykl kinowych projekcji filmowych w SDK oparty na filmach komediowych.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

17 marca (czwartek), godz. 18.15- 21.15
WARSZTATY ŚPIEWU. Otwórzmy głosy i swoje ciała. Zawołajmy wiosnę z Katarzyną Chodoń, śpiewaczką pieśni tradycyjnych i animatorką kultury ludowej.
Należy ze sobą wziąć jedynie otwartość na nowe brzmienia i prawdziwą chęć wołania rodzącej się po zimowym śnie przyrody.
Antresola plastyczna SDK/koszt udziału 15 zł/obowiązują wczesniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

18 marca (piątek), od godz. 10.00
KONKURS WOKALNY w ramach XII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. To artystyczne święto dzieci i młodzieży ze wszystkich oświatowych placówek z Dzielnicy Mokotów.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

18 marca (piątek), od godz. 18.00
Stowarzyszenie Polsko-Argentyńskie i Służewski Dom Kultury
zapraszają na spotkanie z geografem i podróżnikiem, dr Wojciechem Lewandowskim na temat:
Najdziwniejsze góry świata – Puna de Atacama.
W programie – spotkanie połączone z prezentacją filmów dokumentalnych i możliwość nabycia nowej książki podróżniczej Autora.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

19 marca (sobota), godz. 12.00
SPOTKANIE - Pierwszy Dzień Wiosny. Porozmawiamy o tym, jak będzie funkcjonował Wspólny Ogród w sezonie 2016. Podzielimy obowiązki i przygotujemy rozsady warzyw. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą współtworzyć nasz ogród.
Domek literacki/wstęp wolny

19 marca (sobota), godz.18.00
KONCERT z okazji Dnia Św. Patryka. “Drgania – The Signs of Ireland” to muzyczno-taneczna podróż przez dźwięki Zielonej Wyspy. Na scenie zobaczymy zespoły Dalach, Reelandia, Elphin oraz niezależnych muzyków sesyjnych. Dopełnieniem całości będą specjalnie przygotowane wizualizacje.
Sala widowiskowa/bilety 20zł

23 marca (środa), godz. 18.30
SPOTKANIE RĘKODZIELNICZE. Wspólnie haftujemy mapę roślin i rozmawiamy o roślinności naszej okolicy.
Galeria SDK, wstęp wolny.

kup bilet przez internet tutaj

 

***
5 marca (sobota)
ASTERIADA – XV Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej. W programie m.in. konkurs teatrów tańca, na którym zaprezentują się młodzi artyści z SDK.
Okęcka Sala Widowiskowa DKW (ul. 1 sierpnia 36A)

 

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor