ARCHITEKTURKI

Premiera książki „Architekturki. Powojenne budynki Warszawy” autorstwa Marleny Happach z ilustracjami Roberta Czajki. W trakcie premiery najmłodszych gości zaprosimy na pokaz możliwości technicznych drukarek 3D. Uczestnicy wydarzenia będą mogli sami zaprojektować i wydrukować wybrane symbole architektoniczne Warszawy w postaci trójwymiarowych foremek do ciasta. Dodatkową atrakcją będzie koncert projektu „Jerz Igor”. To inicjatywa muzyczna czołowych przedstawicieli warszawskiej sceny muzyki alternatywnej – Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa

Organizatorem wydarzenia jest: Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Stefana Starzyńskiego.

Teren SDK / Wstęp wolny.

 

Dodatkowe informacje tutaj

Architektrki

 

„ARCHITEKTURKI. Warszawskie budynki 1945-2013"
tekst: Marlena Happach, ilustracje: Robert Czajka
Premiera 31.05.2015 (niedziela) godz. 16:00
Miejsce: Służewski Dom Kultury
Prowadzenie: Bogna Świątkowska
Spotkanie przewidziane jest dla ok. 150 osób (dorosłych i dzieci).

Premiera książki pt. „ARCHITEKTURKI. Warszawskie budynki 1945-2013" odbędzie się w Służewskim Domu Kultury, budynku będącym jednym z bohaterów „Architekturek".
Spotkanie z autorką Marleną Happach oraz twórcą ilustracji Robertem Czajką poprowadzi Bogna Świątkowska - dziennikarka, promotorka kultury, prezes Fundacji Nowej Kultury Bęc Zmiana).
Marlena Happach - architektka urbanistka, Wiceprezeska Oddziału Warszawskiego SARP, Prezeska i założycielka Stowarzyszenia ODBLOKUJ; zdobywczyni wielu nagród.
Robert Czajka - wybitny grafik, malarz, współzałożyciel Grupy Twożywo.

Twórcy książki, opowiedzą o wydawnictwie, zdradzą skąd został zaczerpnięty pomysł na jej powstanie, ile czasu trwały prace nad publikacją i na czym polega idea form przestrzennych zawartych w książce. Pracownicy firmy Pirells Innovative zdradzą również tajemnice produkcyjne oraz opowiedzą kilka ciekawych historii o opisanych w niej budynkach. Uczestnicy będą mieli możliwość zadania pytań i uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z wydawnictwem.

W trakcie premiery, zapewnimy dodatkowe atrakcje, które z całą pewnością zainteresują naszych najmłodszych gości.
Jedną z nich, będzie pokaz możliwości technicznych najnowocześniejszych drukarek. Do współpracy zaprosiliśmy warszawską firmę Phenix 3D, która zajmuje się rozpowszechnianiem niosącej nieograniczone możliwości technologii druku 3D. Uczestnicy wydarzenia będą mogli sami zaprojektować i wydrukować na miejscu wybrane symbole architektoniczne Warszawy w postaci trójwymiarowych foremek do ciasta.

Kamil Niedziałek poprowadzi zajęcia plastyczne, na których dzieci, zgodnie z wytycznymi architektonicznymi zaczerpniętymi z prezentowanych slajdów, zbudują nowoczesne, kolorowe miasto. Wykorzystają do tego folię, tekturę, kartony, pudła, pudełka z recyklingu i inne. Z papieru, powstanie niepowtarzalne wielkoformatowe dzieło.
Wszyscy chętni będą mieli możliwość wykonania w technice sitodruku wyjątkowego nadruku - wzoru przygotowanego specjalnie na tę okazję. Warsztaty sitodruku, niezwykle twórczej metody nanoszenia motywów graficznych na tekstylia, poprowadzi Kwiaciarnia Grafiki.
Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie koncert projektu Jerz Igor. To inicjatywa muzyczna czołowych przedstawicieli warszawskiej sceny muzyki alternatywnej – Jerzego Rogiewicza i Igora Nikiforowa, duetu znanego z niezliczonej ilości zespołów, takich jak: Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud, Polonezy czy Warszawska Orkiestra Rozrywkowa. Jerz Igor to przede wszystkim kreatywnej interaktywne koncerty grane na żywych instrumentach, zapraszające młodego słuchacza do wspólnego muzykowania, poszerzające jego muzyczne horyzonty i pobudzające wyobraźnię. To muzyka, która szanuje młodego słuchacza.

W budynku SDK pojawi się również dział z wydawnictwami Muzeum Powstania Warszawskiego; dział z produktami Ringo, czyli starannie zaprojektowanymi składanymi zabawkami dla dzieci z kartonu i papieru czy też dział z produktami unikalnej na skalę europejską drukarni, w której powstawały Architekturki.

W programie:
- godz. 16.00: spotkanie z autorami
- pokaz druku 3D, artystyczne warsztaty tworzenia z tektury, warsztaty sitodruku
- godz. 17.30: koncert projektu muzycznego dla dzieci Jerz Igor (wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona)
Koniec wydarzenia przewidywany jest na godzinę 19:00.

 
styczeń 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
6
20
27
28
29
30
31
1 2 3 4

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor