gpk news

Nel Lato to artystka urodzona w Łodzi. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, wcześniej uzyskała tytuł magister psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Swoje zdjęcia prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Interesują ją aspekty związane z człowiekiem i przestrzenią. Zajmowała się fotografią uliczną, później podróżowała. Spędziła dwa lata w Ameryce Południowej poznając alternatywne sposoby uleczania. Odkrywanie innych kultur, zmiany perspektyw w postrzeganiu rzeczywistości oraz stawianie pytań to istotne aspekty w życiu tej artystki. Lubi japońskie haiku, parzy herbatę często, bez zasad.

Wystawa jest świeżym fotograficznym zapisem krótkiej podróży, odbytej w styczniu 2018 roku. Nie ma w niej szczególnie mocnej narracji, to raczej impresje, zastane momenty, napotkane spojrzenia. To próba uchwycenia czegoś subtelnego w przestrzeni i relacji jaką żywa istota z nią nawiązuje. Konteksty społeczne i historyczne są jednak, wciąż, ważne. Przestrzeń odgrywa rolę.


Wystawę artystka zadedykowała Canan, 14-letniej Turczynce, która została zaatakowana z nienawiści, na warszawskiej Ochocie, 3 stycznia 2018 roku.

Galeria przy Kozach/wstęp wolny/wystawa dostępna od 2/02

nel lato

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor