rybnik news

 

Otwarcie wystawy grafiki pt. "Z rybnika Krystyny Michałowskiej- grafiki i Marcina Brykczyńskiego- wiersze"

Wystawa eksponowana będzie od 3 października. 4 zaś, (w środę)- nastąpi uroczyste jej otwarcie. Można ją będzie oglądać do 15 października 2017 r. Ilustracjom Krystyny Michałowskiej towarzyszyć będą teksty Marcina Brykczyńskiego. W tym duecie twórców nastąpiło jednak odwrócenie ról. To wiersze powstały do grafik- i tym sposobem powstał, prezentowany na wystawie, "rybnik".

Krystyna Michałowska
Malarka, graficzka i ilustratorka. Studiowała w pracowniach Jana Wodyńskiego, Henryka Tomaszewskiego, Jana Marcina Szancera i Jerzego Tchórzewskiego. Przez wiele lat pracowała jako redaktor artystyczny w „Naszej Księgarni” dla której zilustrowała blisko 100 ksiązek. Laureatka licznych nagród, m.in. nagrody na Biennale Sztuki dla Dziecka oraz Nagrody Polskiej Sekcji IBBY. Krystyna Michałowska w roku 2016 otrzymała Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości.
Jej prace cechują: nastrojowość, baśniowa kolorystyka i dbałość o detal.

Marcin Brykczyński
Z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania poetą. Mistrz słowa, który uczy i bawi, autor licznych zbiorów wierszy i opowiadań dla dzieci, m.in.: Czarno na białym, Ni pies ni wydra, Skąd się biorą dzieci, Różowy prosiaczek, Olaboga, lewa noga!, Jedna chwilka, uczuć kilka.

pelna nazwa net

Wydarzenia w ramach Warszawskiego Festiwaly Kultura Bez Barier 

4 października 2017, godz. 18:00, Galeria przy Kozach / Foyer SDK / wstęp wolny

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor