Autorzy: Monika Metza-Jodłowska, Beata Nikonorow, Edyta Twaróg, Janusz Kasprzak, Janusz Zembrzuski. Wielkomiejski zgiełk, zatłoczone ulice, spaliny, pośpiech i zmęczenie. To nasz ekosystem. Żyjemy w nim, bo nie ma czasu na wypoczynek za miastem, na spacer po lesie, na słuchanie ptasich koncertów. Nie ma czasu - i wszystko jest daleko.

fot. Monika Metza-JodłowskaPrzeważnie nie zdajemy sobie sprawy, że i w Warszawie, są miejsca niezwykłe. Są blisko nas, lecz o nich nie wiemy. Miejsca, gdzie można wypocząć w bliskości natury, wyciszyć się, a także przeżyć wspaniałe emocje.
Mieszkańcy południowej części miasta często przejeżdżają ulicą Puławską wzdłuż długiego pokrytego graffiti muru. Mur jak mur, ale za nim – inny świat. Świat pięknej przyrody, pełen zwierząt, kontrastującej z „gwarem” miasta ciszy i wspaniałych ludzi, którzy tam żyją i pracują.
Wystawa pokazuje dwa oblicza „świata za murem”: wyścigowe i treningowe. Przenosi nas na przepiękny zielony tor, ale także pozwala poczuć wiejski klimat wyścigowego zaplecza. Jest ona promocją tak niezwykłego miejsca, jakim od 1939 roku jest Tor Wyścigów Konnych na Służewcu.

Wojciech Zieliński

fot. Monika Metza-JodłowskaNa wystawie prezentujemy kilkadziesiąt prac powstałych na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Prężnie działająca grupa pasjonatów fotografii spostrzegła podczas licznych wizyt i plenerów na Służewcu, coś innego, niż stereotypowo kojarzy nam się z tym miejscem. Stąd tytuł wystawy „Inny świat”. Niekiedy bowiem trudno uwierzyć, że fotografie powstały w mieście, stolicy, a nie na uboczu i w oddali od wielkomiejskiego życia. W kadrach przeplatają się także bohaterowie tego wyjątkowego świata: konie i ich opiekunowie, dżokeje i trenerzy. Niekiedy obiektyw jest kierowany także w stronę publiczności. Zapraszamy do innego świata, po sąsiedzku.

Wernisaż wystawy 18 lipca 2016, o godzinie 18.30
Wystawa trwa do 14 sierpnia

Plakat wystawy

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

dyktando modul

zwm2018 modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor