Zapraszamy na dedykowaną kobietom wystawę fotografii Leonarda Karpiłowskiego pt. „Okiem Leonarda”

"Galeria przy Kozach" SDK
Wernisaż: 8 marca 2016 r., godz. 18:00
Wystawa dostępna: codziennie w godz. 10:00 – 19:00 do 5 kwietnia 2016 r.

 

 „Okiem Leonarda” - Artystyczny prezent na Dzień Kobiet

Zapraszamy w dniu 8 marca (wtorek) 2016 r. o godz.18.00 do „Galerii przy Kozach” Służewskiego Domu Kultury przy ul. J. S. Bacha 15 na wernisaż wystawy fotografii Leonarda Karpiłowskiego pt. „Okiem Leonarda”. Wystawa dedykowana jest kobietom. Składają się na nią fragmenty materiału ilustracyjnego książki Leonarda Karpiłowskiego pt. „Światła i cienie w fotografii”.

Leonard Karpiłowski (1944-2014) był wybitnym fotografem. Fotografią zajmował się nie tylko warsztatowo i praktycznie - był także teoretykiem fotografii, jej popularyzatorem i wykładowcą. Od 1993 roku dużo energii poświęcał publicystyce z zakresu techniki, technologii i estetyki fotografii. Publikował w kilku czasopismach fotograficznych i na branżowych portalach foto. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszyła się Jego stała rubryka w Foto-Kurierze - „Okiem Leonarda”. Karpiłowski jest też autorem książek o fotografii. Wydane w 2008 roku „Światła i cienie w fotografii ” otrzymały wyróżnienie w I konkursie na „Fotograficzną Publikację Roku”. Leonard Karpiłowski był członkiem wielu grup twórczych a także współzałożycielem stowarzyszenia twórców - Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Można powiedzieć, że o fotografii wiedział wszystko.

W jego dorobku, począwszy od wystawy „Rytm” ( 1976 r.), zapisało się wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. W jednym z ostatnich wywiadów powiedział żartobliwie: „Przyznam szczerze, że kiedyś skrzętnie notowałem każdy swój udział w wystawie. Doszedłem do pięćdziesięciu i przestałem liczyć.” Inni doliczyli się blisko 70 wystaw Leonarda Karpiłowskiego.

Prezentowane w „Galerii przy Kozach” fotografie, nie pochodzą już niestety z wyboru autora. Prace Karpiłowskiego nabierają już nowego wymiaru i żyją własnym - autonomicznym życiem. Tak zwykle dzieje się z dziełami, które opuszczają pracownię swego twórcy. Co najważniejsze nie opuszczają jej na próżno. Trafiają do książek, katalogów, pojawiają się na wystawach ale przede wszystkim pozostają w ludziach, którzy je oglądają. Pozostają w widzach jako kadry zatrzymanych chwil - obrazy świata widzianego okiem ich twórcy – „Okiem Leonarda”.

Wystawę można zwiedzać codziennie do 5 kwietnia 2016 r. w godz. 10:00 – 19:00. Wstęp wolny.

afisz leonard

 

bio leonard

BOX REPERTUAR

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor