Nagłówek artykułów

Wydarzenia

Repertuar wydarzeń - Styczeń 2020

Styczeń 2020

 • 7-14 stycznia
  Wystawa edukacyjna o ruchu drogowym
  Mobilna wystawa edukacyjna, która prezentować będzie działania m.st. Warszawy na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na planszach prezentowane będą tematy dotyczące ruchu pieszych, ruchu rowerowego, transportu publicznego, działań straży miejskiej z zakresu BRD oraz działań edukacyjnych.
  Galeria przy Kozach/ wstęp wolny

 • 12 stycznia (niedziela), godz. 12:00
  Ptasi spacer - gile
  W styczniu w Dolince Służewskiej poszukamy gili. Poznamy ich głos – ptaki te często najpierw słyszymy, a potem widzimy. Czy gile w Polsce pojawiają się tylko zimą? – bo to wtedy spotykamy je w miejskich parkach, a nawet na osiedlowych skwerach. Gdzie spędzają pozostałą część roku? Ptasie spacery organizowane są we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Prowadzi Sławomir Kasjaniuk
  Park za SDK/ wstęp wolny

 • 12 stycznia (niedziela), godz. 15:00
  „Krecik i spodenki”/ Bajka dla dzieci/ Teatr Domowy z Warszawy
  Znana wszystkim dzieciom postać – Krecik – opowiada jak to się stało, że ma wymarzone spodenki z kieszeniami. Przez ciągłe powtarzanie procesu powstawania od Inu do spodenek, stworzona jest dla dzieci komfortowa, bezpieczna sytuacja, podczas której uczą się bez dydaktyzmów i pouczeń. Dużo piosenek, pluszaki, zero agresji.
  sala widowiskowa/ bilety 10 złotych - dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 15 stycznia (środa), godz. 18:00
  Isfahan - od stolicy Safawidów do „miasta polskich dzieci”/ cykl „Kultury świata”
  Za czasów najpotężniejszego safawidzkiego władcy powstały architektoniczne arcydzieła islamu. Jednak Isfahan to także miasto kupców, artystów i rzemieślników, których tradycje są kultywowane do dziś; związane z historią polskich uchodźców, ewakuowanych z Syberii, z armią gen. Andersa w 1942 roku. Iran przyjął wtedy ok. 120 tys. polskich uchodźców, w tym 20 tys. dzieci, którym zapewnił pomoc i opiekę.
  sala widowiskowa/ wstęp wolny

 • 18 stycznia (sobota), godz. 18:00
  „Mój Bułat” / recital Aleksandra Trąbczyńskiego
  Program „Mój Bułat” to kameralne, rodzinne spotkanie poetycko-muzyczne, w którym przypominamy Bułata Okudżawę. Wykorzystując znaczną liczbę autorskich przekładów piosenek tego rosyjskiego barda, Aleksander Trąbczyński nie pomija tych znanych i „kanonicznych”, które „udomowione” towarzyszą od ponad półwiecza, i bez których nie sposób wyobrazić sobie opowieści o Mistrzu Bułacie.
  sala widowiskowa/ bilety 25 zł - dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 19 stycznia (niedziela), godz. 16:00
  Brazylia/ Dziecięce Ogrody Muzyczne
  Olá! Zapraszamy do kolorowej Brazylii nad wielką rzekę Amazonkę i do Rio de Janeiro.
  To tam co roku ulice miasta zamieniają się w tętniące tańcem rzeki. Zobaczymy Capoeirę, akrobatyczną sztukę walki i sprawdzimy jak działa body percussion. Będzie śpiew, będzie taniec. W Brazylii poszukamy też śladów Polski… nim ukołysze nas cudowna bossa nova.
  sala widowiskowa/ bilety 15 zł/ dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 21 stycznia (wtorek), godz. 18:00
  Art Mokotów - gala finałowa
  Widowisko artystyczne przygotowane przez mokotowskie domy kultury. Młodzi artyści i animatorzy życia kulturalnego mają możliwość publicznej prezentacji swoich osiągnięć, publiczność ma zaś okazję do poznania, jak wygląda życie kulturalne dzielnicy Mokotów.
  sala Broadway/ Dom Kultury KADR (Rzymowskiego 32)/ wstęp wolny

 • 22 stycznia (środa), godz. 19:00
  27 stycznia (poniedziałek), godz. 19:00
  „Sen” - spektakl muzyczno-poetycki/ „Sto lat dla Leśmiana”
  W 143 rocznicę urodzin poety spotykamy się, by doświadczyć niezwykłej urody poezji Bolesława Leśmiana. Spektakl to działanie artystyczne, które przybliży publiczności bogatą i pozostającą w cieniu wielkich narracji literacko-poetyckich twórczość wybitnego polskiego poety XX wieku.
  sala widowiskowa/ bilety 20 zł/ dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 23 stycznia (czwartek), godz. 19:00
  „Struktury i żywioły Ziemi”/ Malarstwo i grafiki Katarzyny Lipskiej-Ziębińskiej - wernisaż
  Zapraszamy na wystawę artystki, która z zaangażowaniem odkrywa bogactwo barw i struktur otaczającej ją natury. Zachwyt nad materią kamienia czy żywiołem wody lub ognia przenosi na płótno. Łączy szkło, drewno, metal w malarską materię obrazu.
  Galeria przy Kozach/ ekspozycja dostępna do 16 lutego/ wstęp wolny

 • 28 stycznia (wtorek), godz. 9:30
  Bal Malucha
  Uczestnicy warsztatów ogólnorozwojowych i ich rodziny szykują bal karnawałowy. W programie tańce i zabawa z najbliższymi.
  sala taneczna/foyer

 • 28 stycznia (wtorek), godz. 18:00
  „Czy można zrobić urodę?” Spotkanie z dr. Andrzejem Ignaciukiem/ cykl „Radio na żywo - goście Moniki Małkowskiej”
  Twarz mówi wiele o charakterze danej osoby. Jednak mało kto jest ze swego wyglądu zadowolony. Gdyby cofnąć się do odległej w czasie historii – okaże się, że niejedna osoba ze społecznego świecznika starała się na różne sposoby poprawić swoją urodę. Od Kleopatry zaczynając, poprzez królową Elżbietę I, madame de Pompadour i wiele innych wysoko urodzonych dam. Gościem dyskusji będzie dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej.
  sala widowiskowa/ wstęp wolny

 • 30 stycznia (czwartek), godz. 12:00
  „Hejt-MADE” - rodzinny spektakl muzyczny (dla grup zorganizowanych)
  Wymarzony wyjazd na dwa tygodnie wypoczynku już blisko. Wystarczy spakować walizkę, dorzucić kilka elektronicznych gadżetów i w drogę! A co, jeśli nie będziesz mieć dostępu do internetu, laptopa, ba – nawet telefonu? Nie możesz się zalogować, wejść na fejsa, nie możesz nic wygooglować. Czy jesteś na to gotowy? Ile wytrzymasz? Czy potrafisz sobie wyobrazić kilka tygodni bez elektronicznych gadżetów?
  sala widowiskowa/ bilety 25 złotych/ dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 30 stycznia - 1 lutego (czwartek-niedziela)
  II Forum Suwerenności Żywnościowej
  Czy wiesz, że większość żywności w Polsce pochodzi głównie z takiego źródła, a jej jakość jest niższa niż w innych krajach UE? Czy wiesz, że rolnictwo ekologiczne, które sprzyja środowisku to niecałe 3% rynku polskiego rynku żywności? Właśnie dlatego organizowane jest II Forum Suwerenności Żywnościowej. Forum odbywa się od 30 stycznia do 2 lutego 2020 w Służewskim Domu Kultury.
  Teren SDK/ szczegóły u organizatora - NYELENI Polska

 

 

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury