Nagłówek artykułów

Wydarzenia

Repertuar wydarzeń

 

Luty 2020

 

 • 2 lutego (niedziela), godz. 17:00
  „Hejt-MADE” – rodzinny spektakl muzyczny
  Wymarzony wyjazd na dwa tygodnie wypoczynku już blisko. Wystarczy spakować walizkę, dorzucić kilka elektronicznych gadżetów i w drogę! A co, jeśli nie będziesz mieć dostępu do internetu, laptopa, ba – nawet telefonu? Nie możesz się zalogować, wejść na fejsa, nie możesz nic wygooglować. Czy jesteś na to gotowy? Ile wytrzymasz? Czy potrafisz sobie wyobrazić kilka tygodni bez elektronicznych gadżetów?
  sala widowiskowa/ bilety 25 złotych/ dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 6 lutego (czwartek), godz. 18:00
  „Cyberbezpieczeństwo i prywatność w sieci”/ SDK lokalnie
  Każdy z nas pracuje na co dzień z komputerami i Internetem. Informacje o nas znajdują się w dziesiątkach baz danych, a o naszym losie decydują algorytmy, których często nie jesteśmy świadomi. Nie przestrzegając „dobrych praktyk” i bez regularnie aktualizowanej wiedzy, łatwo jest narazić się na cyfrowe niebezpieczeństwo. Na wykładzie usłyszymy jak poradzić sobie w przypadku porwania danych lub ich wycieku do Internetu, czym są ciasteczka i dlaczego RODO jest ważne. Prowadzenie: Paweł Ngei.
  sala widowiskowa/ wstęp wolny

 • 9 lutego (niedziela), godz. 12:00
  Ptasi spacer – zimorodki
  Zimą w Dolince Służewskiej często spotykamy piękne, niebieskie ptaki – zimorodki. Podczas najbliższego spaceru dowiemy się, skąd pochodzi ich nazwa, czy wszystkie zostają w Polsce na zimę, gdzie zakładają gniazda, czym się żywią, i co im zagraża. Poznamy cel zimowych odwiedzin zimorodków w Dolince. Porozmawiamy także o dziuplach i budkach lęgowych – których w naszym parku nie brakuje – i ich mieszkańcach. Ptasie spacery organizowane są we współpracy z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Prowadzi Sławomir Kasjaniuk
  Park za SDK/ wstęp wolny

 • 9 lutego (niedziela), godz. 12:00
  „Konik Garbusek”/ Bajka dla dzieci/ Teatr Vaska z Torunia
  „Konik Garbusek” to jedna z najbardziej popularnych bajek rosyjskich. To opowieść o naiwnym, ale dzielnym i bardzo szlachetnym Iwanie, któremu niepozorny, magiczny konik garbusek pomaga pokonać liczne przeciwności losu, ożenić się z piękną księżniczką oraz zostać carem Rosji. Dla dzieci od 3 lat. Czas trwania – ok. 45 minut.
  sala widowiskowa/ bilety 15 złotych – dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 10-14 lutego (poniedziałek-piątek)
  Zima w mieście/ bezpłatne zajęcia dla dzieci
  Ferie zimowe nie muszą być nudne! Służewski Dom Kultury serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-9 oraz 10-13 lat na cykl warsztatów twórczych. Będzie można rozwijać swoje pasje, jak również odkryć nowe aktywności. Wszystkie warsztaty w ramach akcji są bezpłatne.
  szczegóły programu i rejestracji na stronie www.sdk.waw.pl

 • 12 lutego (środa), godz. 18:00
  Rzym – arcydzieła sztuki „Wiecznego Miasta”/ cykl „Kultury świata”
  Podczas wykładu poznamy najważniejsze zabytki „Wiecznego Miasta”, świadczące o jego wielkości i niezwykłej historii, od starożytnych budowli Imperium Rzymskiego takich jak Forum Romanum i Koloseum, po arcydzieła sztuki baroku – Bazylikę św. Piotra, kościoły Borrominiego i rzeźby Berniniego. Poznamy najważniejsze kościoły rzymskie, których jest tu najwięcej na świecie, bo ponad 900. Zwiedzimy także imponujące Muzea Watykańskie i odkryjemy słynne rzymskie fontanny. Prowadzenie: Karolina Krzywicka.
  sala widowiskowa/ wstęp wolny

 • 14 lutego (piątek), godz. 18:00
  Wieczór francuskiej poezji miłosnej
  W wieczór walentynkowy spotkajmy się z dziewiętnastowieczną poezją miłosną najwyższej próby w przekładzie Jerzego Borkowskiego. Wraz z recytatorką Joanną Jagiełło wprowadzą nas w świat literatury francuskiej i zaproszą do świata miłości zmysłowej.
  salonik literacki/ wstęp wolny

 • 15 lutego (sobota), godz. 18:00
  Gala konkursu „Fotoreporter roku”
  Konkurs „Fotoreporter roku” organizowany jest od 2015 roku przez Stowarzyszenie Fotoreporterów. Konkurs ma na celu wybranie najaktywniejszego warsztatowo i artystycznie dokumentalisty oraz wskazanie najbardziej wartościowych fotografii informacyjnych zeszłego roku. Jury przyznaje wyróżnienia w 8 kategoriach: „Fotografia informacyjna”, „Fotoreportaż”, „Portret”, „Polityka”, „Kultura”, „Sport”, „#fotoraport: Polska” (życie codziennie) i „Natura i Cywilizacja”. Podczas gali obejrzymy wszystkie pretendujące do nagród zdjęcia, usłyszymy opinie i komentarze jurorów oraz oczywiście poznamy nagrodzonych autorów.
  sala widowiskowa/ wstęp wolny

 • Beksiński - twórca i sąsiad
  24 lutego mija 91. rocznica urodzin jednego z najsłynniejszych polskich artystów XX wieku. Zdzisław Beksiński był nie tylko malarzem, grafikiem i fotografikiem – był również wieloletnim mieszkańcem Służewa. Zapraszamy do zapoznania się z dwudniowym programem wydarzeń, w którym porozmawiamy o jego twórczości, ale i przyjrzymy się bliżej jego życiu. Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie Mieszkańców Służewa.

 • 19 lutego - 8 marca
  „Beksińscy w Sanoku”/ wystawa fotograficzna
  Z okazji rocznicy urodzin malarza wrócimy pamięcią do czasów zanim przeprowadził się on wraz z rodziną, na warszawski Służew. Wystawa jest retrospektywą życia artysty i jego najbliższych przedstawioną w 15 odsłonach – planszach z fotografiami. Ekspozycja jest udostępniona dzięki uprzejmości Muzeum Historycznego w Sanoku.
  Galeria przy Kozach/ wstęp wolny

 • 21 lutego (piątek), godz. 18:00
  „Z wnętrza: prolog”/ pokaz dokumentu oraz spotkanie z twórcami
  Spotkanie poprowadzi Kamil Śliwiński.
  sala widowiskowa/ wstęp wolny

 • 22 lutego (sobota), godz. 17:00 i 20:00
  „Wywiad, którego nie będzie”/ Spektakl
  Zapraszamy na warszawską premierę spektaklu napisanego przez Wiesława Banacha na podstawie tekstów Zdzisława Beksińskiego pochodzących z różnych lat jego życia. Dzięki nim poznajemy rozmaite sytuacje życiowe malarza i zbliżamy się do lepszego rozumienia jego twórczości. Skromna scenografia stworzona w oparciu o autentyczne „sprzęty” pochodzące z warszawskiego mieszkania artysty uzupełniona jest wyświetlanymi na ekranie fotografiami i filmami ilustrującymi treść rozmowy. Spektakl trwa 1 godzinę i 50 minut.
  sala widowiskowa/ bilety 40 złotych – dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 25 lutego (wtorek), godz. 18:00
  „Fotografuję, więc jestem” – spotkanie z dr. Adamem Mazurem/ cykl „Radio na żywo – goście Moniki Małkowskiej”
  Wraz z rozpowszechnieniem inteligentnych kamer i smartfonów z odpowiednimi funkcjami fotografowanie stało się udziałem każdego, kto dysponował stosownym sprzętem elektronicznym: zdjęcie „samo się ustawiało”. Czy to jeszcze sztuka? Gdzie przebiega granica między światem realnym, utrwalanym na fotografii, a ułudą, stworzoną przez cyfrę? Czy każdy może stworzyć „swój intymny cyfrowy świat”?
  sala widowiskowa/ wstęp wolny

 • 27 lutego (czwartek), godz. 18:30
  Haftowana mapa roślin – wernisaż i dziki poczęstunek
  Zapraszamy na odsłonę haftów botanicznych ukazujących smaczną florę okolicznych terenów! Jesienią uczestniczki zajęć „Haft botaniczny” wyhaftowały wizerunki dzikich roślin jadalnych. Hafty staną się częścią haftowanej mapy roślin jadalnych okolicy SDK. Na wernisażu obejrzymy hafty, dowiemy się więcej o roślinach oraz spróbujemy przekąsek z dzikich roślin. O roślinach opowie Kaja Nowakowska (Mead Ladies).
  salonik literacki/ wstęp wolny

 • 28 lutego (piątek), godz. 10:45 i 13:30 (dla grup zorganizowanych)
  „Hejt-MADE” – rodzinny spektakl muzyczny
  Wymarzony wyjazd na dwa tygodnie wypoczynku już blisko. Wystarczy spakować walizkę, dorzucić kilka elektronicznych gadżetów i w drogę! A co, jeśli nie będziesz mieć dostępu do internetu, laptopa, ba – nawet telefonu? Nie możesz się zalogować, wejść na fejsa, nie możesz nic wygooglować. Czy jesteś na to gotowy? Ile wytrzymasz? Czy potrafisz sobie wyobrazić kilka tygodni bez elektronicznych gadżetów?
  sala widowiskowa/ bilety 25 złotych/ dostępne online i w kasie SDK (gotówka)

 • 29 lutego (sobota), godz. 17:00
  Koncert na 5-lecie zespołu wokalnego Służewianki/ Koncert pt. „Kto ma tyle wdzięku, co…”
  Zapraszamy na koncert i urodzinowy tort z okazji 5-lecia zespołu wokalnego Służewskiego Domu Kultury - Służewianki. W programie koncertu znane i lubiane covery z lat 60-tych, 70-tych oraz arie operetkowe i musicalowe. Wykonawcy: Edyta Ciechomska, Dorota Brot, Maria Burdzy, Ewa Ciesielska, Ewa Jędrusik, Anna Konopacka, Cecylia Nowicka, Krystyna Rowicka, Maria Walczak. Prowadzenie: Łukasz Rynkowski.
  sala widowiskowa/ obowiązują bezpłatne wejściówki

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury