Nagłówek artykułów

Warsztaty

Fotoedycja - wybierania zdjęć i opowiadanie historii

fotoedycja wyb.zdjec001Jednodniowe warsztaty, w czasie których poruszymy temat fotoedycji zdjęć - czyli jak edytować - wybierać zdjęcia na przykładzie swoich oraz innych kursantów, jakich pomocnych programów używać do tego, oraz jak obiektywnie decydować, co zachować, a co odrzucić.

Każdemu uczestnikowi kursu poświecimy odpowiedni czas na omówienie jego własnego materiału. Przede wszystkim będziemy rozmawiać o zdjęciach, nauczymy się opowiadać nimi historie. Naszym celem będzie odpowiedzenie sobie na pytanie co chcemy pokazać i rownież jak to chcemy zrobić. Na co zwrocić uwagę przy wyborze.
Każdy będzie mogł się wypowiedzieć na temat prezentowanych zdjęć, wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Usłyszycie jak wygląda praca fotoedytora w redakcji, poznacie narzędzia które ułatwiają mu pracę.

Kurs jest kierowany dla osób mających doświadczenie w fotografii, nauczymy się selekcji zdjęć, metod archiwizacji i podstaw fotoedycji.

Na zajęcia: weź pendrive ze zdjęciami z własnego archiwum w zależności do czego ci będą potrzebne np. do przygotowania swojego portfolio, albumu rodzinnego, na pokaz slajdów, na bloga, Fb lub konkurs fotograficzny.

Prowadzenie: Bartek Molga - fotograf, fotoedytor pracował w ogólnopolskich tytułach jak "Gazeta Wyborcza", "Newsweek Polska", "Dziennik Polska Świat", "Rzeczpospolita". Obecnie związany z wydawnictwem "Czerwone i Czarne" oraz prasą komercyjną. Bartek nauczy was jak najlepiej jest przeglądać i wybierać zdjęcia, jak obiektywnie decydować, co zachować, a co odrzucić :).

Zapisz się

Informacje:

Uczestnika zajęć obowiązuje REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ (materiały do pobrania).

Uczestnika obowiązuje oplacanie zajęć do 5-go dnia miesiąca:

Obserwuj nas na portalu Instragram @sluzewskidomkultury