Przejdź do treści (Skrót: Ctrl+Shift+5)

Nagłówek artykułów

Edukacja

Fotografia dla początkujących

Kiedy: poniedziałki, godz. 18:00-20:00  /  Sala: foto  /  Wiek: 16+
Koszt: 240 zł miesięcznie  /  Instruktor:  Mateusz Matuszczak 
 Pierwsze zajęcia w  sezonie 2021/22:  13.09.2021 
Kontakt:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Uczestnika zajęć obowiązuje "Regulamin uczestnictwa w zajęciach SDK"Płatność za zajęcia do 5-go dnia miesiąca:
przez serwis internetowy strefazajęć.pl (wykonując przelew na podany numer konta w serwisie)

Zapisz się


Kurs wprowadzający do świata fotografii.

W trakcie intensywnych zajęć teoretycznych i praktycznych nauczymy się jak przejąć kontrolę nad aparatem. Dowiemy się jak komponować zdjęcia, by układały się w harmonijną całość. Poznamy podstawowe oświetlenie studyjne, akcesoria fotograficzne oraz wybierzemy się na plener fotograficzny.

Od postaw przebrniemy przez budowę aparatu, rodzaje obiektywów, dowiemy się czym są: ogniskowa, przysłona, głębia ostrości, pliki RAW, temperatura barwowa, przestrzeń barwna, liczba przewodnia ... (i wiele innych) oraz jak tą wiedzę wykorzystać w praktyce.

Nauczymy się fotografować poruszające się obiekty, świadomie rozmywać zdjęcia, fotografować nocą i w ciągu dnia, kiedy decydować się na zdjęcia kolorowe a kiedy na czarno-białe oraz jak komunikować przekaz odbiorcy? Poznamy aplikacje na smartfony, które ułatwiają pracę w terenie i programy do obróbki zdjęć (m.in Camera RAW).

Ponadto będziemy inspirować się dobrą fotografią uznanych twórców i miło spędzać czas w przyjaznej atmosferze!Instruktor / Mateusz Matuszczak