Repertuar

Repertuar

repertuar iv belka

4 kwietnia (środa), godz. 19.00
Ekologiczny CYKL FILMOWY - Naprawiaj Naturę. Obejrzymy film ”Ziarno: Nieznana historia" (reż. Jon Betz, Taggart Siegel). Po projekcji zapraszamy na debatę z udziałem Greenpeace Polska: Po co nam banki nasion? Bioróżnorodność a bezpieczeństwo.
Sala widowiskowa/bilety 15 zł (w SDK lub na kupbilecik.pl)

5 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
Spotkanie z Marta Ziółek - „Choreografia codzienności”. Marta Ziółek- uta-lentowana choreografka i performerka łączącą taniec z malarstwem, modą, sztukami wizualnymi i teledyskami z lat 90. oraz wieloma dziedzinami co-dzienności, które poszerzają pole myślenia o formule performatywności jaką jest taniec. Występuje na polskich i zagranicznych scenach, m.in. w Niem-czech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, a także w USA. Z Martą Ziółek będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób taniec może być sposobem myślenia a co-dzienność choreografią. Spotkanie poprowadzi Franciszek Orłowski
wstęp wolny/ salon literacki

Od 6 kwietnia (piątek), godz. 17.00
„CHINESE SPRING”- wystawa malarstwa i grafiki Kamili Wojciechowicz.
Prezentowana wystawa to abstrakcyjne malarstwo sztalugowe młodej (rocznik 1991) warszawskiej artystki oraz jej prace graficzne inspirowane znakami zodiaku chińskiego i klasycznego. Galeria przy Kozach- czynna codziennie w godz. 10:00 – 19:00

6 kwietnia (piątek), godz. 19.00
SPEKTAKL „Beksiński_butoh”. To intuitywny performance trójki artystów: Sylwii Hanff, Joan Laage i Roberta Jędrzejewskiego. Efekt, jaki dało połączenie twórczości Zdzisława Beksińskiego i butoh, czyli awangardowej formy tańca wywodzącej się z Japonii zaskoczy zarówno miłośników teatru tańca jak i fanów malarstwa Beksińskiego.
Sala widowiskowa/bilety 30 zł (SDK i kupbilecik.pl)

7 kwietnia (sobota), godz. 11.00
WSPÓLNY OGRÓD - letnie warsztaty w ogrodzie. Wykład poświęcony przycinaniu krzewów i roślin na wiosnę. Wykład zakończymy krótką pracą praktyczną w ogrodzie.
Salonik literacki i Wspólny Ogród/bilety 10zł/opłata na miejscu

7 kwietnia (sobota), godz. 15.00
SPOTKANIE z nieoczywistym, czyli Shintō | 神道. Pochylimy się nad tradycyjnymi wierzeniami Japonii. Spotkanie poprowadzi Masatsugu Okutani, XXV bezpośredni spadkobierca tradycji rodzinnej sięgającej 1180 roku.
Sala widowiskowa i Foyer/wstęp wolny

8 kwietnia (niedziela), godz. 11.00 i 12.30
TEATR DLA DZIECI - „Czerwony Kapturek”. Przedstawienie na podstawie sztuki J. Szwarca. To uniwersalna przypowieść o słabościach ludzkiego charakteru. Mimo, że dobro, jak to w bajce, zawsze zwycięża, to zło będzie się czaić nadal...
Sala widowiskowa/bezpłatne wejściówki

8 kwietnia (niedziela), godz. 12.00
PTASIE SPACERY. Zapraszamy na przyrodniczy spacer po okolicy.
Park przy SDK/wstęp wolny

8 kwietnia (niedziela), godz. 19.00
TEATR TAŃCA - premiera spektaklu „Wszystkie nieprzespane noce”. Spektakl jest zbiorem epizodów tworzących historie naszych nieprzespanych nocy. Teatr Tańca AFERA kolejny raz łamie ramy konwencji i zaprasza do swojego intymnego świata pełnego czułości i wzruszeń.
Sala widowiskowa/bezpłatne wejściówki

9 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.00
KONCERT piosenek do tekstów Jacka Kaczmarskiego z programu "Mój zodiak”. Muzyka i aranżacje piosenek: Zbigniew Łapiński i Marcin Partyka. Na scenie wystąpią: Joanna Jeżewska, Justyna Panfilewicz, Marian Opania, Jakub Sienkiewicz, Jan Kondrak i Wojciech Brzeziński.
Sala widowiskowa/bilety 50 zł (w kasie SDK od 2/04 lub na kupbilecik.pl)

10 kwietnia (wtorek), godz. 12.00
TEATR TAŃCA - premiera spektaklu „Wszystkie nieprzespane noce”. Spektakl jest zbiorem epizodów tworzących historie naszych nieprzespanych nocy. Teatr Tańca AFERA kolejny raz łamie ramy konwencji i zaprasza do swojego intymnego świata pełnego czułości i wzruszeń.
Sala widowiskowa/bezpłatne wejściówki

10 kwietnia (wtorek), godz. 18.00
WYKŁAD Moniki Małkowskiej o sztuce z cyklu "Życie po Życiu". Tytuł wykładu:
„Reflektor na samotność”. Tym razem przyjrzymy się twórczości amerykańskiego artysty malarza Edwarda Hoppera. Jego malarstwem inspirowali się mistrzowie kina, chociażby Hitchcock, Malik, Lynch, Kaurismäki czy Wajda.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

11 kwietnia (środa), godz. 9.00
PRZEGLĄD WOKALNY - Drugie Mokotowskie Senioralia - mazowiecki konkurs wokalny seniorów w dwóch kategoriach: soliści i zespoły wokalne.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

12 kwietnia (czwartek), godz. 11.00
GALA Festiwalu Dzieci i Młodzieży Mokotowa „MAM To!” Festiwal to mozaika różnych konkursów organizowanych przez 6 instytucji kultury Mokotowa, w tym przez nasz Dom Kultury. Więcej o festiwalu na www.mokotow.waw.pl
DK Kadr/wstęp wolny

13 kwietnia (piątek), godz. 19.00
KONCERT - San Luis Tango i Magdalena Lechowska. Zapraszamy na wyjątkowy koncert. Tango prosto z Argentyny, ale z Polską duszą!
Sala widowiskowa/bilety 40 zł (w SDK od 2/04/2018 lub na kupbilecik.pl)

14 kwietnia (sobota), godz. 11.00
WSPÓLNY OGRÓD - spotkanie. Zapraszamy obecnych i przyszłych ogrodników, którzy chcą włączyć się w działania Wspólnego Ogródu. Podczas regularnych spotkań omawiamy zasady funkcjonowania ogrodu i rozdzielamy zadania, wykonujemy prace ogrodowe.
Salonik literacki i Wspólny Ogród/wstęp wolny

14 kwietnia (sobota), godz. 18.00
SCENA FOLKOWA nad Dolinką – Kolory Indii.
Unikalny styl tańca grupy MOHINI łączy w sobie wiedzę i lata wspólnej praktyki scenicznej z zachodnią wrażliwością i oryginalnym sposobem rozumienia ruchu. Choreografie zespołu to poszukiwanie nowych rozwiązań i elementów łączących te odległe kultury. Muzyka na żywo: Piotr Malec – tabla, dhol Taniec: Indian Dance Group MOHINI, Kalina Duwadzińska, Małgorzata Gawrońska, Magdalena Inglot, Joanna Kapica, Dorota Lenart, Kinga Malec, Aleksandra Miszewska, Olga Ojkało.
Sala widowiskowa/bilety 30 zł (na kupbilecik.pl i w kasie SDK od 2/04)

15 kwietnia (niedziela), godz. 16.00
DZIECIĘCE OGRODY MUZYCZNE. Tematem będą dalekie Indie. Spróbujemy przybliżyć do nich najmłodszych dzięki muzyce, dziełom sztuki i baśniom. Dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Sala widowiskowa/bilety 10 zł (na kupbilecik.pl i w kasie SDK od 2/04/2018)

15 kwietnia (niedziela), godz. 19.00
JAM SESSION nad Dolinką dla muzyków początkujących i zaawansowanych. Zapewniamy perkusję oraz wzmacniacze instrumentalne.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

17 kwietnia (wtorek), godz. 18.00
WYKŁAD z cyklu Kultury Świata. Wykład poprowadzi historyk sztuki Karolina Krzywicka.
Wykład poświęcony kolekcji klejnotów ze skarbca Irańskiego Banku Państwowego w Teheranie. W niezwykłym skarbcu zostały zgromadzone cenne przedmioty związane z burzliwymi dziejami Persji.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

18 kwietnia (środa), godz. 18.00
CYKL FILMOWY - komediowe środy. Seans filmowy dla miłośników dobrej komedii.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

20 kwietnia (piątek), godz. 19.00
RECITAL Marcina Stycznia z zespołem - „Lubię gadać z Leonardem”. Usłyszymy jedenaście piosenek Leonarda Cohena z jego trzech ostatnich albumów w tłumaczeniu Marcina Stycznia. Do tej pory nikt w Polsce nie wykonywał tych utworów.
Sala widowiskowa/bilety (SDK od 2/04 i kupbilecik.pl)

21 kwietnia (sobota), godz. 11.00
WSPÓLNY OGRÓD - letnie warsztaty w ogrodzie. Gleba – jak ją nawozić, jak przygotować przed sianiem i sadzeniem, jak nawozić. Jak zbudować podniesioną grządkę.
Salonik literacki i Wspólny Ogród/bilety 10 zł/zapisy:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., opłata na miejscu

21 kwietnia (sobota), godz. 18.00
RECITAL Izabeli Szafrańskiej. Na recital „Piosenki mi najbliższe” składają się utwory, z którymi w szczególny sposób jest związana Izabela Szafrańska. Klimatyczna muzyka wybitnych kompozytorów (m.in. Zbigniew Łapiński, Jan Kondrak, Marek Grechuta) w połączeniu z tekstami najwybitniejszych polskich poetów (m.in. Jacek Kaczmarski, Bułat Okudżawa, Jeremi Przybora, Jan Kondrak) w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej gwarantują wieczór pełen niezapomnianych przeżyć.
Sala widowiskowa/bilety 25 zł (SDK od 2/04 i kupbilecik.pl)

22 kwietnia (niedziela), godz. 17.00
Służewski DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI - 49. spotkanie. Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka Colsona Whiteheada - „Kolej podziemna”. Zastanowimy się nad literackimi sposobami uczenia historii. Lepsza jest fikcja czy reportaż? A może pomieszać jedno z drugim?
Sala edukacyjna/wstęp wolny

22 kwietnia (niedziela), godz. 19.00
JAM SESSION nad Dolinką dla muzyków początkujących i zaawansowanych. Zapewniamy perkusję oraz wzmacniacze instrumentalne.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

23 kwietnia (poniedziałek), godz. 19.30
KONCERT Jazz dobry nad Dolinką - Lomon Three. Zespół to autorski projekt czołowego kontrabasisty jazzowego Marcina Lamcha czerpiący z wielu różnych kierunków muzycznych w poszukiwaniu „mikstury doskonałej“. Jej składnikami są jazz, muzyka współczesna i muzyka źródeł. Lamchowi towarzyszą Mariusz Obijalski (fortepian, instrumenty klawiszowe) i Marcin Jahr (perkusja).
Sala widowskowa/bilety 20 zł (SDK i kupbilecik.pl)

24 kwietnia (wtorek), godz. 18.00
CYKL SPOTKAŃ - Zawód reporter. Naszym gościem będzie Aleksandra Lipczak, autorka książki „Ludzie z Placu Słońca”. Porozmawiamy o zapisywaniu prostych ludzkich historii, o
kryzysie w Hiszpanii, ale przede wszystkim o młodym, zbuntowanym reportażu.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

25/26 kwietnia (środa/czwartek), godz. 10.00
DZIECIĘCE OGRODY MUZYCZNE. Tym razem udajemy się w muzyczną podróż po Hiszpanii. Dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Sala widowiskowa/bilety 10 zł/ koncert dla grup zorganizowanych/

25 kwietnia (środa), godz. 19.00
SPOTKANIA PRZYRODNICZE. Zapraszamy na wykład poświęcony tematyce przyrodniczej.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

26 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
SPOTKANIE dyskusyjne w ramach projektu „Kultura w sieci i w realu”. Temat to „Prawo autorskie XXI wieku”. Gośćmi Kamila Jaczyńskiego będą mec. Karolina Jakubowska, producent i twórca DJ Spox, Alek Tarkowski Fundacja Centrum Cyfrowe.
Salon literacki/wstęp wolny

26 kwietnia (czwartek), godz. 19.00
DOLINA PRAPREMIER - kabaret literacki. Cykliczne spotkania z publicznością twórców i wykonawców piosenki literackiej, gdzie wszystkie utwory wykonane zostaną po raz pierwszy. Tym razem tematem będzie „Przebudzenie”. Wystąpią: Kuba Sienkiewicz, Marek Majewski, Jan Kondrak oraz Agnieszka Ozon, Nic Wielkiego, Ida Dzik i Andrzej Dębowski. Oprawa muzyczna : Łukasz Dąbrowski, Przemysław Skałuba.
Sala widowiskowa/bilety 25 zł, dla seniorów 20 zł (w dniu koncertu: 30 zł)

28 kwietnia (sobota), godz. 11.00
WSPÓLNY OGRÓD - spotkanie. Zapraszamy obecnych i przyszłych ogrodników, którzy chcą.włączyć się w działania Wspólnego Ogrodu. Podczas regularnych spotkań omawiamy zasady funkcjonowania ogrodu i rozdzielamy zadania, wykonujemy prace ogrodowe.
Salonik literacki i Wspólny Ogród/wstęp wolny

27-29 kwietnia (piątek - niedziela)
V Międzynarodowy KONKURS PIANISTYCZNY dla Dzieci i Młodzieży im. Beli Bartoka. Zapraszamy na wyjątkowe muzyczne wydarzenie. W piątek i sobotę odbędą się przesłuchania konkursowe, a w niedzielę - Gala Konkursu: wręczenie nagród i Koncert Laureatów. Szczegóły na www.sdk.waw.pl .
27 kwietnia (piątek) g. 11.00 – przesłuchania konkursowe
28 kwietnia (sobota) g. 11.30 – przesłuchania konkursowe
29 kwietnia (niedziela) g. 13.00 - GALA
Sala widowiskowa/wstęp wolny

 

 

 

Poprzedni
kwiecień 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
26 27 28 29 30 31
1
2
3
11
16
19
30
1 2 3 4 5 6

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor