Repertuar

Repertuar

belka czerwiec

2 czerwca (sobota), godz. 12.00
SPEKTAKL DLA DZIECI - „Smurfowisko, czyli Gargamel złapany”. Libretto musicalu Ernesta Brylla opowiada o tym, czego nie było w bajce: jak okropny Gargamel został wreszcie złapany i co z tego wynikło. To rozśpiewane i roztańczone widowisko, pełne zaskakujących sytuacji, akrobatycznych ewolucji tanecznych i z dużą dawką humoru.
Scena plenerowa/wstęp wolny

3 czerwca (niedziela), godz. 20.00
KONCERT PLENEROWY - wystąpi Gaba Kulka, uwielbiana przez publiczność pianistka, piosenkarka i autorka tekstów.
Scena plenerowa/wstęp wolny

5 czerwca (wtorek), godz. 19.00
WERNISAŻ wystawy „Ikony” grupy twórczej Młodzi 50+.
Foyer/wstęp wolny

6 i 7 czerwca (środa, czwartek), godz. 10.00 i 11.30
DZIECIĘCE OGRODY MUZYCZNE. Koncert dla dzieci w wieku 6-10 lat oraz ich rodziców. Tym razem przeniesiemy się do Indii. Olśniewające kolorami, pachnące przyprawami, dźwięczące sitarem i tablą, baśniowe Indie od wieków fascynowały podróżników. My zbliżymy się do nich poprzez baśnie, muzykę i taniec.
Sala widowiskowa/bilety 10 zł

9 czerwca (sobota), godz. 12.00
SPACER szlakiem roślin jadalnych z Jodie Baltazar, autorką książki o dzikich roślinach jadalnych w Warszawie (książka zostanie wydana niebawem), aktywistką, ogrodniczką i artystką. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie rośliny rosną wokół Ciebie i które są jadalne, chodź z nami na spacer!
Zbiórka: Wspólny Ogród SDK/wstęp wolny

9 czerwca (sobota), godz. 13.00
KONCERT „Tribute to Jantar”. Projekt, w którym najlepsi uczestnicy programów: „The Voice of Poland”, „Twoja Twarz brzmi znajomo” oraz „Mam Talent” śpiewają utwory Anny Jantar. Wydarzenie w ramach zjazdu Uniwersytetów III wieku.
Tor Służewiec/wstęp wolny

9 czerwca (sobota), godz. 17.00
MUSICAL dla dzieci - „Orfeusz i Eurydyka”. Jak potoczyłaby się historia Orfeusza i Eurydyki, gdyby oboje byli dziećmi? Czy Orfeuszowi wystarczyłoby uporu i determinacji, aby odnaleźć Eurydykę? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tej wyjątkowej opowieści.
Sala widowiskowa/bezpłatne wejściówki

10 czerwca (niedziela), godz. 12.00
PTASIE SPACERY. Zapraszamy na przyrodniczy spacer po okolicy.
Park przy SDK/wstęp wolny

10 czerwca (niedziela), godz. 16.00
MAGICZNE OGRODY MUZYCZNE – koncert dla dzieci oraz ich rodziców. Tym razem przeniesiemy się do Hiszpanii. I tak jak w Alhambrze, czy Sewilli, również w naszym Magicznym Ogrodzie zabrzmi gitara i flamenco, kastaniety, wspólne klaskanie i Ole! Pojawi się także Carmen ze słynnej opery oraz marzyciel Don Kichot.
Sala widowiskowa/bilety 10 zł

11 czerwca (poniedziałek), godz. 18.00
SPEKTAKLE pt.: “Pchła Szachrajka” i “Sklep z zabawkami” w wykonaniu najmłodszych grup teatralnych SDK.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

12 czerwca (wtorek), godz. 18.00
SPOTKANIE DYSKUSYJNE w ramach projektu „Kultura w sieci i w realu”. Temat: „Jak finansować działania artystyczne”. Gośćmi będą Michał Leksiński - Patronite.pl, ekspert ds. komunikacji oraz Wuwunio – raper i twórca filmowy zbierający fundusze na platformie Patronite.
Domek literacki/wstęp wolny

13 czerwca (środa), godz. 18.00
“KALEJDOSKOP – SPOTKANIA O KULTURZE”
SPOTKANIE AUTORSKIE z Dorotą Sumińską. Z zawodu jest lekarzem weterynarzem, opublikowała wiele książek różnej kategorii – poradniki, biografie, powieści i książki podróżnicze dla dorosłych i dla dzieci. Prowadziła programy telewizyjne i radiowe. Prowadzi „Wierzę w zwierzę” na antenie Tok FM.
Domek literacki/wstęp wolny

14 czerwca (czwartek), godz. 19.00
WERNISAŻ wystawy „Gobeliny” grupy twórczej Młodzi 50+.
Galeria /wstęp wolny

16 czerwca (sobota), godz. 11.30
PIKNIK z Kulturą Japońską - MATSURI. To okazja do poznania różnych aspektów kultury Japonii, które reprezentowane będą na stoiskach i na scenie. Wystąpią japońscy artyści a także polsko-japońskie grupy promujące kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni.
Plener SDK/wstęp wolny

17 czerwca (niedziela), godz. 11.00
MOKOTOWSKI PIKNIK NIEPODLEGŁOŚCIOWY wraz z koncertem Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.
Skwer AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza)/wstęp wolny

17 czerwca (niedziela), godz. 12.00
PLOGGING - ekobieg i spacer połączony ze sprzątaniem. Plogging to nowa szwedzka moda, połączenie joggingu i sprzątania terenów zielonych. Ruszymy w dwóch sekcjach - biegowej i spacerowej. Uwaga! Będzie też konkurs na... najciekawsze znalezisko.
Amfiteatr SDK/wstęp wolny

19/20 czerwca (wtorek/środa), godz. 10.30
MUSICAL dla dzieci - „Orfeusz i Eurydyka”. Musical w wykonaniu dziecięcych solistów i zespołu musicalowego Orfeusz w nowej reżyserii Juliusza Dzienkiewicza. Piosenki i dialogi – Maria Szreder, choreografia – Mirosław Woźniak, przygotowanie wokalne – Justyna Sprawka.
Sala widowiskowa/bezpłatne wejściówki

19 czerwca (wtorek), godz. 18.00
WYKŁAD Moniki Małkowskiej o sztuce z cyklu "Życie po Życiu". Tytuł spotkania: ”Kukły wiecznie żywe”- Duane Hanson (1925 – 1996). Od pewnego czasu są wszechobecne. Kukły, czy jak kto woli – manekiny. I to o nich, tym razem, porozmawiamy. Nie ma takiego widza, który nie usunie się z drogi „Kobiecie z wózkiem” Duane’a Hansona, czy nie pochyli się nad jego „Narkomanem”.[…]
Sala widowiskowa i foyer/wstęp wolny

21 czerwca (czwartek), godz. 18.00-22.00
NOC ŚWIĘTOJAŃSKA. Jak co roku zapraszamy na pełen atrakcji wieczór z tradycyjnym pleceniem i puszczaniem na wodę wianków. W programie koncert Kapeli Towarzyskiej, spektakl plenerowy, wspólne śpiewanie, gra terenowa dla dzieci „Kwiat paproci”, sypanie mandali Słońca i Księżyca, szczudlarze, chodzenie po linie, kucie żelaza, puszczanie baniek mydlanych, leżakowanie i lemoniada we Wspólnym Ogrodzie oraz inne animacje. Szczegółowy program na www.sdk.waw.pl
SDK/wstęp wolny

22 czerwca (piątek), godz. 18.00
SPEKTAKL TEATRU TAŃCA - „Wszystkie nieprzespane noce”. Spektakl jest zbiorem epizodów tworzących historie naszych nieprzespanych nocy. Teatr Tańca AFERA Służewskiego Domu Kultury kolejny raz łamie ramy konwencji i zaprasza do swojego intymnego świata pełnego czułości i wzruszeń.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

24 czerwca (niedziela), godz. 17.00
SPEKTAKL MUZYCZNY „Hejt MADE” dla młodzieży - premiera prasowa.
Wyobraź sobie, że wymarzony wyjazd na wakacje już blisko. Wystarczy spakować walizkę, dorzucić kilka elektronicznych gadżetów i w drogę! A co, jeśli nie będziesz mieć dostępu do internetu, laptopa, ba - nawet telefonu? Nie możesz się zalogować, wygooglować, wejść na fejsa. Czy jesteś na to gotowy? Ile wytrzymasz?
Sala widowiskowa/bilety 25 zł od 24.05 na kupbilecik.pl oraz w kasie SDK

27 czerwca (środa), godz. 19.00
SPOTKANIA PRZYRODNICZE. Organizowane wspólnie z Warszawską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
Sala widowiskowa/wstęp wolny

30 czerwca - 1 lipca (sobota-niedziela)
DNI UCHODŹCY. Piknik rodzinny. Przybędą do nas reporterzy i fotoreporterzy, którzy byli w różnych częściach świata, doświadczyli i opisali sytuację uchodźców. Zobaczymy na czym polega kryzys i jak możemy współpracować nad jego rozwiązaniem. Dzieci zbudują na warsztatach „dom dla uchodźcy”. Przybędą także uchodźcy by podzielić się z nami swoimi opowieściami. Spróbujemy specjałów kuchni z rejonów, z których musieli uciec.
W programie m. in. warsztaty rodzinne, spektakle, spotkania edukacyjne. Szczegóły na www.sdk.waw.pl
SDK/wstęp wolny

LATO W MIEŚCIE
Jak co roku otwieramy nasze pracownie dla dzieci spędzających wakacje w mieście. Szczegółowa oferta na www.sdk.waw.pl. Na zajęcia obowiązują zapisy. Startujemy 25 czerwca.

Poprzedni
czerwiec 2018
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
28 29 30 31
4
8
15
23
1

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor