utrwalWarszawe news

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla każdego! Spacerując po Mokotowie będziemy robić zdjęcia i uczyć się fotografowania.
Przed nami 12 spacerów - warsztatów. Każdy będzie miał swój temat przewodni i inną trasę. Prowadzący warsztaty każdorazowo objaśni problem fotograficzny: kompozycja, poprawne naświetlanie, głębia ostrości, korekta perspektywy, itd. A uczestnicy zajmą się fotografowaniem Mokotowa - jej przyrody, miejsc charakterystycznych, zabytków, nowoczesnej architektury, cmentarzy czy bazarów. dla kogo: zapraszamy amatorów fotografii i miłośników samego miasta; na spacer trzeba zabrać swój aparat: lustrzankę cyfrową. 

Prowadzenie Zbyszek Kordys: fotograf, edukator, prowadzi laboratorium PrintShop1923, grupa liczy 10 osób; zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017 dla Dzielnicy Mokotów.

Najbliższe spacery:


25 marca (spacer 3):

Spacer na placu Unii Lubelskiej,spacer po trasie - rogatka, kamienice i szklane biurowce wzdłuż Puławskiej, park Morskie Oko, skwer Broniewskiego.

Fotografia uliczna (streetphoto) wymaga perfekcyjnego opanowania warsztatu technicznego, szczególnie kwestii sprawnego doboru parametrów ekspozycji i szybkiego ustawiania ostrości. Na zajęciach dowiemy się więc jak przygotować aparat fotograficzny tak, by był gotowy do "strzału" w każdym momencie.

zbiórka: 11.00
spacer trwa 3 godziny


26 marca (spacer 4):
temat: W poszukiwaniu fotogenicznej nowoczesnej architektury - 'MORDOR NA DOMANIEWSKIEJ' nowoczesna zabudowa, wieżowce, spotkania starszych budowli z nowymi.

Fotografowanie architektury zdarza nam się często zarówno w czasie wakacyjnych dalekich wypraw jak i przy okazji eksploracji najbliższych okolic. Nauczymy się więc podstawowych zasad, dzięki którym unikniemy błędów w odwzorowaniu perspektywy.

zbiórka: 11.00
spacer trwa 3 godziny

 

 

Kalendarz archiwalny:

11 marca (spacer 1):
Temat: portret z "zabytkiem" w tle
Podstawowy problem wszelkich wyjazdów wakacyjnych z aparatem - czyli jak zrobić portret z zabytkiem (panoramą górską, ważnym miejscem, itd) w tle - tak by było widać przynajmniej trochę czlowieka i tego ważnego "czegoś". Wystarczy poćwiczyć głębię ostrości! W trakcie spaceru przejdziemy wokół Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckim i stadionu lekkoatletycznego Gwardia.

Zbiórka: 11.00
Spacer trwa 3 godziny

12 marca (spacer 2):
Temat: przyroda w wielkim mieście 
Mijamy ją nieustannie, a to doniczki u sąsiada na balkonie, a to klomb na skrzyżowaniu ulic, kilka parków. Zanim nadejdzie wiosna, spróbujemy sił w fotografowaniu bardziej dzikiej przyrody w Parku Dolinka Służewiecka, wokół potoku i ogrodu Służewskiego Domu Kultury. Skupimy się (znów) na głębi ostrości - po co jej używać w zdjęciach przyrodniczych. Spróbujemy też wykonać makrofotografię.

Zbiórka: 11.00
Spacer trwa 3 godziny

BOX REPERTUAR

box bartok

senioraliawiolWEB BELKA

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

box 50 MLODZI

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor