utrwalWarszawe news

Zapraszamy na warsztaty fotograficzne dla każdego! Spacerując po Mokotowie będziemy robić zdjęcia i uczyć się fotografowania.
Przed nami 12 spacerów - warsztatów. Każdy będzie miał swój temat przewodni i inną trasę. Prowadzący warsztaty każdorazowo objaśni problem fotograficzny: kompozycja, poprawne naświetlanie, głębia ostrości, korekta perspektywy, itd. A uczestnicy zajmą się fotografowaniem Mokotowa - jej przyrody, miejsc charakterystycznych, zabytków, nowoczesnej architektury, cmentarzy czy bazarów. dla kogo: zapraszamy amatorów fotografii i miłośników samego miasta; na spacer trzeba zabrać swój aparat: lustrzankę cyfrową. 

Prowadzenie Zbyszek Kordys: fotograf, edukator, prowadzi laboratorium PrintShop1923, grupa liczy 10 osób; zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt realizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2017 dla Dzielnicy Mokotów.

Najbliższe spacery:

23 lipca (spacer 9):

Niedziela nad Wisłą. Pospacerujemy brzegiem mokotowskiej plaży, pozwiedzamy okolice Siekierek. Co tam znajdziemy? Miejsca zupełnie nie-warszawskie, dziką przyrodę i mieszkańców, którzy spędzają letni czas w stolicy. Fotografujemy naturę, będzie zatem mowa o pejzażu, poprawnym komponowaniu i naświetlaniu. 
zbiórka: 11.00, Siekierki - Sanktuarium, skwer przy ul. Gwintowej
spacer trwa 3 godziny

 

Kalendarz archiwalny:

11 marca (spacer 1):
Temat: portret z "zabytkiem" w tle
Podstawowy problem wszelkich wyjazdów wakacyjnych z aparatem - czyli jak zrobić portret z zabytkiem (panoramą górską, ważnym miejscem, itd) w tle - tak by było widać przynajmniej trochę czlowieka i tego ważnego "czegoś". Wystarczy poćwiczyć głębię ostrości! W trakcie spaceru przejdziemy wokół Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckim i stadionu lekkoatletycznego Gwardia.Zbiórka: 11.00
Spacer trwa 3 godziny

12 marca (spacer 2):
Temat: przyroda w wielkim mieście 
Mijamy ją nieustannie, a to doniczki u sąsiada na balkonie, a to klomb na skrzyżowaniu ulic, kilka parków. Zanim nadejdzie wiosna, spróbujemy sił w fotografowaniu bardziej dzikiej przyrody w Parku Dolinka Służewiecka, wokół potoku i ogrodu Służewskiego Domu Kultury. Skupimy się (znów) na głębi ostrości - po co jej używać w zdjęciach przyrodniczych. Spróbujemy też wykonać makrofotografię.Zbiórka: 11.00
Spacer trwa 3 godziny

25 marca (spacer 3):

Spacer na placu Unii Lubelskiej,spacer po trasie - rogatka, kamienice i szklane biurowce wzdłuż Puławskiej, park Morskie Oko, skwer Broniewskiego.

Fotografia uliczna (streetphoto) wymaga perfekcyjnego opanowania warsztatu technicznego, szczególnie kwestii sprawnego doboru parametrów ekspozycji i szybkiego ustawiania ostrości. Na zajęciach dowiemy się więc jak przygotować aparat fotograficzny tak, by był gotowy do "strzału" w każdym momencie.

zbiórka: 11.00
spacer trwa 3 godziny

26 marca (spacer 4):
temat: W poszukiwaniu fotogenicznej nowoczesnej architektury - 'MORDOR NA DOMANIEWSKIEJ' nowoczesna zabudowa, wieżowce, spotkania starszych budowli z nowymi.

Fotografowanie architektury zdarza nam się często zarówno w czasie wakacyjnych dalekich wypraw jak i przy okazji eksploracji najbliższych okolic. Nauczymy się więc podstawowych zasad, dzięki którym unikniemy błędów w odwzorowaniu perspektywy.

zbiórka: 11.00
spacer trwa 3 godziny

10 czerwca (spacer 5): 
Miasto i przyroda wieczorem. Idziemy eksplorować okolice Jeziorka Czerniakowskiego. Spróbujemy poradzić sobie z naświetlaniem o złotej godzinie i potem po zachodzie słońca. Będzie mowa o temperaturze światła, o poprawnej ekspozycji. Warto zabrać statyw.  
zbiórka: 18.00 
spacer trwa 3 godziny
 
 
11 czerwca (spacer 6): 
Pejzaż nadwiślański. To będą dobre wprawki przed wakacyjnymi wyjazdami. Jak fotografować naturę, wodę, drzewa i to w pełnym (mamy nadzieję) słońcu? Fotografowie zwykle omijają te najjaśniejsze godziny dnia, ale my jako turyści zwykle właśnie w środku dnia zwiedzamy i musimy poradzić sobie z tematem. Będzie zatem mowa (znów!) o poprawnym naświetlaniu, komponowaniu i kadrowaniu. 
zbiórka: 11.00
spacer trwa 3 godziny
 

8 lipca (spacer 7): 
Zrobimy portrety mieszkańcom Mokotowa, a przynajmniej tym, którzy będą w sobotę jeździć metrem. Zejdziemy do cienia, trzeba będzie sobie poradzić z oświetleniem sztucznym. Będzie też mowa o portrecie typologicznym - na co należy zwrócić uwagę przy kadrowaniu. Zaczniemy sesję od Metra Służew, skońćzymy pewnie na Pole Mokotowskie
zbiórka: 11.00 wyjście z Metra Służew, przed Centrum Handlowym LAND
spacer trwa 3 godziny

9 lipca (spacer 8): 
Niedziela w parku! Przyjrzymy się jak mieszkańcy Warszawy spędzają czas w okolicy Królikarni. Nauczymy się radzić sobie ze światłem - w pełnym słońcu i w cieniu drzew. Jak fotografować ludzi w ruchu, a jak odpoczywających nieruchomo? Przyjdźcie na spacer, można zabrać oprócz aparatu także koc ;)

zbiórka: 11.00 przy wejściu głównym do ogrodu Królikarni
spacer trwa 3 godziny

 

BOX REPERTUAR

box bartok

KupBilet EB06

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor