Zapraszamy na zajęcia z perkusji! 

belka

Program zajęć w klasie perkusji

Dla najmłodszych: Zajęcia dedykowane dzieciom od lat 7. W swobodny sposób dzieci zaczynają liczyć podczas wystukiwania rytmu, klaszczą do słuchanej muzyki, uczą się podstawowej koordynacji ruchowej w grze na zestawie perkusyjnym, poznają podstawowe rytmy i wypełnienia stosowane w muzyce pop i rock, ćwiczą utrzymywanie jednostajnego i równego rytmu podczas grania. Uczą się podstawowych wartości rytmicznych (cała nuta, półnuta, ćwierćnuta, ósemka) i podstawowego czytania nut.

Dla starszych (początkujących): W przemyślany sposób ułożony i prowadzony cykl zajęć dla zaczynających przygodę z zestawem perkusyjnym. Uczeń poznaje prawidłowe sposoby trzymania pałek, prawidłową pozycję przy instrumencie; uczy się panować nad rozluźnianiem i spinaniem potrzebnych do grania mięśni; poznaje podstawy Techniki Gladstone’a (Free Stroke) oraz Techniki Moeller’a, ćwiczy podstawowe figury rudimentowe: uderzenia naprzemienne (Single Stroke Roll), paradidle (Paradiddles) oraz kombinacje pojedynczych uderzeń. Zajęcia na zestawie obejmują naukę podstawowych rytmów i wypełnień, rozwijają podstawową koordynację i niezależność ruchową oraz uczą specyfiki myślenia w graniu.

Dla starszych (średniozaawansowanych): Zajęcia zorientowane tematycznie na rozwój bardziej złożonych podziałów rytmicznych, stylistykę Latin. Uczniowie wykorzystują ćwiczenia werblowe do budowania rytmów, wypełnień oraz zagrywek solowych na całym zestawie. Stałym elementem zajęć jest nauka partii perkusji w wybranych piosenkach-utworach (także sugerowanych przez ucznia).

Dla starszych (zaawansowanych): Inspirujące wymagających graczy zajęcia obejmują m.in.: zaawansowaną koordynację i niezależność czterech kończyn oraz jej wykorzystanie we wszystkich stylistykach; liniową technikę gry i jej praktyczne zastosowanie; improwizację i kreatywność; modulację rytmiczną i polirytmię.

14947474 1805385803038926 1645131198886267382 nKonrad Kubalski - Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej ze specjalnościa: Instrumentalistyka Jazzowa - Perkusja. Brał udział w wielu indywidulanych jak i grupowych warsztatach perkusyjnych u boku takich artystów jak: Anika Nilles (Niemcy), Benny Greb (Niemcy), Tony Royster Jr., Cezary Konrad, Tomek Łosowsk i Przemysław Smaczny. Obecinie jest członekiem zespołu Mikser&Instrumenty i muzykiem sesyjnym. Współpracuje/współpracował m. in. z takimi artystami jak: Katarzyna ‘’Puma’’ Piasecka, Alicja Węgorzewska, Iwona Węgrowska, Sylwia Lorens, Jarosławem Barów, zespołem Vermones, zespołem Romanca i wielu innych...
Ma za sobą m.in. takie festiwale jak: Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Off Plus Camera, FrytkaOFF, koncerty w Radio Czwórka i występy telewizyjne DDTVN, PNŚ, Jaka To Melodia, Poziom 2.0, Halo Polonia, Kulturalni.PL, Kabareton w Koszalinie, występy w teatrach.

 

Informacje:

  • Prowadzenie: Konrad Kubalski
  • Zapisy i rekrutacja: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Młodzież i dorośli (od 7 roku życia)
  • Sala: wkrótce podamy informacje
  • Koszt zajęć: 200 zł / miesiąc
  • Start: 5 października 2017

 

Uczestnika zajęć obowiązuje REGULAMIN UCZESTNIKA ZAJĘĆ (materiały do pobrania)
Uczestnika obowiązuje oplacanie zajęć do 5-go dnia miesiąca:
- przelewem: na konto SDK
BANK PEKAO S.A. XVI ODDZIAŁ W WARSZAWIE 54 1240 2135 1111 0010 0432 9775 w tytule przelewu/wpłaty prosimy podać nazwę zajęć oraz imię i nazwisko uczestnika
- gotówką w kasie SDK: poniedziałek, środa, piątek w godzinach 13.00-15.00

KupBilet EB06

BOX REPERTUAR

senioralia2018WEB BELKAboczna

dyktando modul

konkurs mamto modul

box bartok

box galeriaprzykozach2

GDz

5

Partnerzy:

  • mokotow
  • warszawa
  • snd
  • seniuor