18 kwietnia 2026 roku w sali widowiskowej odbyła się 9. edycja Konkursu Ortograficznego „Dyktando nad Dolinką”. Wydarzenie jak co roku przyciągnęło miłośników języka polskiego – do udziału zgłosiły się 102 osoby, a ostatecznie w dyktandzie wzięło udział 75 uczestniczek i uczestników.
Po napisaniu dyktanda, w czasie obrad jury, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu dr Anny Miłoszewskiej-Kiełbiewskiej pt. „Jak oswoić small talk?”, który stał się ciekawym i inspirującym dopełnieniem wydarzenia.
Laureatami tegorocznej edycji zostali:
I miejsce – Jarosław Jurkowski (nagroda: 2000 zł brutto),
II miejsce – Agnieszka Jaworska-Więcoszek (nagroda: 1500 zł brutto),
III miejsce – Stanisław Gajos (nagroda: 1000 zł brutto).
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom i uczestniczkom – dziękujemy za udział, odwagę i gotowość do zmierzenia się z niełatwym tekstem!
Obejżyjcie relację z tego wydarzenia.
A z takim tekstem mierzyli się uczestnicy:
Organizatorami konkursu są Służewski Dom Kultury oraz Fundacja Języka Polskiego. Wydarzenie odbyło się pod patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy Rafała Miastowskiego.